Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Cumulus MX (Cumulus 3)  (Przeczytany 3714 razy)

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Cumulus MX (Cumulus 3)
« dnia: 28 Grudnia, 2014, 07:41:32 »
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Cumulus MX (Cumulus 3)
« dnia: 28 Grudnia, 2014, 07:41:32 »

Offline tomaszko79

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Kleczay Górnej
  • Typ stacji: SOENS 270009
Odp: Cumulus MX (Cumulus 3)
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudnia, 2014, 08:44:47 »
Ciekawe czy pojawią się inne wersje językowe i czy będzie możliwość nad instalowania na poprzednią wersje.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Cumulus MX (Cumulus 3)
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudnia, 2014, 12:43:52 »
Na razie to chyba trudno powiedzieć. Twórca jest na etapie "zbierania" chętnych do testowania wersji beta na różnych systemach operacyjnych. Co do wielojęzyczności to nie sądzę (przynajmniej na początku) bo gdyby program miał być wielojęzyczny to twórca "zbierałby" chętnych do tłumaczeń językowych.
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline zelu

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 26
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Cumulus MX (Cumulus 3)
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Stycznia, 2015, 22:09:41 »
siema borsuk. Wpadam na twoja stronke domowa i wunderground codziennie. Nie zagladam na termometr za okno.  Dobra robota. Stacja jest dokladna? 

patyna

  • Gość
Odp: Cumulus MX (Cumulus 3)
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Stycznia, 2015, 13:56:16 »
Witam uprzejmie.
Cieszę się z odwiedzin na mojej stronie.
Jeśli chodzi o dokładność wskazań stacji trudno mi to ocenić, jest to w końcu "ustrojstwo" z pułapem cenowym takim a nie innym(400PLN), nie jest to na pewno Vaisala WXT520. Na pewno wiarygodność stacji wzrośnie od kwietnia 2015, już podjąłem decyzję o zakupie DAVISA . Zapraszam

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Cumulus MX (Cumulus 3)
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Stycznia, 2015, 20:20:42 »
@borsuk
od znajomego wiem, że z Davisem to różnie bywa - jeśli chodzi o pomiary w temp poniżej zera to jej błąd może być większy niż w stacji za 200zł  - czujniki nie są tam jakoś specjalnie wysokiej klasy dokładności. Stacja jest za to solidnie wykonana. Wg mnie kupowanie obecnie Davisa Pro2 mija się z celem. Koszt z loggerem to przeszło 3 tysie, a co w zamian? Deko więcej niż oferuje wh1090 - tyle, że na wiele lat. Mnie również odstrasza archaiczna konsola jak na stację w takiej cenie.


Co do Cummulusa - z opisu Steve'a wynika, że będzie to prawie ta sama aplikacja co obecnie tyle, że przeniesiona na nowe środowisko. Będzie działała głównie z linii komend, choć aplikacja wspiera również GUI, dostępne poprzez przeglądarkę. Z ważniejszych problemów - brak wsparcia dla WIN XP. Aplikacja będzie najprawdopodobniej po raz pierwszy płatna, choć cena nie została jeszcze ustalona.
« Ostatnia zmiana: 22 Stycznia, 2015, 20:29:26 wysłana przez charly »