Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody WH 2600 Renkforce  (Przeczytany 28767 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
« Ostatnia zmiana: 28 Października, 2015, 12:01:25 wysłana przez Rychu_Świbno »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« dnia: 28 Października, 2015, 00:08:00 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 WiFi
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Października, 2015, 02:11:45 »
(...) Chciałbym teraz opublikować dane z stacji na stronie www.

Potrzebowałbym wiedzieć gdzie znajdę dostęp do pliku, do którego wrzucane są aktualne pomiary (w przypadku mojej 2 stacji, vantage vue i cumulusa jest plik realtime.txt)

Jak tutaj dostanę się do tych pomiarów? (...)

Rozumiem, że chciałbyś ze stacji WH 2600 wysyłać jednocześnie pakiety danych na WU i inną stronę www ?

Jeśli tak, to mam złą wiadomość. Stacja może wysyłać pakiety danych tylko pod jeden wskazany adres w panelu ustawień z którym tak "walczyłeś".

Alternatywnie możesz też "pociągnąć" dane z WU.
Taką protezą może być podlinkowanie Twojej www do WU korzystając w ten sposób z obrazów jak na WU.
Możesz skorzystać też ze stickersów dla swojej lokalizacji.

Ale możliwe jest również pozyskanie danych poprzez zakontraktowanie ich z WU odpłatnie lub nieodpłatnie - można ponegocjować zakres danych - możliwa częstość przesyłu danych to 500-5000-100000 punktów danych na dobę


Tutaj masz przykładowy link do pomiarów

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 WiFi
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Października, 2015, 11:45:03 »
Hej

Tak - chce zaciągnąć te dane z WU, bo raczej nie wydaje mi się by możliwe było wysyłanie danych gdzieś indziej niż na WU - chyba że tak się da? Wcześniej próbowałem wpisać inne dane serwera i zamiast ID login i hasło do FTP ale nie jestem przekonany, że wtedy stacja będzie wysyłać plik w inne miejsce?

Potrzebowałbym zaciągać temperaturę, siłę wiatru i jego kierunek.

Da się jakoś to inaczej zrobić niż przez WU API?

Dzięki za pomoc.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 WiFi
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Października, 2015, 12:19:39 »
(...) Tak - chce zaciągnąć te dane z WU, (...) Wcześniej próbowałem wpisać inne dane serwera i zamiast ID login i hasło do FTP ale nie jestem przekonany, że wtedy stacja będzie wysyłać plik w inne miejsce?(...) Da się jakoś to inaczej zrobić niż przez WU API?

Jak wcześniej pisałem znam HP1001 a WH2600 to bliźniaczka stąd wydaje mi się , że nie ma alternatywy ponad to co napisałem powyżej.
Również "drzewiej"  ;) interesowałem się wysyłaniem danych na inny, alternatywny serwer i odpytałem conrada.pl w tej sprawie - oto korespondencja:

Cytuj
W dniu 24 października 2014  użytkownik "R..."  napisał:

(...) 1. Czy można zmienić serwer na który są wysyłane dane np na taki gdzie jest moja strona ? Wtedy można by podać adres własnej strony i odbierać dane w podobny sposób co na stronie Weather Underground.

(...)

3. Rozumiem, że aby stacja przesłała zebrane dane z czujników w siec do  Weather Underground przesyła dane do mojego rutera. Może wiec istnieje mozliwosc wysłania danych ze stacji do mojej strony - ale jak ?

4. Czy  stacja współpracuje z oprogramowaniem Cumulus lub innym tego rodzaju – jakim ?
 
Cytat: conrad.pl

W dniu 28 października 2014  conrad.pl napisał:

ad 1. Ma Pan możliwość zmiany adresu serwera niestety nie możemy zagwarantować że przy takiej zmianie dane będą poprawnie wyświetlane na innej stronie
(...)
ad.3 Takiej możliwości producent nie przewidział.
ad. 4 Według informacji ze strony firmy sandaysoft.com producenta oprogramowania Cumulus   stacja nie będzie kompatybilna.

... pozostaje więc WU API...  ;)
« Ostatnia zmiana: 28 Października, 2015, 13:27:49 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopada, 2015, 21:04:42 »
Witam

Stacja już podaje mi na stronę www :)

http://redseazone.com/en/home-en

Mam jeszcze pytanie do Was - fachowców - czy wie ktoś może czy da się ustawić częstsze odświeżanie danych przez API niż co chyba 4 minuty?

i czy orientujecie się czy można wyświetlić na stronie wykres siły wiatru, z całego dnia? Coś takiego jak jest na stronie wunderground?

Z góry dzięki za info!

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Listopada, 2015, 01:23:24 »
(...) Stacja już podaje mi na stronę www :)  http://redseazone.com/en/home-en

Mam jeszcze pytanie do Was - fachowców - czy wie ktoś może czy da się ustawić częstsze odświeżanie danych przez API niż co chyba 4 minuty? (...)

Odpowiem jako nie-fachowiec...   ;)

Jeśli to jest ta prezentacja pogody jaką widać na stronie pod linkiem jaki podłączyłeś - drugie piętro od góry to widzę że odświeżanie masz co 60s, a nie co 4min - chyba, że to nie to miejsce z pogodą o którym Ty myślisz.

Pytanie: jaki pakiet sobie "zaaplikowałeś" z API ?


Jakiś czas temu pisaliśmy na temat podlinkowania WU na www z pominięciem API z @jjjanek: poniżej istotne fragmenty:

tutaj    i tutaj  i jeszcze tutaj

Widziałem, że na swojej stronie miał podlinkowane dane z WU. Podpytaj może jego poprzez WUmail, a na stronie jego firmy masz kontakt do niego.

(...) czy orientujecie się czy można wyświetlić na stronie wykres siły wiatru, z całego dnia? Coś takiego jak jest na stronie wunderground? (...)

Jeśli myślisz o API to pomoc możesz uzyskać pisząc do help@wunderground.com ponieważ na przykładowych wątkach forum API_tutaj     ...     i np forum API_tutaj - wpisując w wyszukiwarce wind speed -  możesz dowiedzieć się, że nie wszystkie oczekiwania userów WU są przez API realizowane. Ok tygodnia temu API ogłosiło nowe otwarcie więc może pod wskazanym powyżej mailem dowiesz się czy opcja prezentacji siły wiatru jest dostępna. Widziałem, że w odpowiedzi WU na zapotrzebowania userów ukierunkowują na kompilację klucza API z fragmentami adresów wyświetlających na WU np kierunek wiatru - wskazując konkretne miejsce w kluczu API gdzie należy te fragmenty wstawić. Sugeruję dlatego kontakt z help@wunderground.com
« Ostatnia zmiana: 06 Listopada, 2015, 01:31:58 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline lussik

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Renkforce WH2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Listopada, 2015, 20:45:08 »
Hej

te 60 sekund to pic.. tak naprwdę wiążący jest czas, który pokazuje z jakiego dnia / godziny pochodzi pomiar i on się zmienia / odświeża co ok 4-5 min. nie każde 60 sekund powoduje odświeżenie danych - tak odświeża nasz skrypt, ale niestety co kilka razy pobiera "stare" dane.

Pakiet mam ten podstawowy, płatny z najniższej półki czyli 20 USD miesiąc bo na darmowym niestety się nie dało - zbyt częste odwiedziny strony.

Co do pomocy WU niestety mam mieszane odczucia - napisałem do nich maila prawie miesiąc temu, do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Dzięki za pomoc!


Offline Pawel8

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: WH-2600 / WH2620
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipca, 2016, 12:08:11 »
Witam

Nie chciałem zakładać nowego wątku, a chodzi tez o WH-2600 więc odświeże temat.

Mam pytanie odnośnie tej stacji. Czy serwis WU zmieniał sposób przesyłania danych ze stacji?
Dwa dni temu moja stacja zniknęła z WU myślałem że może coś się stało z dostępem do internetu ( stacja jest 40 km od mojego domu), połączyłem się zdalnie i okazalo sie ze wszystkie dane mogę odczytywać przez stronę konfiguracyjna, ale danych nie wysyła.
Pojechalm na miejsce, zresetowałem do ustawień fabrycznych, podpiołem pod innego dostawcę internetu i dalej nic.
Na odbiorniku świecą wszystkie diody z wyjątkiem "server"

Nie mam pomysłu co dalej.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 24 Lipca, 2016, 16:23:14 wysłana przez Pawel8 »

Offline Pawel8

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: WH-2600 / WH2620
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sierpnia, 2016, 21:47:54 »
Problem rozwiązany,

Wystarczyło załadować ponownie firmware, w razie problemów podsyłam źródło:
http://site.ambientweatherstore.com/iptools/
Oraz wersja europejska 2.1.9 której nie ma na stronie Ambient (WeatherSleuth Firmware v2.1.9):
http://www.aercusinstruments.com/content/downloads/WH2600_V2.1.9.bin
« Ostatnia zmiana: 03 Sierpnia, 2016, 21:54:41 wysłana przez Pawel8 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudnia, 2016, 11:31:26 »

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Grudnia, 2016, 12:09:00 »
Witam.
Jestem od kilku dni posiadaczem stacji Wh2600.
i mam pytanie żwiązane z indeksem UV. Otóż mimo zachmurzenia i np. opadów deszczu indeks UV świeci się 1.0 gdzie praktycznie nie jest to możliwe w grudniu i tak niskim połozeniu słońca a nie wspomne o chmurach. Jest możliwa korekcja tego parametru tylko o ile go skorygowac do ustawień fabrycznych. Czy ktoś korygował ten parametr ? Link do stacji:
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IKRAKW32

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Grudnia, 2016, 15:05:13 »
(...) mam pytanie żwiązane z indeksem UV. Otóż mimo zachmurzenia i np. opadów deszczu indeks UV świeci się 1.0 gdzie praktycznie nie jest to możliwe w grudniu i tak niskim połozeniu słońca a nie wspomne o chmurach. (...)

Pomimo tak niekorzystnych warunków atmosferycznych jest możliwe, że UVI jest większe od zera.
Zauważ, że słońce pomimo grubych chmur i opadów przebija sie jednak do Twojego czujnika solarnego - co oznacza, że i promieniowanie UV przenika do ziemi a więc znaczne dawki UV padają na powierzchnie ziemi.  ;)

(...)  Jest możliwa korekcja tego parametru tylko o ile go skorygowac do ustawień fabrycznych. Czy ktoś korygował ten parametr ? (...)

Ustawienie fabryczne to wartość "1" w zakładce "UV Gain" - patrz opis pola: "Default: 1.00" . A przedział korekt to: "Range: 0.10 to 5.00" . To ustawienie fabryczne "1" nie oznacza wartości UVI=1 lecz jest to przelicznik.

Jednak aby skorygować trzeba mieć pewność, że nowa wartość odpowiada rzeczywistosci.
Ponadto zwróć uwagę na parametr "UV" - nie myl z "UVI" w zakładce "Live Data" - podawany w jednostkach  [μW/cm2]   

To ten parametr kształtuje parametr pochodny jakim jest indeks UVI. Parametr "UV" wykazuje występowanie promieniowania szkodliwego UV - w dawkach na jednostke powierzchni - nawet długo po zachodzie słońca - przyjmując wartość większą od zera  ;)  "UVI" przyjmuje wartość  "1" gdy "UV" jest większe od 100   [μW/cm2]

Reasumując - nie spiesz się z korektą  UVI via UV ;)


PS: a ciśnienia nie chcesz skalibrować ? - bo wygląda jakby stacja była conajmniej 1000 m npm  ;)
« Ostatnia zmiana: 15 Grudnia, 2016, 16:36:03 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Grudnia, 2016, 09:12:39 »
Dziekuje za odpowiedź.
Będę obserwować ten parametr.
A co do ciśnienia jest narazie ustawione jako rzeczywiste ciśnienie a nie zredukowane do pozioma morza.
Wystarczy dodać 31,5 i mamy ciśnienie nad poziomem morza.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Grudnia, 2016, 21:28:28 »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudnia, 2016, 09:56:07 »
Witam.
Jestem od kilku dni posiadaczem stacji Wh2600.
i mam pytanie żwiązane z indeksem UV. Otóż mimo zachmurzenia i np. opadów deszczu indeks UV świeci się 1.0 ...
Jeżeli w nocy (po zachodzie słońca) pokazuje "0" to jest raczej wszystko w porządku.