Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania  (Przeczytany 29242 razy)

Offline barte

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 5
LA CROSSE TECHNOLOGY WS9040 (IT+) to moja pierwsza "stacja pogody", dzieki temu zakupowi pozbywam sie problemow z moim zaokiennym termometrem rteciowym ktorego cenie za optymizm ale niestety nie moge traktowac powaznie (wisi od strony poludniowej i zimą w momencie wejscia w strefe slonca wyczarowuje afrykanskie temperatury – niestety nie mam mozliwosci powieszenia go w strefie cienia od polnocy, teraz natomiast mam mozliwosc zamontowania go w koszu na smieci), dzieki zakupowi stacji uzmyslowilem sobie w jakim suchym mieszkaniu zyje(my) oraz  zaobserwowalem ze cisnienie czasem spada a czasem rosnie ;)

Na poczatku moich poszukiwan najwazniejszym kryterium dla mnie byl wyglad stacji, miala ona stac w pokoju dziennym i oprocz wskazan typu temperatura, cisnienie i wilgotnosc miala tez byc eleganckim zegarkiem z czytelnym wyswietlaczem.
Wybor padl na iphono-podobnego "polskiego" Terdensa Multicolour 1928 - http://www.terdens.com.pl/index.php?wizard=pelny_opis&kategoria=22&subkategoria=8&idp=413
. Łudziłem sie ze dokonuje egzotycznego zakupu produktu "made in Poland" i ze pewnie bedzie 100 razy lepszy niz ten caly chinski szajs. No niestety takie same stacje "robia" tez inne zagraniczne firmy "bez nazwy" i z krzakiem w nazwie bo w tym biznesie, jak pozniej sie zorientowalem bebechy to jedno a "producent" to drugie.
Terdens wizualnie byl calkiem ladny (w koncu to design zerzniety z Apple) a ogromny pozbawiony czujnika natezenia swiatla kolorowy wyswietlacz mogl w nocy cieszyc jedynie osoby bojace sie spac po ciemku. Niestety (?) musialem odeslac mojego Terdensa do sprzedawcy z allegro bo dostalem egzemplarz ze zwrotu (o czym nie zostalem uprzedzony), ktory mial ulamany zatrzask pokrywki baterii, czujnik zewnetrzny grzechotal przy potrzasaniu i ktos probowal juz to bezskutecznie wyjac pozostawiajac drobne zadrapania na obudowie, dodatkowo kabelek od zasilacza mial mniej niz metr dlugosci co bardzo ograniczalo ustawienie stacji na polce  a czujniki polozone obok siebie wskazywaly temperatury rozne o ponad 1stC, dodam ze katy widzenia wyswietlacza to totalna masakra a baterie zalaczone do zestawu byly w opakowaniu zszytym zszywkami biurowymi. czepiam sie? Od tamtej pory kupujac na allegro bede zawsze uprzedzal sprzedajacego ze towar nowy ma byc NOWY.

Pozniej chcialem kupic cos z wyzszej polki i zalozylem watek na tym forum tu: http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,376.0.html – Parasol mi troche pomagal i od slowa do slowa doszedlem do tego ze kupie LA CROSSE TECHNOLOGY WS9040 - ten model stacji ma praktycznie wszystko co jestem w stanie mierzyc mieszkajac w wiezowcu na 2 pietrze gdzie pomiar wiatru i deszczu jest bardzo ograniczony lub wogole niemozliwy wiec stacje z tymi czujnikami musialem sobie darowac.

PACZKA
WS9040 (z IT+) zamowilem przez allegro, cena na dzien dzisiejszy (7.04.2010) to 239zl+koszty wysylki, jako gratis dostalem latarke LED - bardzo fajna, naprawde ucieszyl mnie ten bonus tym bardziej ze od dawna nosilem sie z zamiarem zakupu takiej malej lampki kieszonkowej, przyczepilem ja do peku kluczy jako breloczek. Po 3 dniach moj 3 letni synek pozbawil mnie jej wraz z przyczepionymi do niej kluczami – zgubil bawiac sie latarka... wymienilem juz zamki w drzwiach... w sumie od dawna  nosilem sie z zamiarem ich wymiany... ale wracajac do stacji – paczke dostalem nastepnego dnia po przelewie.

Dolaczono polska instrukcje od modelu WS9039 ktory od 9040 rozni sie jedynie brakiem faz ksiezyca oraz pomiaru wilgotnosci zewnetrznej. Nalezy jednak uczciwie przyznac ze instrukcja jest wystarczajaco zrozumiala. Instrukcje obcojezyczne opisuja oczywiscie model 9040.

Sporym plusem sa dolaczone do zestawu dwa kolki do montazu czujnika zewnetrznego.


GWARANCJA
1 rok na podstawie paragonu/faktury (troche to dziwne bo dzisiaj niemal powszechnym standardem staly sie 2 lata na elektronike)

URUCHOMIENIE
do stacji nie dolaczono baterii wiec wsadzilem po 2 wczesniej zakupione duracelle do kazdego urzadzenia. Stacja ozyla (nie wydala zadnego dzwieku chociaz zdaje mi sie ze w instrukcji pisza ze powinna piknac), od razu zaczela wyswietlac pomiary. Po kilku/kilkunastu minutach lezenia czujnika zewnetrznego obok stacji wskazania temperatury zew i wew oraz wilgotnosci zew i wew zrownaly sie! Sukces! To byl najpiekniejszy dzien w moim zyciu! (no moze piekniejszy byl tylko dzien kiedy dostalem zwrot pieniedzy za Terdensa 1928 Multicolour, ktory jak juz wspominalem pomiaru temperatur dokonywal chyba przez internet w dwoch odleglch od siebie miejscach swiata). Jesli chodzi o synchronizacje czasu czyli DCF to nie nastapila od razu...

DCF-77
czyli system odbioru fal radiowych na ktorych nadawany jest sygnal z jakiegos tam zegarka nuklearnego pod Frankfurtem. Dokladnosc synchronizacji wynosi chyba 1sekunde na milion lat wiec zdecydowanie warto wykorzystac ta opcje – wreszcie nigdzie sie juz nie spoznimy i co rowniez istotne nigdy juz nie bedziemy za wczesnie. Jak juz wspomnialem pomimo tego ze stacja wykonuje tuz po uruchomieniu jakas probe odczytu tego czasu to proba ta spelzla na niczym. Rano – niespodzianka, zegarek w nocy nastawil sie, ikonka informujaca o tym rowniez sie swieci wiec wszystko poszlo jak w instrukcji (mniejsze zaklocenia w nocy pomagaja w synchronizacji). Jesli chodzi o lokalizacje mojej stacji to stoi 120cm od okna na poludnie natomiast od zachodu (NIEMCY!) dzieli ja zewnetrzna sciana zelbetowa bez okien.


PROGNOZA POGODY
prognoze pogody nalezy traktowac jako ciekawostke bo z prawdziwymi prognozami niewiele ma wspolnego. Na logike biorac to wszelkie prognozy meteo wedle mojej skromnej wiedzy opieraja sie na analizie wielu parametrow, obliczeniach wykonywanych przez zaawansowane programy komputerowe i tegie glowy – trudno jest oczekiwac od urzadzenia napedzanego dwoma paluszkami takich mocy przerobowych wiec zastosowano prosty algorytm: cisnienie spada-beda chmury, jeszcze spada? - bedzie deszcz, rosnie-slonce! Moze sie jednak myle i nie jest to w rzeczywistosci az tak trywialne, do tej pory jednak nie zaobserwowalem zgodnosci ikonki prognozy z pogoda za oknem (nawet po 12h) mysle ze polski Góral rownie trafnie przepowie pogode – nie przekreslam jednak zupelnie tej umiejetnosci stacji – sprawdzanie poprawnosci wskazan prognozy jest zabawą samą w sobie a kazde trafienie powoduje ze przezywam kolejny najpiekniejszy dzien w moim zyciu.
EDIT 14.04.2010: od kilku dni stacja prognozuje opady i musze przyznac ze pokrywa sie to z aura z oknem, ciagle jest mokro i popaduje deszcz - ten algorytm prognozowania chyba az tak prymitywny nie jest... jestem pod wrazeniem


WYSWIETLACZ
jest calkiem czytelny, mamy do wyboru kilka stopni kontrastu (8?), ja ustawilem +1 do domyslnego 4 i jest ok, kąty tez sa w porzadku – naprawde nie ma sie do czego przyczepic

PODSWIETLENIE WYSWIETLACZA
dostepne jako zewnetrzna latarka LED, niestety gdzies mi zginela...

FAZY KSIEZYCA
podobno czary odprawiane w czasie pelni sa skuteczniejsze wiec teraz juz bedziemy wiedziec kiedy zaczynac. Stacja pokazuje wszystkie 12 faz.

DOKLADNOSC WSKAZAN
no i najwazniejsza sprawa! Kilka dni testowalem porownujac wskazania z dwiema stronami:
http://pl.allmetsat.com/metar-taf/polska.php?icao=EPLL
http://meteo.walaszek.pl/
oraz z rteciowym termometrem zewnetrznym (przy zachmurzonym niebie). Tabelke z wynikami pomiarow zamieszczam ponizej.

Cisnienie
Na poczatku trzeba ustawic sobie cisnienie referencyjne czyli takie wzgledem ktorego bedziemy obserwowac wahania, mozna to zrobic tak jak ja tzn: po uruchomieniu stacja wskazuje zawsze 1013hPa – ze strony meteo Lublinka odczytalem ze cisnienie w Lodzi wynosilo w tamtej chwili 1001 hPa – taka tez wartosc ustawilem w stacji – od tej pory moje wskazania pokrywaja sie z tymi z Lublinka. Mozna ustawic sobie jako referencyjne cisnienie z prognozy TV dla naszego miasta, mozna tez dla konkretnej wyokosci n.p.m. stosujac uproszczenie wzrostu cisnienia o 1hPa na kazde 8m wysokosci n.p.m.
Barometr na podstawie przeprowadzonych przeze mnie obserwacji jest bardzo dokladny (tabela ponizej).

Temperatura
zakladam ze oba czujniki dzialaja z jednakowa precyzja bo jak juz pisalem po uruchomieniu doszlo do zrownania wskazan wilgoci i temperatury. Jesli chodzi o prawidlowe odczyty temperatury to kluczowa role odgrywa miejsce jego zamontowania (ustawienia) – musi to byc miejsce odsuniete od sciany zewnetrznej, przewietrzalne i zacienione – do tych oczywistych wnioskow musialem oczywiscie dojsc metoda prob i bledow i przez pierwsze dni szukalem najwlasciwszej pozycji bo odczyty ciagle wydawaly mi sie dziwne, zbyt bardzo odbiegaly od tych z termometru rteciowego czy od danych ze stron referencyjnych. Absolutnie nie mozna za to winic czujnika – on tylko robil swoje, jak juz napisalem – najwazniejsze jest jego prawidlowe ustawienie. Mysle ze pomiary sa wiarygodne i bardzo precyzyjne, potwierdzaja to zapiski w tabelce jaka przygotowalem. Nalezy pamietac ze na drobne roznice pomiedzy Lublinkiem a moja stacja moga miec wplyw takie czynniki jak: stacja meteo na Lublinku otoczona jest wilgotnym lasem i łąkami (ja mieszkam w centrum miasta), jest najpewniej przewietrzalna z kazdej strony, poza tym znajduje sie ok.35m ponizej mojego miejsca zamieszkania.

Wilgotnosc
tak jak w tabelce.

PODSUMOWANIE
mysle ze stacja pogody, ta czy inna, powinna byc takim samym standardem w kazdym domu jakim jest teraz zlew czy umywalka. Stacje WS9040 polecam za:
nowoczesna technologie IT+ 868MHz (czeste pomiary, dluzsza zywotnosc baterii i mniejsza podatnosc na zaklocenia radiowe)
znosny wyglad pozbawiony zbednych dekoracji
dokladnosc, zakresy i interwaly pomiarow:
   
   zakresy pomiarow:
   temp. wewnetrzna: -9.9°C to +59.9°C with 0.1°C resolution
   temp. zewnetrzna: -39.9°C to +59.9°C with 0.1°C resolution
   wilg. wewnetrzna i zewnetrzna: 1% to 99% with 1% resolution

   interwaly pomiarow:
   temp. wewnetrzna: co 15s
   wilg. wewnetrzna: co 20s
   cisnienie: co 15s
   temp. zewnetrzna i wilgotnosc zewnetrzna: co 4s



Strona producenta: http://www.lacrossetechnology.fr/en/P-2406-227--0-D1-ws9040-our-products-grand-weather-stations.html

http://stacje-pogody.pl/19_opinie_stacja_pogody_la_crosse_technology_ws9040.html

jesli ktos jest zainteresowany tematem zegarkow biegowych to zapraszam rowniez  do przeczytania mojego testu Garmina Forerunnera 60 HR/FP: http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=37&t=15266
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2010, 19:52:10 wysłana przez barte »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 10:50:22 »
jaką maksymalną wilgotność zanotowałeś na tej stacji. Interesuje mnie czy zakres naprawdę dochodzi do 99%. W tabelce niestety nie było takich wartości.

Offline barte

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 5
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia, 2010, 19:43:16 »
witam, bez zadnych ingerencji czujnik zewnetrzny zanotowal wilgotnosc max 91% bedac przymocowanym do balustrady balkonu, dzisiaj, chcac sprawdzic czy da rade wycisnac cos wiecej, nalozylem na czujnik mokra szmatke i dobil do 94% - mysle ze gdybym bardziej sie postaral mozliwe ze osiagnalby 95-96% ale 99% MOZE juz wymagac zanurzenia w cieczy (?)
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2010, 19:53:28 wysłana przez barte »

Offline Voohan

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopada, 2010, 23:01:57 »
Witam!
Jak urządzenie sprawuje się po dłuższym okresie używania? Czy odczyty z czujnika zewnętrznego wciąż są wiarygodne? Przyciski działają, nie powciskały się? Czy mogąc drugi raz kupić tę stację zdecydowałbyś się ponownie?
Pozdrawiam.

Offline Kornut

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 1
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopada, 2010, 23:50:23 »
Witam.
Stację posiadam od miesiąca jestem z niej bardzo zadowolony.
Czujnik zewnętrzny jest dobrze wykonany i powinien służyć długo, ze stacją łączy się co kilka sekund, temp. pokazuję prawie taką samą jak termometr zaokienny.
Sygnał czasu DCF, po uruchomieniu czas i data zostały ustawione automatycznie w nocy i do teraz nie mam żadnych problemów z ich zasięgiem.
Ciśnienie atmosferyczne, ustawiłem na podstawie średniej z 3 okolicznych lotnisk w Krakowie, Rzeszowie, Popradzie i z ICM, mogę powiedzieć że pokazuje bez błędnie.
Tendencja pogody jest pokazywana taka jak za oknem w danej chwili i tak samo pokazuje stacja.
Stacja jest bardzo dobrze wykonana i czytelna przyciski powinny służyć długo.
Jedyny ale taki malutki minus że nie ma podświetlania.
Polecam tą stacje, kupiłem ja na allegro. Pozdrawiam

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Stycznia, 2011, 09:33:04 »
FAQ WS9040IT+: http://en.lacrossetechnology.fr/donnees/documents/produits/WS9040/3323-faq-en-0.pdf - jest po angielsku, ale można skorzystać z tłumacza google.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia, 2011, 17:31:15 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Don Pedros

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: La Crosse WS-9040-IT
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudnia, 2011, 15:48:16 »
Ja także mam tę stację od niedawna. Przez ostatnie 5 dni sprawdzałem ją bardzo dokładnie. Moje sprawdzenie obejmowało porównanie wskazań WS9040 ze stacją pogody lotniska w Gdańsku, która jest oddalona ode mnie ok 1 km., oraz porównanie wskazań samej stacji 9040 i czujnika zewnętrznego TX29DTH-IT.

Wnioski:
- Stacja jak i czujnik wykonane starannie z dość dobrych materiałów.
- przygotowanie urządzenia do pracy dość proste i bezproblemowe. Czujnik został wykryty bardzo szybko.
- wskazania w porównaniu ze stacją lotniskową są całkowicie do zaakceptowania. Wskazanie ciśnienia nie różniło się nigdy więcej niż 1 hPa, a temperatura zewnętrzna była całkowicie zgodna. Niewielkie różnice były jedynie przy nagłych zmianach temperatury tz. czujnik pokazywał je z wyprzedzeniem w stosunku do stacji lotniskowej. jednak różnica nie była większa niż 2°C. W warunkach stabilnych wskazania ciśnienia, temperatury i wilgotności były zgodne. Sprawdzałem dane co 0,5h zgodnie z danymi podawanymi przez stację lotniskową.

Porównanie wskazań stacji WS 9040 i czujnika TX29DTH-IT.
Ciśnienie porównano do stacji pogodowej gdańskiego lotniska EPGD
( w pomieszczeniu )
               
               
   czas w h   Rónica temp. w °C   Różnica wilg. w %   Różnica ciśń. w hPa   
   0   ................-20,6   ....................53   ....................-1   
   0,5   ...............-1,1   ....................15   ....................-1   
   1   ..................-0,4   ....................11   ....................-1   
   1,5   ...............-0,3   ......................6   ....................-1   
   2   ..................-0,2   ......................5   .....................0   
   2,5   ...............-0,1   ......................5   ....................-1   
   3   ...................0,0   ......................4   ....................-1   
   3,5   ................0,0   ......................3   .....................0   
   4   ...................0,0   ......................4   ....................-1   
   4,5   ................0,0   ......................4   ....................-1   
   5   ..................-0,1   ......................3   .....................0   
   5,5   ................0,0   ......................2   ....................-1   

Czas "0" oznacza początek próby - przyniesienie czujnika z dworu
Czas "0,5" po pól godzinie
Czas "1" po godzinie , itd.

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tej stacji i ją polecam wszystkim, który nie chcą lub nie mogą wydać więcej niż ok.200 zł.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia, 2011, 22:46:16 wysłana przez Don Pedros »

Offline guzik1

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: La Crosse WS9040
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 12:20:31 »
Witam!

Po przeczytaniu tej recenzji zdecydowałem się na zakup tej stacji. Dwa dni temu otrzymałem przesyłkę z allegro. A od wczoraj zacząłem z nią swoją zabawę. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne jednak do dzisiaj :(. Koło 11.00 chciałem ją zresetować. przyniosłem czujnik do domu i wyjąłem z niego jak i ze stacji baterie. Po odczekaniu (lubię dmuchać na zimne) 5 minut włożyłem baterie ponownie i od tej pory wyświetla się "OF.L". W instrukcji  opis ten symbolizuje przekroczony zakres pomiarowy. Minęła godzina czasu - trzymam ten czujnik w domu i nic się nie zmienia! Chcę tylko wspomnieć, że przy wniesieniu czujnika wyświetlał temperaturę 15,6 a w domu miałem niecałe 22 stopnie, więc chyba zbyt dużej różnicy nie było aby to mogło wywołać uszkodzenie czujnika. Co mam z tym zrobić - może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może mi pomóc - będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam

P.S. Super forum dla osób które się zastanawiają nad wyborem stacji pogodowej :)

Offline Marcin

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 16:25:06 »
Witam!

wyświetla się "OF.L". W instrukcji  opis ten symbolizuje przekroczony zakres pomiarowy
Prawdopodobnie czujnik zewnętrzny coś zaniemógł. Uszkodzenie może być spowodowane nawet przez delikatny wstrząs (choć nie powinno)
Przekroczony zakres to byś miał jeśli
- Zakres pomiaru temperatury wewnątrz: -9,9ºC do +59,9ºC
- Zakres pomiaru temperatury na zewnątrz: -39,9ºC do 59,9ºC
- Zakres pomiaru wilgotności: 1-99%

te wartości by były przekroczone,a chyba raczej nie były.
Jest kilka negatywnych opinii na temat czujników zew. tej stacji ( http://stacje-pogody.pl/19_opinie_stacja_pogody_la_crosse_technology_ws9040.html).
Ja takowej nie posiadam,ale jeśli nikt Ci tu nie podpowie co się dzieje, to być może będziesz musiał się skontaktować ze sprzedawcą w celu wymiany stacji bądź czujnika.
Edit: Sprawdź też poprawność założenia baterii albo najlepiej wymień na nowe. Słabe baterie być może też mają wpływ na "świrowanie" czujnika.
A w jakim celu chciałeś zrobić reset?
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia, 2012, 16:38:18 wysłana przez Marcin »

Offline guzik1

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: La Crosse WS9040
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 17:45:45 »
Dziękuję za szybką podpowiedź. Do tej pory nic się niestety nie zmieniło. Jeśli chodzi o baterie to sprawdziłem już z trzema kompletami i nic się nie mieniło. Jutro skontaktuję się ze sprzedawcą.  Nie wykonywałem nim żadnych gwałtownych wstrząsów więc mi się nie wydaje żeby to było powodem  - szybciej został już uszkodzony przy przesyłce.
Szkoda, że niema jeszcze jakiegoś sposobu innego zrestartowania tego czujnika.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 17:57:51 »
Szkoda, że niema jeszcze jakiegoś sposobu innego zrestartowania tego czujnika.

Spróbuj wyjąc baterie ze stacji i czujnika na dłuższy czas np.10 minut. Umieść stacje i czujnik w odległości 1-2m od siebie. Włóż baterie zgodnie z kolejnością podaną w instrukcji. Czyli najpierw do czujnika i w ciągu 2 minut do stacji. Jeżeli w ciągu 2 minut od włożenia baterii do stacji nie pojawią się odczyty temp./wilg. to wszystko zaczynasz od nowa. Przeczytaj też FAQ WS9040 - link w poście wyżej. Jest tam takie zdanie "In the case of outdoor temperature and humidity “OFL” can also be displayed when any interference occurs. Correct data transmission is usually restored during the next data collection. If that is not the case, you should restart your station (see above).". Czyli "OFL" możesz mieć nie tylko przy przekroczonym zakresie, ale także przy zakłóceniach.
« Ostatnia zmiana: 23 Kwietnia, 2012, 07:53:15 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Kwietnia, 2012, 23:21:12 »
Parasol może mieć racje, spróbuj uruchomić stacje zgodnie z procedurą na zewnątrz budynku z dala od zakłóceń.

Offline Don Pedros

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Otrzymał podziękowań: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: La Crosse WS-9040-IT
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Kwietnia, 2012, 10:03:06 »
Mam pytanie do kolegi z kłopotami komunikat OFL wyświetla się na czujniku czy na stacji ?
A może już coś powiedział sprzedawca ??
Ja przekładałem kilkukrotnie czujnik z mieszkania na zewnątrz i odwrotnie szukając najlepszej lokalizacji dla czujnika na dworze co powodowało utratę komunikacji. Jednak taki kłopot jak u kolegi nie wystąpił. Jak dla mnie wygląda to na uszkodzenie czujnika :(

Offline guzik1

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: La Crosse WS9040
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Kwietnia, 2012, 11:32:45 »
Witam!

Myślę, że już wykorzystałem wszystkie opcje - zawsze w czujniku wyświetla się najpierw 302 potem po paru sekundach FE, a później OF.L. Wcześniej przy pierwszym takim objawie OF.L wyświetlał się również w stacji - obecnie już nie ma w ogóle łączności i to w różnych miejscach. Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą i odsyłam do nich czujnik.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: La Crosse WS9040 + słowo o Terdens Multicolour 1928 - wrażenia z używania
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwietnia, 2012, 11:45:22 »
Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą i odsyłam do nich czujnik.

Najlepiej odesłać całość. Bo tak naprawdę to nie wiadomo, czy problem jest po stronie czujnika, czy stacji pogodowej.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl