Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja Meteo SP7 Jumbo  (Przeczytany 2426 razy)

Offline Kuba23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Meteo Sp7 Jumbo
Stacja Meteo SP7 Jumbo
« dnia: 02 Października, 2013, 21:45:43 »
Witam wszystkich, jestem nowy na forum, ale dużo czytałem i takze interesuje sie stacjami pogodowymi.
Posiadam stacje Meteo SP7 Jumbo , bardzo mało jest informacji na temat tej stacji w sieci. Pracuje ona w zakresie 433Mhz. Wszystko dobrze działało dopóki nie przeprowadziłem sie do nowego bloku i mam problem z czujnikiem zewnętrznym. Czy możecie mi doradzić jaki czujnik kupić? Czy czujniki firmy Meteo będą pracowały z moja stacją?
Pozdrawiam
K.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja Meteo SP7 Jumbo
« dnia: 02 Października, 2013, 21:45:43 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja Meteo SP7 Jumbo
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Października, 2013, 08:03:03 »
Sądzę, że czujnik od innego modelu stacji METEO, powinien współpracować z twoją stacją. Warunkiem jest ta sama częstotliwość pracy, czyli 433MHz. Poniżej masz link do ofert sprzedaży czujników do stacji METEO:
http://www.youshop.pl/czujnik-meteo-sp-7/
Spróbuj zastosować czujnik od METEO SP-10. Przed zakupem upewnij się u sprzedawcy, że w razie jakichś problemów będziesz mógł czujnik zwrócić.

Offline Kuba23

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Meteo Sp7 Jumbo
Odp: Stacja Meteo SP7 Jumbo
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Października, 2013, 09:46:28 »
Dziekuję za odpowiedź. Ten czujnik ma podawana wilgotność, mój nie, nie ma to znaczenia?

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Stacja Meteo SP7 Jumbo
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Października, 2013, 12:28:17 »
Dziekuję za odpowiedź. Ten czujnik ma podawana wilgotność, mój nie, nie ma to znaczenia?

Głowy nie dam ale nie powinno to mieć znaczenia. W tym przypadku określana będzie tylko temperatura. Dlatego też zwróciłem ci uwagę na to abyś się upewnił, że w razie niedopasowania będziesz mógł czujnik odesłać.