Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Łączmy się?  (Przeczytany 20418 razy)

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maja, 2014, 15:08:18 »
Również jestem za wysyłaniem danych w formacie realtime.txt
http://areecki.ihq.pl/pogoda/realtime.txt

Tak wygląda przykładowy zapis

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Maja, 2014, 15:08:18 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Maja, 2014, 20:29:00 »
Ja też mógłbym wysyłać dane ze swojej stacji, tylko ta moja stacja a mam WS 3600 po podskoku napięcia zaczęła mi się teraz resetować i potrafi po resecie zapisać daną że spadło 2000mm deszczu w 5 minut, więc mam spory problem, chyba dopiero gdy zmienię stację dane będą bezproblemowo udostepniane :/. Chociąż znalazłem drugą stację bazową a ta już działa w miarę poprawnie, brak resetu przez tydzień.

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Maja, 2014, 01:06:57 »
Jak tam sprawy się mają? Chętni jak widać są, a z czasem dołączą kolejni, jak projekt się odpowiednio rozwinie.
Jeśli chodzi o Cumulus to jest możliwość zrobienia pliku w formacie *.html (najprościej) gdzie w każdej linijce, bądź tabelce, divie będzie oddzielna wartość. Wszystko wgrywałoby się na serwer co minute, 5 minut, zależy kto jaki ma interwał czasowy ustawiony, a z tego pobierałbyś dane na KIM.
W Cumulusie nie da się wysyłać danych na dwa serwery FTP jednocześnie.

Offline KIM

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Primus 35.1099.IT
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Maja, 2014, 08:29:22 »
OK. Administrator ma mi dzisiaj powiedzieć jaki jest stan przygotowania serweró i zasad komunikacji. Myślę ze w tym tygodniu będziemy próbowali podłączać i udostępniać pierwsze stacje.

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Maja, 2014, 03:54:05 »
Ok, w takim razie czekamy na informację i wytyczne ;)

Offline KIM

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Primus 35.1099.IT
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Maja, 2014, 10:28:38 »
Jeszcze chwila cierpliwości.. Mechanizmy już są. Koledzy jeszcze robią ściągi i gotowe aplety.. żeby dane do grafik leciały prosto z bazy i żeby każdy mógł sobie później konfigurować dowolną wizualizację. My zaczerpnęliśmy inspirację z (naszym zdaniem) rewelacyjnej strony kolegi Dextero z Kożuchowa! Wiec każdy bedzie mógł podpiąć gotowy aplet biorący dane z bazy:

http://instytutmeteo.pl/stacjapogodowa/


Offline Dextero

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pierwsza stacja w Kożuchowie
  • Typ stacji: Sencor SWS 12500 wifi, TFA Primus
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #21 dnia: 02 Czerwca, 2014, 12:57:52 »
Witam kolegow. Podziekowania za wyglad mojej strony naleza sie koledzie @jarostacja gdyz to z jego szablonow skorzystalem a sam wprowadzilem tylko nieznaczne zmiany.

Offline KIM

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Primus 35.1099.IT
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Czerwca, 2014, 11:24:28 »
Mam nadzieję ze kolega ShamY nie pogniewa się ze tak publicznie... ale pomyslałem ze może poza nim bedzie wiecej osób które będą chciały dane prognostyczne dla największych miast Polski. Dlatego utworzyliśmy  : http://instytutmeteo.pl/customer/stacje  . zanim zaczniemy włączać stacje w system (zbierać wasze dane) damy coś od siebie. Pod tym adresem jest wywoływany na żądanie skrypt generujący surowe aktualne dane w formacie Json. Bierzcie i korzystajcie z tego wszyscy.

Offline dandi

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Otrzymał podziękowań: 1
    • Prognozowanie Pogody dla miasta Choszczno i okolic.
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Czerwca, 2014, 20:21:58 »
KIM wszystko pięknie ładnie tylko jak z tego skorzystać? Jeśli potrzebuję np. dane z miejscowości Szczecin i Warszawa to jakiego muszę kodu użyć aby pobrać te dane i wyświetlić je na stronie, możesz opisać jak to zrobić?
A co do danych z naszych stacji to czekamy na jakieś informacje.

Offline KIM

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Primus 35.1099.IT
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Czerwca, 2014, 17:11:18 »
Są to surowe dane w formacie Json (http://pl.wikipedia.org/wiki/JSON). Idea była taka, że każdy może znając surowe warunki cyfrowe bedzie mógł dowolnie zaprogramować swoją strnę. Oczywiście poproszę progrmistę, żeby napisał kawałek przykłądowego skryptu.. jak wyciągać dane z tego i zamieniać na swoją ikonkę.

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Czerwca, 2014, 19:04:26 »
... Oczywiście poproszę progrmistę, żeby napisał kawałek przykłądowego skryptu.. jak wyciągać dane z tego i zamieniać na swoją ikonkę.
Swoich danych to nikt nie musi ściągać z tej strony bo każdy ma te dane u siebie.
Czekamy na coś w rodzaju serwisu, który z naszych wysyłanych danych będzie generował odpowiednie zestawienia (dane liczbowe jak min, max, wykresy, tabelki itp.)

Offline KIM

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA Primus 35.1099.IT
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Czerwca, 2014, 10:18:17 »
Cześć wszystkim. Zaczynamy od pierwszego kroku. Pod adresem: http://instytutmeteo.pl/meteostacje/rejestracja znajdziecie formularz rejestracyjny. Potrzebujemy pewnych informacji od was. W polu "Uwagi" wpisujcie przede wszystkim w jakim formacie eksportujecie dane pogodowe ( najlepiej wkleić przykładowy wpis ). Dzięki temu będziemy mogli napisać odpowiednie parsery. Formularz jest na stronie naszego instytutu, ale docelowa strona projektu stacji pogodowych będzie pod inną domeną. Zatem - do dzieła :).

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Czerwca, 2014, 11:18:59 »
Super! Zgłoszenie poszło, podesłałem tez przykładowy plik, który ma każdy kto korzysta z programu Cumulus, a więc pewnie z 90% osób tutaj, jak nie więcej.

Offline dandi

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Otrzymał podziękowań: 1
    • Prognozowanie Pogody dla miasta Choszczno i okolic.
  • Typ stacji: WH 2080
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Czerwca, 2014, 21:14:50 »
Wysłałem zgłoszenie ale w polu Uwagi wpisałem Co dalej?
Nie doczytałem tego co napisał KIM ale ja tak samo mam Cumulusa więc tak jak ShamY mam identyczny plik co wysyła dane.
Czekamy na dalsze instrukcje.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Łączmy się?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Czerwca, 2014, 00:45:53 »
Ja mam swoje dane w pliku dat. Dane wysyłam na wunderground.com przez WUHU uploader. Cumulus nie współpracuje z moją stacją, da radę jakoś dane wysyłać?