Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: stacja TFA model 35.1129.01  (Przeczytany 5312 razy)

Offline CARISMA

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA 35.1129.01
stacja TFA model 35.1129.01
« dnia: 10 Października, 2016, 20:55:26 »
Witam kupiłem nową w/w stację po przejrzeniu dość pozytywnych opinii. Uruchomiłem ja zgodnie z instrukcją, problem jest taki: czujnik zewn. mimo, że sa obok siebie w pokoju, temp do przezycia ale wilgotność stacja-55%, zewn 95%. Ale to nic w stosunku do tego: po połączeniu stacji i czujnika sygnał pokazuje max, po 1-2 minutach sygnał znika, czujnik nie reaguje na żadne zmiany. Wynoszę go na parapet-dwór gdzie chłodno, czujnik milczy poziom sygnału zero. Resetuję stację i czujnik , łączą sie pokazuje obniżona temp na parapecie, poziom sygnału max, ale po 1-2 min znów sygnał ginie.....itd. czy ja mam pecha, czy zwrócić wadliwy towar?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

stacja TFA model 35.1129.01
« dnia: 10 Października, 2016, 20:55:26 »

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Października, 2016, 09:06:17 »
Posiadam taką stację od kilku miesięcy i nie mam z nią żadnego problemu.
Jeśli twoja nie chodzi to zwrócić (wymienić na nową).
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline CARISMA

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA 35.1129.01
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Października, 2016, 15:34:45 »
Dzięki Piotrze za odp  nie chciałbym wyjść na debila technicznego. Powiedz czy u Ciebie ten wskaźnik sygnału czujnika zewn. Cały czas jest bo u mnie zanika nawet jak baza jest blisko czujnika? I jeszcze jedno co jaki czas dioda czerwona miga na tym zewn. Czujniku? Stacje kupiłem od bardzo nierzetelnego- jak się potem okazalo- na allegro i nawet tel nie odbiera o e- mailach nie wspomnę. Jeśli byłaby to wina tylko tego zew to muszę znaleźć jakiś serwis.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Października, 2016, 16:45:01 »
1. Wskaźnik siły odbioru sygnału z czujnika zewnętrznego pokazuje siłę przez cały czas.
2. Czerwona dioda na czujniku zewnętrznym miga co 50 sekund.
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Października, 2016, 17:48:01 »
Jeżeli czujnik zewnętrzny jest uszkodzony, to nowy kosztuje około 60 zł.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline CARISMA

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA 35.1129.01
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Października, 2016, 20:38:45 »
Dzięki panowie
A gdzie można bo nabyć blisko łódzkiego coby sprawdzic czy to rzeczywiście jest wina czujnika?
« Ostatnia zmiana: 11 Października, 2016, 20:40:37 wysłana przez CARISMA »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Października, 2016, 22:00:45 »
Dzięki panowie
A gdzie można bo nabyć blisko łódzkiego coby sprawdzic czy to rzeczywiście jest wina czujnika?

http://sklep.meteoplus.pl/p/264/1123/czujnik-temperatury-i-wilgotnosci-tfa-30-3206-bezprzewodowy-.html
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline CARISMA

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA 35.1129.01
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Października, 2016, 15:20:50 »
Witam ponownie, napisałem do serwisu do Niemiec, zobaczymy co odpiszą, natomiast nastąpił zwrot w akcji, wystarczy wcisnąć Time set w celu szukania DCF znajdzie czujnik zewn. uaktualni temp i wilgotność, czasami nie wyłącza się nawet 1-2 godziny, po czym nagle gubi sygnał i przez jakiś czas różnie 1,2,3 godziny nic sie nie dzieje, po czym znów albo sam znajdzie czujnik albo muszę wcisnąć Time set na 3 sekundy. Powiem tak, prawdopodobnie ze stacją jest coś nie tak, poprostu gubi łącznąć z czujnikiem.
Sentencja- 12 lat temu w Selgrossie za grosze kupiłem dwie stacje Meteo ale z czujnikiem na kablu, do tej pory śmigają aż miło, co prawda pokazują tylko temp. w środku i na zewn, ale z niesamowitą dokładnością- a przede wszystkim się nie psują prze tyle lat. Zobaczymy jak skończy się przygoda ze stacją TFA która droższa jest od tych Meteo dobre 10 razy. Pozdrawiam.

Offline CARISMA

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TFA 35.1129.01
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Października, 2016, 16:26:39 »
Dostałem odp z serwisu:

Thank you for your nice e-mail. We are sorry to hear that you have some problems with one of our products.
Please try the following steps to check your item:
1. Remove all batteries from the indoor and outdoor unit.
2. Wait minimum 2 hours to reset the station.
3. After this time, place the receiver and transmitter with 1.5 m distance.
4. Install the batteries according to the manual (please don`t use rechargeable batteries).
Now, the station should work well. If it does not work at all, please contact your dealer for reclamation.

W zasadzie niczego więcej się nie spodziewałem. Obecnie jest tak, że potrafi działać dobrze przez cały dzień aby np rano stracić kontakt z czujnikiem zewn nic nie pokazuje ze 2-3 godz. potem łączy się i znów działa przez cały dzień dobrze. Zaznaczam, że czujnik jest odpowienio blisko od stacji bazowej, bo jak się widzą to sygnał jest na Max. Nie wiem ale być może to normalne, że raz np na dzień resetuje połaczenie z czujnikiem po czym znów go odnajduje?...zgłupiałem.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: stacja TFA model 35.1129.01
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Października, 2016, 17:57:48 »

Nie wiem ale być może to normalne, że raz np na dzień resetuje połaczenie z czujnikiem po czym znów go odnajduje?...zgłupiałem.
To na pewno nie jest normalne. Jak pisałem wyżej, moja stacja chodzi OK i nic takiego się nie dzieje (no chyba, że regularnie w środku nocy kiedy śpię  ;D ).
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.