Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: CONRAD WH2080 brak synchronizacji z DCF  (Przeczytany 2492 razy)

Offline Martinelli

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
CONRAD WH2080 brak synchronizacji z DCF
« dnia: 21 Lutego, 2016, 12:46:28 »
Witam,
wczoraj uruchomiłem po raz pierwszy moją nową stację Conrad WS-0101.
Czaujnik deszczu, wilgoci, wiatru umieściłem na balustradzie balkonu, a czujnik temperatury schowałem w "szafie" w loggi (zakryty balkon) która ma metalowe zamykane drzwi.
Pomiary ogólnie wydają się być prawidłowe, z wyjątkiem temperatury, która zawyża o około 1 stopień.
Niestety od momentu uruchomienia (wczoraj rano) stacja nie zsynchronizowała daty i czasu z DCF, znaczek łączenia DCF również ani razu się nie pojawił.
Restartowałem stację trzykrotnie, jak również czujnik zewnętrzny, niestety bez skutku.
Czy macie pomysł co tu zrobić i dlaczego DCF nie działa?
Dodam, że balkon jest na południowy wschód, tak więc czujnik od zachodu odgradza cała bryła bloku.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

CONRAD WH2080 brak synchronizacji z DCF
« dnia: 21 Lutego, 2016, 12:46:28 »

Offline Marek_SP9BQJ

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 42
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: obecnie EWS 2900, poprzednio WS1080
Odp: CONRAD WH2080 brak synchronizacji z DCF
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lutego, 2016, 13:49:31 »
Cześć!

DCF odbiera dane na częstotliwości 77kHz z Mainflingen, około 25 km na południowy wschód od Frankfurtu nad Menem w Niemczech.
O ile jest to tak samo ja w mojej WH1080, to antena ferrytowa jest na płytce gdzie jest czujnik temperatury.
Jeżeli to wsadziłeś do metalowej szafy to zrobiłeś klatkę Faradaya.
Kierunek na Frankfurt musi być prostopadły do osi pręta ferrytowego anteny.
I to by było na tyle, mam nadzieję, że pomogłem.

                       Powodzenia Marek
pogoda w Iskrzyczynie koło Skoczowa

na razie nie działa http://sp9bqj.pl/strona/pogoda/mobile.html

Offline Martinelli

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: CONRAD WH2080 brak synchronizacji z DCF
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Lutego, 2016, 22:09:57 »
Dzięki za odpowiedź. Dziś złapała sygnał DCF, około 18:00 zmieniłem ręcznie godzinęi zrestartowałem połączenie z czujnikiem, żeby zobaczyć czy znów złapie DCF. Na razie czekam bez skutku (4 godziny).

Czy kto korzysta może z programu Cumulus?
Cały czas miga mi ikonka na czerwono ERROR w tej aplikacji. Co to oznacza w praktyce?
W jaki sposób mogę przesyłać dne do programu Cumulus, czy za każdym razem muszę podłaczać stację poprzez usb?
Jest jakaś możliwość udostępnienia dostępu do tych danych np. znajomym?

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: CONRAD WH2080 brak synchronizacji z DCF
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Lutego, 2016, 22:49:36 »
Czy kto korzysta może z programu Cumulus?
Cały czas miga mi ikonka na czerwono ERROR w tej aplikacji. Co to oznacza w praktyce?
W jaki sposób mogę przesyłać dne do programu Cumulus, czy za każdym razem muszę podłaczać stację poprzez usb?
Jest jakaś możliwość udostępnienia dostępu do tych danych np. znajomym?

Migająca, czerwona "dioda" w Cumulusie oznacza prawdopodobnie błąd dostępu do urządzenia przez USB. Dla stacji typu Fine Offset, czyli również Twojej, Cumulus odczytuje dane ze stacji co 1 minutę (oczywiście po wybraniu tego typu stacji w ustawieniach - Station Type). Program Cumulus może przesyłać dane ze stacji na własną stronę internetowa lub do różnych portali pogodowych (np. Weather Underground). Wysyłanie danych można ustawić używając polecenia z menu Configuration->Internet. W pierwszym przypadku trzeba mieć konto na jakimś serwerze www (np.: www.cba.pl, www.republika.pl), lub założyć własny serwer (w tym przypadku trzeba mieć publiczne IP), w drugim przypadku konieczna jest rejestracja w odpowiednim portalu pogodowym.
« Ostatnia zmiana: 21 Lutego, 2016, 23:07:03 wysłana przez geofinder »