Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody do kotła  (Przeczytany 3202 razy)

Offline Atrax

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Stacja pogody do kotła
« dnia: 06 Grudnia, 2016, 11:02:30 »
Witam,
Poszukuję tanią stację radiową by miała czujnik do min. +70 stopni by można było odczytać temp. na kotle lub na zaworze 4D.
Może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie. Nie chcę niczego lutować i się bawić wolę gotowy zestaw.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja pogody do kotła
« dnia: 06 Grudnia, 2016, 11:02:30 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody do kotła
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Grudnia, 2016, 00:56:28 »
Witam,
Poszukuję tanią stację radiową by miała czujnik do min. +70 stopni by można było odczytać temp. na kotle lub na zaworze 4D. Może ktoś zna jakieś inne rozwiązanie. Nie chcę niczego lutować i się bawić wolę gotowy zestaw.

A takie coć może być ? 

TFA - Zakres do 300 st. C - radiowy, poręczny i stosunkowo niedrogi termometr.

Jeśli kupisz u conrad.pl do 8 grudnia 2016 to zapłacisz tylko 125 PLN - podczas gdy przy obecnej cenie rynkowej z transportem u innych dostawców to ok. 170 PLN  ;)


Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Stacja pogody do kotła
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Grudnia, 2016, 11:17:09 »
!!!! Zapomniałem o tym, że ma być łącze radiowe !!!!!!
----
Potrzebny jest ci po prostu termometr. Masz dwie opcje: cyfrowy lub analogowy.
Przykłady:
analogowe:
http://allegro.pl/termometr-do-pieca-kotla-1-2-fi-63-mm-i5393969102.html
http://allegro.pl/termometr-prosty-1-2-100-stopni-c-do-kotla-c-o-i6229658314.html
cyfrowy:
http://allegro.pl/elektroniczny-termometr-do-pieca-c-o-kotla-lodowki-i6485597683.html

Offline Atrax

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody do kotła
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Grudnia, 2016, 12:20:43 »
Nie jest to takie proste bo termometry w kotłowni mam. Zależy mi by w salonie mieć podgląd temperatury a do kotłowni kabla nie pociągnę chociaż na upartego by się dało. Nie ma stacji z temp do 80stopni?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody do kotła
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Grudnia, 2016, 16:38:05 »
Nie jest to takie proste(...)

Chyba nie czytałeś mojego posta - a jeżeli czytałeś to nie zrozumiałeś na czym polega działanie termometru z transmisją radiową.  Zapewniam Cię że to jest prostsze niż myślisz...  ;)

(...) Zależy mi by w salonie mieć podgląd temperatury a do kotłowni kabla nie pociągnę (...)

Pojaśnij może o jakim kablu prowadzonym z kotłowni do salonu piszesz - bo straciłem synchronizację...

Termometr z transmisją cyfrową funkcjonuje bez kabli. Czyli nadajnik i odbiornik nie są ze sobą połączone żadnym kablem - tak na marginesie.

Sonda (metalowy czujnik) podłączony jest kabelkiem do nadajnika. Nadajnik umieszczasz przy/na piecu - sondę na zaworze, pompie lub rurze zasilającej instalację CO. Stację bazową - lub inaczej odbiornik stawiasz w salonie.

To wszystko.   Zasięg radiowy  - skuteczny - pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem termometr zapewnia dla odległości do 40m - uwaga - bez kabli.   ;)

Jeżeli Twoja piwnica jest odległa od salonu ponad 40m to masz problem    ;)

...ale jeżeli salon jest nad piwnicą to nie występują tu większe odległości od 40m.
« Ostatnia zmiana: 09 Grudnia, 2016, 12:49:23 wysłana przez Rychu_Świbno »