Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: 159 km/h ?  (Przeczytany 10922 razy)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
159 km/h ?
« dnia: 16 Kwietnia, 2011, 21:03:17 »
Dziś w  programie Easy Weather zobaczyłem brak danych. Tzn są kreski -- , dziwna sprawa, baterie jak sądze powinny dłużej działać.  Stacje uruchomiłem prawie miesiąc temu.
Ps. dziś był lekki mróz -2 `C ale to chyba nie gra roli.
PS. 2 Jeszcze dziwniejsze to  to że max poryw, jak i średnia prędkość wiatru wyniosła 159 km/h   około godz. 11;00 , a była prawie cisza.
Co to może oznaczać, miał już ktoś takie dziwne wskazania.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

159 km/h ?
« dnia: 16 Kwietnia, 2011, 21:03:17 »

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwietnia, 2011, 17:14:36 »
Te modele tak mają. Przywyknij do tego. W mojej starej ws 3600 podobne cyrki się działy. Niestety ,ale za dobry sprzęt trzeba więcej zapłacić. Ja wole np Davisa bez oprogramowania i logera niż jakieś  tanie WS z programami. Oczywiście nikogo nie krytykuje wiem ,że nie każdego stać na drogie zabawki. Sam zanim pozwoliłem sobie na Davisa miałem mnóstwo taniego badziewia. Teraz wiem ,że to był błąd. Za te pieniądze miałbym drugiego Davisa prawie:) Ale tak już jest ,że najpierw przygodę z pogodą zaczyna się od tanich rzeczy. Moją pierwszą stacją było ws 3600. Bardzo miło ja wspominam. Mimo ,że ciągle się coś z nią działo. W sumie to nadal jej używam ,ale dużo w niej nie działa już tak jak trzeba:) stacja ma 4 lata:) 1000zł kosztowała (czyli nie taka tania). Także za takie pieniądze oczekiwałbym jednak dłuższej żywotności.
Zobaczymy ile Davis pochodzi. nawet jak coś nawali to będę miał pewność ze dostanę części zamienne czego nie można powiedzieć o ws 3600 i innych.

Zresztą Davis wcale nie jest taki drogi. Wersje bez uv, solara, aspiracyjnej osłony można mieć za 350USD
Jak ktoś jest prawdziwym pasjonatem meteo to i tak kupi Davisa prędzej czy później :)
Nie przejmuj się!!! 159km/h:)  to zawsze mniej jak 183,4km/h:) (tyle moja wyświetlała)  hahahah
po prostu wykasuj błędne dane albo zmień ręcznie. Ja tak robiłem w (Heavy Weather)

Offline Mikey

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH1080, KRUPST SL-53035P
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwietnia, 2011, 22:15:20 »
Heh, mi kiedyś wyskoczyło 271km/h. :o Niestety nieraz zdarzają się takie błędy, ale mi to nie przeszkadza. ;)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwietnia, 2011, 23:57:46 »
Niestety nieraz zdarzają się takie błędy, ale mi to nie przeszkadza. ;)

Mikey a kiedy ostatnio miałeś takie wskazania. Pytam tylko z ciekawości.
Pozdr.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwietnia, 2011, 07:37:27 »
2 lub 3 dni temu doświadczyłem u siebie takich "kwiatków". O godzinie ok. 21:40 zarejestrowało dziwne pomiary dla temperatury (niby było 29 st. C), dla deszczu (schyłek pięknego, słonecznego dnia a tu 19 mm) i wiatru (cisza, za oknem nawet listek się nie poruszy a na wyświetlaczu 165 km/h). Stację, jako tako, użytkuję już ok. 2 tygodni ale wiem, że niestety takie cuda się zdarzają. Ostatnio obserwowałem nagłe skoki ciśnienia względnego. Takie rekordy psują statystyki, więc po prostu usuwam je metodą manualną  ;) Dodatkowo stacja ma taki mankament, że potrafi przez 5-7 minut nie pobrać danych z czujników. Później objawia się to nagłymi skokami temperatury, wilgotności, etc.

Offline Mikey

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH1080, KRUPST SL-53035P
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwietnia, 2011, 17:24:18 »
Mikey a kiedy ostatnio miałeś takie wskazania. Pytam tylko z ciekawości.

No w sumie to dość dawno, chyba jakoś we wrześniu.

Cytuj
Dodatkowo stacja ma taki mankament, że potrafi przez 5-7 minut nie pobrać danych z czujników. Później objawia się to nagłymi skokami temperatury, wilgotności, etc.

Jeśli zdarza Ci się to po każdej pełnej godzinie, to się nie martw. Wszystkie WH1080 mają tę wadę. Jest to chyba spowodowane synchronizacją czasu DCF-gdzieś już o tym było pisane na forum.  Jeśli chodzi o skoki ciśnienia to to mi się jeszcze (odpukać w niemalowane) nie zdarzyło. 8)

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwietnia, 2011, 17:34:51 »
W ws 3600 też dcf nawalał. Wskakiwała jakaś kosmiczna data i niezły burdel się robił w statystykach. Wyłączenie dcf'u  raczej na plus stacji wyszło.

W mojej ws 3600 od kiedy zepsuła się pamięć eprom to nic się nie zawiesza i nie nawala. Trochę czujniki tylko podupadły na zdrowiu. Np wilgotność max to 89% podczas mgły. Słabo jest z tą żywotnością. Nowy czujnik pokazywał 95% a raz nawet 96%.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwietnia, 2011, 21:05:58 »

 Jeśli chodzi o skoki ciśnienia to to mi się jeszcze (odpukać w niemalowane) nie zdarzyło. 8)

Ja niestety taki przypadek miałem ;( ,  Pierwszy przypadek  to po odłączeniu stacji od komputera, i jeszcze jeden, gdy miałem włączony program Cumulus, i w tym samym czasie wł. Easy Weather. To pojawiły Mi się bardzo duże ilości deszczu no i jakiś olbrzymi wzrost ciśnienia.


Wyłączenie dcf'u  raczej na plus stacji wyszło.
Szkoda że w WH 1080 nie ma takiej opcji, żeby można było wył. ten DCF

No i wczoraj po odłączeniu stacji od komputera, znów miałem przerażający wzrost ciśnienia. 1600 !!!!
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia, 2011, 11:59:00 wysłana przez wiatromen »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Kwietnia, 2011, 12:18:26 »
Cytat: Mikey
Jeśli zdarza Ci się to po każdej pełnej godzinie, to się nie martw.
O! Dzięki za tą informację. Przeanalizowałem wykresy i faktycznie jest tak jak napisałeś. Po każdej pełnej godzinie zdarza się brak odczytu, nawet do 10 minut.

Cytat: wiatromen
No i wczoraj po odłączeniu stacji od komputera, znów miałem przerażający wzrost ciśnienia
U mnie takie same objawy występowały przy jednoczesnym używaniu cumulus i easyweather, ale to się działo przed reklamacją stacji. Teraz mam nową i już takich problemów nie mam, aczkolwiek po włączeniu ww. programów jednocześnie, wyświetlają się dane z kosmosu. Dlatego jak już, to działa tylko jeden (cumulus) a easyweather włączam sporadycznie.

PS.
Potrafi mi ktoś wyjaśnić, dlaczego wartości punktu rosy (dewpoint) różnią się od siebie w programach cumulus i easyweather? Z moich obserwacji wynika, że różnica ta dochodzi do 4 a nawet więcej stopni.
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia, 2011, 12:23:47 wysłana przez Dador »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Kwietnia, 2011, 12:48:35 »
Potrafi mi ktoś wyjaśnić, dlaczego wartości punktu rosy (dewpoint) różnią się od siebie w programach cumulus i easyweather? Z moich obserwacji wynika, że różnica ta dochodzi do 4 a nawet więcej stopni.

Może każdy program wykorzystuje inną metodę obliczania punktu rosy - stąd te różnice.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Kwietnia, 2011, 14:15:26 »
...
U mnie takie same objawy występowały przy jednoczesnym używaniu cumulus i easyweather, ale to się działo przed reklamacją stacji. Teraz mam nową i już takich problemów nie mam, aczkolwiek po włączeniu ww. programów jednocześnie, wyświetlają się dane z kosmosu. Dlatego jak już, to działa tylko jeden (cumulus) a easyweather włączam sporadycznie.

PS.
Potrafi mi ktoś wyjaśnić, dlaczego wartości punktu rosy (dewpoint) różnią się od siebie w programach cumulus i easyweather? Z moich obserwacji wynika, że różnica ta dochodzi do 4 a nawet więcej stopni.

Nic dziwnego. Cumulus i EasyWeather nie powinny pracować jednocześnie chyba że odpowiednio ustawi się Cumulusa (pomimo to autor nie zaleca jednoczesnej pracy obu programów). Cytat z podręcznej pomocy do tego programu:

Cytuj
Configuration: Station
This screen allows you to supply information about your weather station and your location.

Station Type
Select the make and model of your weather station. The EasyWeather setting is an (obsolete) alternative for stations which use the EasyWeather software (Fine Offset, MyDEL, Nevada, WH1080 etc) and is used when running Cumulus at the same time as EasyWeather so Cumulus can 'piggy-back' off the EasyWeather data file.  It is preferable to choose the 'Fine Offset etc' setting for these stations so that Cumulus can drive them directly - but you must not try to run Easyweather at the same time if you choose this option. Note that if you really must use the Easyweather setting, you will have to run both Easyweather and Cumulus 24/7 (all the time) as otherwise you will get gaps in your data and many of your statistics will be meaningless. It is strongly recommended that you do not use the 'Easyweather' setting.

Poza tym Cumulus ma pewnie swoje algorytmy obliczeń punktu rosy. W jego ustawieniach możemy włączyć opcję obliczania punktu rosy zamiast odczytywania jej ze stacji - tak jak to robi EasyWeather (znowu cytat z help'a):

Cytuj
Dew Point
Calculate dewpoint
Tick this to make Cumulus calculate the dew point instead of using the value supplied by the station. This avoids the restriction in the Oregon Scientific stations where the dew point can never be below freezing point.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: 159 km/h ?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Kwietnia, 2011, 20:32:50 »
Cumulus i EasyWeather nie powinny pracować jednocześnie chyba że odpowiednio ustawi się Cumulusa (pomimo to autor nie zaleca jednoczesnej pracy obu programów)

Może masz racje wtedy stacja wariuje, lepiej będzie jak jeden program odłączę, np. Cumulusa , jak korzytam z Easy Weather.


Potrafi mi ktoś wyjaśnić, dlaczego wartości punktu rosy (dewpoint) różnią się od siebie w programach cumulus i easyweather? Z moich obserwacji wynika, że różnica ta dochodzi do 4 a nawet więcej stopni.

Ja mam tak samo, i sądzę że związane jest to z wilgotnością powietrza na zewnątrz. Mój czujnik termo.hydro trochę zaniża wilg. zew.  A w Cumulusie mam atomtycz. przeliczenie punktu rosy więc są różnice.
Teraz mam np. 40% w programie EW a 43% W CUmulusie.
Czyli punkt rosy wynosi -6,2`C w EW, a W Cumulusie -5,5`C
« Ostatnia zmiana: 19 Kwietnia, 2011, 20:35:28 wysłana przez wiatromen »