Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Współrzędne geograficzne stacji  (Przeczytany 1462 razy)

Offline berkut

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Współrzędne geograficzne stacji
« dnia: 22 Kwietnia, 2017, 13:43:43 »
Chciałem kupić sobie stacje pogody gdzie są wschody , zachody: Słońca i Księżyca , oraz fazy księżyca. Mam pytanie skąd stacja zna swoje współrzędne geograficzne? Wpisuje się je ręcznie? Na jakimś wyświetlaczu stacji widziałem napis , jakby nazwę miasta , ale to jakaś lipa .  Musi być pozycja!

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Współrzędne geograficzne stacji
« dnia: 22 Kwietnia, 2017, 13:43:43 »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Współrzędne geograficzne stacji
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwietnia, 2017, 14:33:12 »
(...) Mam pytanie skąd stacja zna swoje współrzędne geograficzne? Wpisuje się je ręcznie? Na jakimś wyświetlaczu stacji widziałem napis , jakby nazwę miasta , ale to jakaś lipa .  Musi być pozycja!

W zaawansowanych stacjach wpisujesz współrzędne geograficzne oraz strefę czasową.
W mniej zaawansowanych masz "zaszytą" listę państw i miast - wybierasz miasto najbliższe swojej lokalizacji.

To nie ściema - to działa   ;)
Robisz to ręcznie  ;)

Offline berkut

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Współrzędne geograficzne stacji
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwietnia, 2017, 15:12:18 »
W opisach handlowych nie ma tej informacji . Powinien być wpis, stacja ma zapis współrzędnych  :  "manualny" , " ma listę miast", "GPS ". Czyli muszę się pytać użytkowników o konkretny model stacji , jak to jest zrealizowane. Handlowiec nawet nie będzie wiedział o co się rozchodzi . Jakoś dam sobie radę.