Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600  (Przeczytany 2471 razy)

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600
« dnia: 10 Sierpnia, 2016, 23:07:01 »
Witam.
Dziś zainstalowałem czujnik WH24 nad dachem budynku ok 10m nad poziomem gruntu. Stacja WH2600 działa łączy się z Weather Underground, ale nie mimo że pada deszcz wskazuje opad zerowy. Dodam, że stacja WH1080 zmierzyła już co najmniej kilka mm opadu.
Na razie nie mogłem jej spoziomować libellą, która jest na górze  czujnika. Czy to możliwe, że jest to przyczyną braku pomiaru deszczu?
A może powinien być jakiś odczyt mimo wszystko?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600
« dnia: 10 Sierpnia, 2016, 23:07:01 »

Offline karasek38

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Otrzymał podziękowań: 5
    • Moja stacja :)
  • Typ stacji: WS-9040 it+, Conrad HP1001
Odp: Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpnia, 2016, 08:17:54 »
Jeżeli masz możliwość dojścia do czujnika to wejdź na dach i zrób prosty test. Włóż jakiś cienki patyczek do środka otworu deszczomierza tak, aby szalka przechyliła się kilka razy. Potem sprawdź czy stacja zanotowała ten opad. Miałem przypadek, co prawda przy HP1001 (ten sam czujnik), że szalka wewnątrz deszczomierza blokowała się mechanicznie i po prostu nie przechylała pod ciężarem wody.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpnia, 2016, 18:31:57 »
Jako, że jestem leniwy biorę kubek z wodą i leję aż się przechyli ileś tam razy, liczę kiwnięcia i wskazanie na stacji sprawdzam :) Poza tym może jest coś nie zainstalowane jeszcze, kontaktron też może być walnięty. Poza tym czytając instrukcję jest tam opis zasilania i interwału jakiegoś czujnika WH7, o którym nic nie ma poza tym w instrukcji

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpnia, 2016, 21:09:31 »
Ściągnąłem czujnik z dachu i zrobiłem próbę z wodą. Dwa razy dobrze zmierzył (po 40ml) i dwa razy nie pomierzył (ale i tym razem nie był dokładnie spoziomowany). Następnie z powrotem zamontowałem go nad dachem i spionowałem rurkę do której jest przymocowany. Nie mam pewności czy jest wypoziomowany, bo nie wchodziłem na dach i chyba już poczekam na następny opad.

Trochę mnie zdziwił fakt że, woda z deszczomierza wylatuje na osłonę czujnika temperatury i wilgotności... Pod spodem czujnika WH24 jest zaklejony mały otwór (wcześniej myślałem, że może odprowadzający tę wodę).

W oprogramowaniu stacji Weather Logger (ver 2.1) w zakładce "Station Settings" na liście "Outdoor Sensor1 Type" jest dodatkowy czujnik do wyboru WH7, natomiast z listy "Outdoor Sensor2 Type" jest równie tajemnicze WH26.

« Ostatnia zmiana: 11 Sierpnia, 2016, 21:36:12 wysłana przez geofinder »

Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Brak danych z czujnika deszczu w stacji Renkforce WH2600
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sierpnia, 2016, 19:14:17 »
Jednak coś nie tak z deszczomierzem. Nie naliczył opadu 2.4mm a tylko 0.3mm. Sprawdzałem też wlewając wodę z butelki. Wkładając do środka wkład od długopisu można było poruszać szalką, ale to nie naprawiło deszczomierza... Pozostaje zwrócić stację  :-\