Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja TFA SPRING  (Przeczytany 3447 razy)

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Stacja TFA SPRING
« dnia: 01 Maja, 2016, 08:12:54 »
Od niedawna jestem posiadaczem stacji  TFA Dostmann Spring ( http://stacje-pogody.pl/1073_stacja_pogody_tfa_dostmann_spring.html ). Mam pytanie. Czy odbiornik sygnału DCF jest w konsoli czy w czujniku zewnętrznym?
Piotr
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacja TFA SPRING
« dnia: 01 Maja, 2016, 08:12:54 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja TFA SPRING
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maja, 2016, 10:28:54 »
Od niedawna jestem posiadaczem stacji  TFA Dostmann Spring ( http://stacje-pogody.pl/1073_stacja_pogody_tfa_dostmann_spring.html ). Mam pytanie. Czy odbiornik sygnału DCF jest w konsoli czy w czujniku zewnętrznym?
Piotr

Raczej na 90% w stacji bazowej - w większości domowych stacji pogodowych tak jest. Ale są też stacje, które mają czujniki zewnętrznej z odbiornikiem sygnału DCF np.: Oregon Scientific BAR908HG.
« Ostatnia zmiana: 01 Maja, 2016, 10:31:22 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Stacja TFA SPRING
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maja, 2016, 13:19:15 »
Dzięki. Niestety to tylko potwierdza moje przypuszczenia. Znaczy się, nie będzie odbioru DCF-u (z racji ulokowania stacji bazowej - za dużo ścian na drodze sygnału).  :)
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Stacja TFA SPRING
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Maja, 2016, 13:25:07 »
A stacja łapie sygnał DCF co godzinę, czy jednorazowo przez wywołanie? Bo jak to pierwsze to być może gorzej, jeśli natomiast druga opcja, to wymuszasz szukanie sygnału, bazę stawiasz przy zachodnim, południowo-zachodnim oknie i cześć. Samo nastrojenie się czasu trwa i do 10 minut.
Piszę to z pozycji posiadacza 3 modeli stacji Oregon, gdzie w każdym działa opcja ustawiana czasu wg drugiego schematu przytoczonego powyżej.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Stacja TFA SPRING
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Maja, 2016, 14:12:21 »
Po pierwszym uruchomieniu stacja bez problemów złapała sygnał DCF i ustawiła datę i czas, ikonka DCF wskazywała na stabilne połączenie (ikonka cały czas się świeciła). W tym czasie stacja była oddzielona od "świata zewnętrznego" ścianą od północy i ścianą od południowego zachodu (w tym kierunku z grubsza leży nadajnik we Frankfurcie).
Po przeniesieniu stacji na obecne (docelowe) miejsce (teraz stacja jest oddzielona od świata zewnętrznego dwoma ścianami od południowego zachodu i jedną ścianą od północy) stały znacznik DCF zniknął. Przy próbie ręcznego wymuszenia wyszukania sygnału DCF poprzez naciśnięcie przycisku "TIME SET" ikonka DCF miga przez chwilę (zgodnie z instrukcją oznacza to "odbiór jest aktywny"), najwyżej kilkanaście razy a potem znika (brak odbioru).
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Offline pernaczy

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 203
  • Otrzymał podziękowań: 17
  • Płeć: Mężczyzna
    • NIESIOŁOWICE NA KASZUBACH-pogoda online
  • Typ stacji: WH 2080, TFA Spring, Oregon AWS888N
Odp: Stacja TFA SPRING
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maja, 2016, 08:16:23 »
Wczoraj zdjąłem stację ze ściany i wyniosłem do pokoju obok (jedna ściana mniej na kierunku południowo zachodnim. Wymusiłem inicjację odbioru sygnału DCF. Stacja zaczęła odbiór. W trakcie odbierania sygnału wróciłem do pomieszczenia stałej lokalizacji stacji i trzymałem ją prostopadle do kierunku południowo zachodniego (płaszczyzna stacji była prostopadła). Stacja odebrała sygnał i ikonka odbioru DCF przestała migać (stabilny sygnał DCF). Powiesiłem stację na jej stałe miejsce (płaszczyzna stacji jest równoległa do kierunku południowo zachodniego). Taki stan trwał do późnej nocy. Rano stwierdziłem brak na wyświetlaczu ikonki (brak sygnału DCF) czyli w nocy stacja nie mogła odebrać sygnału. Może to świadczyć o tym, że przeszkodą w odbiorze (w moim przypadku) jest nie tyle samo miejsce umieszczenia stacji (dwie ściany odgradzające stację od "świata zewnętrznego") co raczej jej pozycja (równoległa) w stosunku do kierunku z którego dociera sygnał DCF.
Piotr



Dzień w którym się czegoś nauczyłem nie jest dniem straconym.
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.