Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: czujnik wilgotności WH1080  (Przeczytany 3044 razy)

Offline malysz72

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH 1080
czujnik wilgotności WH1080
« dnia: 20 Sierpnia, 2014, 23:58:48 »
Witam wszystkich, odkąd kupiłem ową stację WH1080 około 1,5 miesiąca temu wszystko pokazywało dobrze lecz teraz nie pokazuje mi wilgotności zewnętrznej, poczytałem troszeczkę na internecie i dowiedziałem się, że najprawdopodobniej padł sensor wilgotności zewnetrznej więc go rozebrałem http://www.timetec.freeserve.co.uk/DCF/top.jpg wiem, że to jest HS1101LF sensor i moje pytanie jest takie gdzie można kupić sam sensor lub czy można go zastąpić jakimś innym i gdzie również można kupić. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich. 
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2014, 00:00:51 wysłana przez malysz72 »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

czujnik wilgotności WH1080
« dnia: 20 Sierpnia, 2014, 23:58:48 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: czujnik wilgotności WH1080
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpnia, 2014, 09:47:21 »
To nie czujnik a sensor wilgotności  :)
Myślę, że źle zrobiłeś samodzielnie zabierając się za ustalenie przyczyny usterki. Jeśli stacja jest na gwarancji (a myślę, że tak skoro masz ją dopiero 1,5 m-ca) należało skontaktować się ze sprzedawcą i złożyć reklamację. Poprzez samodzielne działanie mogłeś utracić prawa gwarancyjne. A może nie wszystko jest jeszcze stracone. Jeśli stacja nie była zaplombowana, spróbuj przywrócić wszystko do stanu pierwotnego i skontaktuj się ze sprzedawcą co masz zrobić w tej sytuacji lub stację wyślij do serwisu o ile w "papierach" jest podany jego adres.
A co do ewentualnego zakupu sensora, to proponuję popytać w sklepach z częściami elektronicznymi, np. http://www.analogis.com.pl  albo wyszukaj podobny sklep położony najbliżej Twojego miejsca zamieszkania.



« Ostatnia zmiana: 21 Sierpnia, 2014, 09:51:46 wysłana przez Serenator »

Offline malysz72

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH 1080
Odp: czujnik wilgotności WH1080
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpnia, 2014, 17:10:53 »
Kupiłem stację od kolegi a on na allegro wybrakowaną ale sprawną tj nie miał masztu, baterii i płyty z oprogramowaniem więc gwarancji nie było.

Offline ackk

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 27
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: czujnik wilgotności WH1080
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Sierpnia, 2014, 19:27:54 »
Identyczny moduł, jak w nadajniku jest w odbiorniku. Jeśli nie zależy Ci na wilgotnośli wewnętrznej można je zamienić, lub zamiast niego wlutować odpowiedni kodensator.