Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zaawansowana stacja pogodowa  (Przeczytany 11478 razy)

Offline woolfw90

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://activeweather.org/Midleton1.php
  • Typ stacji: ws1080
Odp: Zaawansowana stacja pogodowa
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudnia, 2013, 11:39:13 »
Witam,
wszystko ładnie chodzi, ale stanąłem przed wyborem terminala do stacji! Jaki byłby dla niej najlepszy, no i żeby szło pod niego podpiąć ekran! Co z systemem na taki terminal? Jest dołączony czy w jakiś sposób idzie zgrać z oryginalnej płyty system? na kartę SD?

Witam. Ja jako terminala używam Raspberry Pi, na karte sd mam wrzucony raspian z oprogramowaniem pywws skonfigurowanym do wysyłania danych do portalu activeweather.org wetherunderground i openweather map.
Tu masz gotowy obraz systemu z pywws http://activeweather.org/download.php
a tu instrukcje konfiguracji http://activeweather.org/tutorial.php
W razie pytań pisz. :)
Powodzenia

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Zaawansowana stacja pogodowa
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Grudnia, 2013, 11:39:13 »

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Zaawansowana stacja pogodowa
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Grudnia, 2013, 00:14:59 »
@miniomax: Dzięki za fotki :) Ja na szczęście nie musiałem kupować uchwytu antenowego, bo okazało się, że mam miejsce wolne na stację :) Powiedz mi tylko jak to jest z termometrem widzę, że u Ciebie nie jest to zacienione miejsce, czy te osłony z np. podstawek do doniczek zdają egzamin? Bo ja zrobiłem błąd i umieściłem termometr w tym miejscu gdzie był zasięg dopiero później zauważyłem ze słońce go nagrzewa, a osłona jest chyba tylko po to żeby chronić przed deszczem, bo o jakieś 3-4 st. zawyża w słońcu. No i się zastanawiam nad zrobieniem swojej.

@woolfw90: Dzięki, na pewno to rozważę. Mam swoją stronę meteo i przekazuje dane na oficjalna stronę miasta i pytanie, czy na Raspberry da radę zainstalować Cumulusa. bo Wy (ActiveWeather) chyba nie dajecie danych z mojej stacji w pliku xml, żebym mógł je w ten sposób wyciągnąć?

Offline woolfw90

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 49
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://activeweather.org/Midleton1.php
  • Typ stacji: ws1080
Odp: Zaawansowana stacja pogodowa
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Grudnia, 2013, 08:58:10 »
@miniomax: Dzięki za fotki :) Ja na szczęście nie musiałem kupować uchwytu antenowego, bo okazało się, że mam miejsce wolne na stację :) Powiedz mi tylko jak to jest z termometrem widzę, że u Ciebie nie jest to zacienione miejsce, czy te osłony z np. podstawek do doniczek zdają egzamin? Bo ja zrobiłem błąd i umieściłem termometr w tym miejscu gdzie był zasięg dopiero później zauważyłem ze słońce go nagrzewa, a osłona jest chyba tylko po to żeby chronić przed deszczem, bo o jakieś 3-4 st. zawyża w słońcu. No i się zastanawiam nad zrobieniem swojej.

@woolfw90: Dzięki, na pewno to rozważę. Mam swoją stronę meteo i przekazuje dane na oficjalna stronę miasta i pytanie, czy na Raspberry da radę zainstalować Cumulusa. bo Wy (ActiveWeather) chyba nie dajecie danych z mojej stacji w pliku xml, żebym mógł je w ten sposób wyciągnąć?

Witam. Niestety raspberry pi nie współpracuje z cumulusem. My możemy udostępnić dane  w następujących formatach php, json, csv. Ale jeśli używasz cumulus to nam wystarczy adres twojego pliku realtiime.txt I oczywiście rejestracja w portalu:)
Pozdrawiam
Woolf

Offline ShamY

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 110
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.pogodakrotoszyn.pl
    • Pogoda Krotoszyn.pl
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 + czujniki Ecowitt
Odp: Zaawansowana stacja pogodowa
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lutego, 2014, 20:36:46 »
Trochę późno, ale lepiej późno niż później :) Jak mam podać link do realtime i foto stacji, bo nie widzę nigdzie zakładki pod to.