Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dlaczego stacja pogodowa?  (Przeczytany 6451 razy)

Offline synoptyk

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 35
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: samodzielnie zbudowana
Dlaczego stacja pogodowa?
« dnia: 25 Stycznia, 2012, 08:52:19 »
Takie pytanie mnie dręczy.. dlaczego stacja pogodowa? Z jakiego powodu? :) Czy może raczej, jakie masz zastosowania? Dla siebie, żeby wiedzieć czy zimno czy ciepło na dworze czy może jakieś uprawy itp.?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dlaczego stacja pogodowa?
« dnia: 25 Stycznia, 2012, 08:52:19 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Dlaczego stacja pogodowa?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Stycznia, 2012, 10:45:14 »
Odpowiedź na to pytanie jest prosta  :)  Stacja zainstalowana jest w konkretnym miejscu, a więc podaje w określonej jednostce czasu, dane pogodowe dla tego miejsca oraz w promieniu ok. 30-50 km wokół niego. Oczywiście można korzystać z różnych prognoz czy serwisów pogodowych. Te jednak odnoszą się zazwyczaj do większych miejscowości czy regionów a poza tym - nie wszystkie - rzadko podają rzeczywiste parametry pogody w danej chwili. Posiadacze stacji współpracujących z PC, mają ponadto możliwość zapisów i archiwizacji danych pogodowych, możliwych do odczytu w dowolnym czasie. Tak więc, posiadanie własnej stacji pogody jest w moim przekonaniu trafnym wyborem, jeśli ktoś chce znać rzeczywiste realia za oknem.
:)
« Ostatnia zmiana: 25 Stycznia, 2012, 11:05:38 wysłana przez Serenator »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dlaczego stacja pogodowa?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Stycznia, 2012, 21:58:22 »
Ja mam kilka stacji pogodowych, a dla czego one ? to tak pokrótce to   mocno interesuje się meteorologią, i chciałbym wiedzieć jak najwięcej o klimacie który panuje w moim miejscu zamieszkania. I zawsze marzyłem o stacji która informuje o prędkości wiatru, kierunku, temp.zew ,wilg, itp. i do tego wszystko można to "wrzucić"  do PC, a następnie analizować.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia, 2012, 12:30:37 wysłana przez wiatromen »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Dlaczego stacja pogodowa?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Stycznia, 2012, 22:29:19 »
I zawsze marzyłem o stacji która informuje o prędkości wiatr, kierunki, temp.zew ,wilg, itp. i do tego wszystko można to "wrzucić"  do PC, a następnie analizować.

Muszę stwierdzić, że mam podobnie :) Mogę jeszcze dodać, że po to mi stacja, gdyż lubię "zbierać" ekstrema warunków pogodowych, tj. najniższa i najwyższa temperatura, najsilniejszy podmuch, etc. A stacja z pamięcią i podłączeniem do komputera w bardzo dużym stopniu mi to ułatwia.

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Dlaczego stacja pogodowa?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Stycznia, 2012, 15:41:48 »
Mnie od zawsze interesowały pomiary warunków pogodowych, zjawiska pogodowe i prognozowanie
pogody z własnego doświadczenia i własnych źródeł. Stacja praktycznie w czasie rzeczywistym podaje
wszystkie podstawowe parametry powietrza i stanu pogody w danym rejonie. Po podłączeniu do PC można korzystać z "wyników" stacji poza domem, a linkiem można się podzielić z znajomymi i rodziną.
Wcześniej musiałem latać do innego pomieszczenia za każdym razem jak chciałem sprawdzić temp. zewnętrzną, teraz mam wszystko na tacy + zapis danych i możliwość np. rysowania wykresów.
Na swoją stronę dodaje jeszcze komentarze od siebie i linki do 2 serwisów które dają prognozy modeli.

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html