Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Dziwne zawieszenie stacji.  (Przeczytany 15562 razy)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Dziwne zawieszenie stacji.
« dnia: 14 Sierpnia, 2011, 21:03:33 »
Otóż coś dziwnego dzieje się ze stacją, dziś po południu gdy spojrzałem na
ekran były tylko kreski. Po pierwsze odpadają baterie, po drugie zasięg czujnika też, przestawiłem go bliżej jakieś dwa miesiące temu i było do tej pory dobrze.

Więc co Mi się przypomniało to to że już miałem podobny problem właśnie dwa miesiące temu.
Czujnik przyniosłem do domu, i zobaczyłem że dioda  mruga co 15 -10 sekund, bardzo dziwne po powinna co 48 sec. Więc wyjąłem  baterie z czujnika i ze stacji, włożyłem z powrotem i co się okazało czujnik świeci cały czas. Cholera pomyślałem zraz on Mi na wali. Odczekałem siedem minut i nic nadal nie było sygnału do bazy. Byłem juz tak zdenerwowany, więc wyjąłem baterie z czujnika i ze stacji odczekałem 5 minut, włożyłem stare baterie alkaliczne do czujnika ( miałem Litowe ) do stacji po sześciu siedmiu minutach zadziałało uff .

Nie wiem w czym był ( jest ) problem, jeżeli ktoś miał podobny, lub wie co się dzieje prosiłbym o napisanie.


Ps.
Miałem pamięć zapełnioną w 95 % wtedy też ( dwa miesiące temu ) tak miałem.
Ps 2 Jeszcze przed tym gdy to zauważyłem to , czujnik mrugał a stacja dopiero łapała sygnał po 20 sec. tak jak by nie były zsynchronizowane.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Dziwne zawieszenie stacji.
« dnia: 14 Sierpnia, 2011, 21:03:33 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Sierpnia, 2011, 20:16:22 »
No i super chyba całkiem padł czujnik termo-hydro, bo na okrągło się świeci. Ku... :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Offline Mikey

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 46
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH1080, KRUPST SL-53035P
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpnia, 2011, 10:17:59 »
Spróbuj rozebrać czujnik i zobacz jak wygląda w środku. Może dostała się wilgoć, coś się przypaliło lub też jakieś styki zaśniedziały albo luty puściły. Obejrzyj go dokładnie i jak coś znajdziesz to napisz na forum i wrzuć kilka zdjęć.

Offline theoben

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Października, 2011, 08:44:57 »
Mam podobne problemy z "zawieszaniem" się transmisji z czujnika termo-hydro w stacji WH 1090.Stacja jest prawie nowa -pracuje od sierpnia 2011-otrzymałem ją w ramach reklamacji poprzedniej na nadmierne zużycie baterii w czujniku termo-hydro.Po miesiącu pracy brak było sygnału z w/w czujnika.Sprawdziłem nap. na bateriach-baterie alkaliczne(przyszły ze stacją) nap.ca.1,5 V). Wyjąłem na chwilę baterie z czujnika -później je włożyłem, nast wyjąłem baterie ze stacji i włożyłem je  z powrotem-transmisja ruszyła.Po ok.miesiącu historia się powtórzyła(nap.na bat.czujnika było 1,44 V) przeprowadziłem procedurę z bateriami jak poprzednio i transmisja znowu ruszyła.
Nie wiem co o tym sądzić.Miał ktoś z kolegów podobne problemy i może stwierdził jaka była tego przyczyna?

Pozdrawiam

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Października, 2011, 08:57:33 »
Masz może któreś z objawów opisanych wyżej przez @wiatromena?

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Października, 2011, 11:17:42 »
Mam podobne problemy z "zawieszaniem" się transmisji z czujnika termo-hydro w stacji WH 1090.Stacja
Nie wiem co o tym sądzić.Miał ktoś z kolegów podobne problemy i może stwierdził jaka była tego przyczyna?
Pozdrawiam

Naprawdę dziwna sprawa , miałem tak w okresie letnim, nie ciekawie to wygląda, trzeba resetować stację, a co za tym idzie cała pamięć jest opróżniana, ale ja wcześnie zapisuję na PC.
Mi to raz zacięło na dobre, nawet jak wyjąłem baterie to nadal nie reagował czujnik , tylko świecił.
Nie rozbierałem go gdyż mam na gwaranci, więc wysłałem do serwisu, tam facet powiedział ze czujnik był czymś zabrudzonym, kurzem albo innymi śmieciami. jeżeli masz taką możliwość zerknij do środka, może jakiś owad siedzi.
stacja działa (odpukać)  od dwóch miesięcy bez przerwy.

Słuchaj theoben przed zniknięciem sygnału zauważyłeś coś dziwnego. np. nie regularne przesyłanie danych, albo brak sygnału DCF.
« Ostatnia zmiana: 19 Października, 2011, 20:33:11 wysłana przez wiatromen »

Offline theoben

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Otrzymał podziękowań: 2
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Października, 2011, 08:32:17 »
Witam!
Cytuj
Masz może któreś z objawów opisanych wyżej przez @wiatromena?
Nie zaobserwowałem podobnych problemów z miganiem diody jak Wiatromen.Danych zze stacji nie tracę ,bo zapisuje je na PC przed resetowaniem
Cytuj
Słuchaj theoben przed zniknięciem sygnału zauważyłeś coś dziwnego. np. nie regularne przesyłanie danych, albo brak sygnału DCF.
Nie zauważyłem również przed zerwaniem transmisji żadnych dziwnych sygnałów.
Spróbuję zajrzeć do środka czujnika

Pozdrawiam

Offline Piotrek_P

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Viking/Abatronic 02 047 (WH1090)
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Października, 2011, 20:11:48 »
No i trafiło też na mnie.  >:(  Od kilku dni wracając z pracy zauważam brak pomiarów z nadajnika zewnętrznego. Może jednak od początku żeby była jasność. Stacja WH1090. Uruchomiona początkiem grudnia 2010. W nadajniku zewnętrznym baterie Energizer Ultimate Lithium. W stacji (wewn.) akku. SANYO ENELOOP. Zdarzało się w dotychczasowym okresie eksploatacji że stacja się zawiesiła i wystarczyło "bazę" zrestartować, odłączając zasilacz i wyciągając na chwilę akku. Od trzech dni problem nasilił się na tyle że reset pomagał na krótko. Po 11 miesiącach pracy stacji podejrzenie padło na baterie w nadajniku. Zdemontowałem nadajnik i wziąłem do mieszkania w celu przeczyszczenia (przy okazji) i wymiany baterii na nowe. Kilka razy wyciągałem i wkładałem baterie w obu jednostkach zgodnie z procedurą restaru i nie przyniosło to pozytywnego rezultatu. Przy okazji tych wszystkich kombinacji zauważyłem że w środku jakiś element (elektroniki?) swobodnie lata po wnętrzu ustrojstwa. Prawdopodobnie tworzył się gdzieś "zimny lut" i coś odpadło, ale do póki nie ruszałem to jakoś działało. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z reklamowaniem produktu w THERMO CENTER (został mi miesiąc gwarancji)?
Pozdrawiam
Piotrek

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Października, 2011, 22:12:20 »
Z tymi modelami 1090 zakupionymi w thermo center wielu widzę ma problemy. Ja stację też mam od nich i na początku reklamacja czujnika bo przekłamywał wilgotność, ostatnio padł czujnik prędkości wiatru, a to wszystko po półrocznym użytkowaniu. Obecnie stacja od paru dni łapie nagłe skoki temperatury w granicach 1 st. C, ehh.... :-[ Ostatnio coraz bardziej podłamuje mnie ten model. Co do reklamacji, to nie robią praktycznie żadnych problemów. Napisz do nich na maila, bo to jedyna słuszna i poprawna droga komunikacji z tą firmą. Próbując zareklamować ostatnio ww. czujnik wiatru, dzwoniłem na podane na stronie numery telefonu praktycznie cały dzień. Nikt nie odbierał. Dzwoniłem w godzinach pracy w zwykły dzień roboczy. Jedynie mail.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Października, 2011, 23:52:38 »
No kurcze naprawdę coś nie tak z tą partią stacji.  :'(
Tak jak kolega wyżej powiedział napisz do nich e-maila, to Ci wyślą (online) formularz do wypełnienia i razem z paragonem wyślij do nich stacje i czujnik.(opakowanie może nie być oryginalne )
Piotrek a miałeś jakieś dziwne objawy stacji, np mruganie diody itp.
« Ostatnia zmiana: 28 Października, 2011, 23:54:46 wysłana przez wiatromen »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Października, 2011, 17:39:19 »
No i mój czujnik też powędruje do reklamacji  :(. I to po raz drugi w przeciągu 8 m-cy. Od 2 tygodni zmagam się z problemem nagłych, nieuzasadnionych w żaden sposób skoków temperatury zewnętrznej powietrza. Takich epizodów, jak na obrazku poniżej, mam kilka w ciągu doby. Obserwowałem, jak to wygląda u innych użytkowników na ich stronach www, ale u nikogo takich objawów nie widziałem. Jeśli już, to pojedynczy odczyt z wyższym odchyleniem. Piotrek_P, daj znać jak Ci poszło z Twoim przypadkiem.


Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Grudnia, 2011, 13:08:57 »
Cytuj
Wyjąłem na chwilę baterie z czujnika -później je włożyłem, nast wyjąłem baterie ze stacji i włożyłem je  z powrotem-transmisja ruszyła.Po ok.miesiącu historia się powtórzyła(nap.na bat.czujnika było 1,44 V) przeprowadziłem procedurę z bateriami jak poprzednio i transmisja znowu ruszyła.
Nie wiem co o tym sądzić.Miał ktoś z kolegów podobne problemy i może stwierdził jaka była tego przyczyna?

Mam dokładnie to samo, stację mam od 2011/08/04 .
Pierwszy raz zdarzyło mi się to jakiś miesiąc temu ( stacja straciła zasięg ) kontrolka na stacji od zasięgu mrygała co 48s ale stacja nic nie pokazywało, pomogło zrestartowanie stacji poprzez wyjęcie baterii ze stacji. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, czujnik nadawał sygnał, mrygała kontrolka zasięgu na stacji co 48s ale nie było pokazanych żadnych wskazań. Wyjąłem baterię na 1 min. Włożyłem stacja się zrestartowała i po 1-2 min złapała sygnał , mimo iż byłem w domu, a nie blisko czujników jak wcześniej.

Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, ale to bardziej wina stacji bazowej niż czujników.
Tam wszystko zawsze mryga tak jak trzeba i obojętnie w którym momencie wyjmę baterie to po włożeniu
mija 1-2 min i stacja łapie sygnał z wszystkich czujników.

Ile thermo-center daje gwarancji na Wh1090 - 2 lata ?
Mam paragon imienny więc w razie czego wyślę w jakiejś innej paczce zabezpieczoną stację oraz czujniki.

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudnia, 2011, 23:02:30 »

Pierwszy raz zdarzyło mi się to jakiś miesiąc temu ( stacja straciła zasięg ) kontrolka na stacji od zasięgu mrygała co 48s ale stacja nic nie pokazywało, pomogło zrestartowanie stacji poprzez wyjęcie baterii ze stacji. Dzisiaj sytuacja się powtórzyła, czujnik nadawał sygnał, mrygała kontrolka zasięgu na stacji co 48s ale nie było pokazanych żadnych wskazań. Wyjąłem baterię na 1 min. Włożyłem stacja się zrestartowała i po 1-2 min złapała sygnał , mimo iż byłem w domu, a nie blisko czujników jak wcześniej.

Miałem podobnie, przeczytaj kilka postów wyżej.


Ile thermo-center daje gwarancji na Wh1090 - 2 lata ?
Mam paragon imienny więc w razie czego wyślę w jakiejś innej paczce zabezpieczoną stację oraz czujniki.


       Niestety na rok  :( :( mój właśnie mijja :( :(

Areecki a daleko masz czujnik  od bazy. A jak przyniosłeś do domu term-hydro to on mrugał, a na stacji bazowej dopiero po 3-4 s. był sygnał ??
Chodzi mi czy w tym samym czasie odbierała baza od czujnika , czy raczej trochę później.


Mam paragon imienny więc w razie czego wyślę w jakiejś innej paczce zabezpieczoną stację oraz czujniki.


Najpierw wyślij do nich e-maila, albo zadzwoń, przyślą Ci e-mailem formularz reklamacyjny, później wyślesz razem z nim stację i bazę.
« Ostatnia zmiana: 02 Grudnia, 2011, 23:11:05 wysłana przez wiatromen »

Offline Areecki

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 506
  • Otrzymał podziękowań: 13
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda Bukowa
  • Typ stacji: Viking 02047 ( klon WH 1090) , Termio-1 , Termometr LT-102
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Grudnia, 2011, 09:24:14 »
Cytuj
Areecki a daleko masz czujnik  od bazy. A jak przyniosłeś do domu term-hydro to on mrugał, a na stacji bazowej dopiero po 3-4 s. był sygnał ??
Chodzi mi czy w tym samym czasie odbierała baza od czujnika , czy raczej trochę później.

Nie zwracałem na to uwagi. Ale za 1 razem restartowałem stacje przy czujnikach. Tak by szybciej stacja
"złapała" zasięg. Za drugim razem stacje restartowałem w domu, tam gdzie funkcjonuje i mimo dalszej odległości stacja wcale dłużej PO RESTARCIE nie szukała sygnału.

Ja mam wrażenie, że wpadnie jakiś błędny schemat sygnału i na stacji wyskoczy brak wskazań, a potem
stacja nie może tego przetrawić i mimo iż sygnał dochodzi to jednak wskazań nie ma.
Bo jak to inaczej tłumaczyć ? Niby piszę w cumulusie, że Stacja straciła kontakt z sygnałem czujników.
To po co mryga dioda na stacji ( nie na czujnikach ) wtedy? Wydaje mi się, ze nie powinna.
Jestem ciekawy czy jak bym poszedł powyżej 100 m ze stacją to czy przy braku wskazań dale by mrygała ta dioda na stacji ( w WH 1090 znajduje się ona między wskazaniami wilgotności w prawym dolny rogu niemal ).

Na razie nie będę do nich pisał bo sytuacja nie występuję często.
Zapisuję tylko ciśnienie datę i godzinę mam taką samą jak w kompie, robię restart i wszystko na szybko ustawiam, kontrast 8, 24 h, time zone 0 , godzinę dokładną z kompem, datę , ciśnienie i już.
Sprawdzam tylko potem programem Easy Weather czy nie przestawił się 5 min interwał zapisu w stacji.

Do czujnika mam jakieś 20 m może 30. Stację dzieli tylko jedna ściana . A w pokoju mam 2 okna od strony czujników więc normalnie z zasięgiem nie ma problemu. Jeszcze muszę przypatrzeć się czy przy
wyświetlaniu ikonki DCF stacja podaje sygnał od pełnej godziny do 7 min po czy jednak nie.
Bo ktoś tu pisał, że jak jest sygnał DCF to nie powinno być przerwy w nadawaniu sygnału o pełnych godzinach.

Fan Page Amatorskich Stacji Meteo na FB : https://www.facebook.com/groups/750342651716988/
Linki Pogodowe : http://areecki.pl/POGODA.html

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Dziwne zawieszenie stacji.
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Grudnia, 2011, 10:00:44 »


Jestem ciekawy czy jak bym poszedł powyżej 100 m ze stacją to czy przy braku wskazań dale by mrygała ta dioda na stacji ( w WH 1090 znajduje się ona między wskazaniami wilgotności w prawym dolny rogu niemal ).

No tak ciekawe, jakby to wyglądało, czy ikonka nadal by się pokazywała.


 Jeszcze muszę przypatrzeć się czy przy
wyświetlaniu ikonki DCF stacja podaje sygnał od pełnej godziny do 7 min po czy jednak nie.
Bo ktoś tu pisał, że jak jest sygnał DCF to nie powinno być przerwy w nadawaniu sygnału o pełnych godzinach.


Nie, to nie prawda, nawet jak jest  sygnał DCF  to i tak jest przerwa w nadawaniu, może tylko trwać nieco krócej ( 1 min .) U mnie normalnie 7 min.

« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia, 2011, 10:02:52 wysłana przez wiatromen »