Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Czujnik wyświetla za niską wilgotność (prawdopodobnie przyczną urwany kabelek)  (Przeczytany 3807 razy)

Offline Ojcon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Tak jak w temacie czujnik od stacji pogodowej znacznie zaniża wilgotność, u mnie w domu pokazuje 20%, na polu 30%. Da się coś z tym zrobić ? Jakoś naprawić ?

Rozkręciłem czujnik i chyba znalazłem przyczynę a mianowicie odczepiony kabelek. Problem w tym że niewiem gdzie go dać. Zrobiłem zdjęcia, wie ktoś gdzie on ma być ?
http://imageshack.us/photo/my-images/141/dscf3006l.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/684/dscf3007y.jpg/
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada, 2011, 21:37:02 wysłana przez Ojcon »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline szopler

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
  • Radioaktywny
    • Brak...
  • Typ stacji: WS 2800 w rozsypce
Obok pozostałych czerwonych po lewej stronie... pomylić się chyba nie sposób.

Offline Ojcon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Problem w tym że jest za krótki aby go tam podłączyć. Jedynie dosięga do tego na samym dole zdjęcia bolca(sa dwa do jednego podczepione jest już kabel, po przyłożeniu tego urwanego do tego wolnego wilgotność znikłą całkiem).

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Czujnik wyświetla za niską wilgotność (prawdopodobnie przyczną urwany kabel
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Listopada, 2011, 15:00:40 »
Powinien być chyba jako 4 czerwony po lewej stronie zdjęcia obok tych 3. Do tego na dole nie podłączaj bo to plus zasilania, a co czerwone to nie oznacza że to ten sam potencjał bo tam same czerwone widzę. Jak nic nie pokazuje to zapewne już go pod ten na dole podpiąłeś co mnie wcale nie dziwi że przestał pokazywać, bo to jest niewłaściwe miejsce dla tego przewodu.

Offline Ojcon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Otrzymał podziękowań: 0
Przyłożyłem tylko do tego żeby sprawdzić czy coś się stanie i wilgotność znikła ale po resecie znów wróciła. sprubuje z tamtym na gorze ale musze ten kabelek przedłużyć.