Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Barometr Airguide  (Przeczytany 3997 razy)

Offline rainman

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Barometr Airguide
« dnia: 28 Lipca, 2015, 14:57:12 »
Witam, mam jakiś taki stary barometr czy ktoś się zna na jego wskazaniach, doszukałem tylko, że temperatura jest w stopniach Fahrenheita no i pokazuje wilgotność względną. Co oznacza te rising, falling, clearing, threatening? Bo z tego co zauważyłem to jak się odchyla w lewo tak jak na zdjęciu to zwykle na deszcz idzie, akurat leje u mnie. Im bardziej na lewo tym większa ulewa? A jak się wypośrodkuje albo pójdzie na prawo to co oznacza? Skalę ma sporą, ale wskazówka i tak manewruje tylko między 29 a 30.


Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Barometr Airguide
« dnia: 28 Lipca, 2015, 14:57:12 »

Offline miniomax

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Otrzymał podziękowań: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Smolcu
  • Typ stacji: WH-2080
Odp: Barometr Airguide
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Lipca, 2015, 15:39:21 »
Rising - Rośnie
Falling - Spada
Cleaning - spokojnie, ładna pogoda itp
Threatening - groźna pogoda
Steady - stały
No changes - bez zmian
A to na dole to "Stojący barometr(czyli jak się wskazówka nie przesuwa) wskazuje brak zmian"
Ale co obrazują te cyfry to nie mam zielonego pojęcia:D czemu akurat takie, pewnie to jakaś skala ale nawet nie podana. Ważniejsze że jest pokazane że jak wskazówka przesuwa się w prawo to ciśnienie rośne, w lewo maleje i tyle;)


Offline geofinder

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 279
  • Otrzymał podziękowań: 10
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja meteo - Rososz
  • Typ stacji: Viking 02041, Renkforce WH2600, Ecowitt GW1002
Odp: Barometr Airguide
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Lipca, 2015, 16:57:49 »
Ale co obrazują te cyfry to nie mam zielonego pojęcia:D czemu akurat takie, pewnie to jakaś skala ale nawet nie podana.

Jednostki ciśnienia - są to cale słupa rtęci.

26 in Hg = 880.46 hPa
27 in Hg = 914.32 hPa
28 in Hg = 948.19 hPa
29 in Hg = 982.05 hPa
30 in Hg = 1015.91 hPa
31 in Hg = 1049.78 hPa

rainman czy ta dłuższa, czarna wskazówka także się porusza? Można ją ustawić ręcznie?
« Ostatnia zmiana: 28 Lipca, 2015, 17:18:35 wysłana przez geofinder »

Offline rainman

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Barometr Airguide
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Lipca, 2015, 19:41:36 »
Dzięki za odpowiedzi, jak ktoś jeszcze ma jakieś info to pisać.
rainman czy ta dłuższa, czarna wskazówka także się porusza? Można ją ustawić ręcznie?
To właśnie ta dłuższa czarna wskazówka sama się porusza, ręcznie można ustawić tę krótką z pokrętłem, pewnie aby obserwować potem różnicę w położeniu między nimi.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Barometr Airguide
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lipca, 2015, 09:46:57 »
(...) Co oznacza te rising, falling, clearing, threatening? Bo z tego co zauważyłem to jak się odchyla w lewo tak jak na zdjęciu to zwykle na deszcz idzie, akurat leje u mnie. Im bardziej na lewo tym większa ulewa? A jak się wypośrodkuje albo pójdzie na prawo to co oznacza? Skalę ma sporą, ale wskazówka i tak manewruje tylko między 29 a 30. (...)

(...)jak ktoś jeszcze ma jakieś info to pisać.(...)

... to samo co powyżej ale inne spojrzenie...             ;)

Porządny sprzęt, można go nawet kupić dzisiaj na aukcji.

Opis :

* steady barometer - barometr stacjonarny
* rising -> clearing - rośnie (ciśnienie) -> "idzie" na bezchmurne niebo
* falling -> threatening - spadanie (ciśnienia)  -> "idzie" na groźne zjawiska np. burzę - patrz: zwiększone zachmurzenie i opady
* indicates no change - wskaźnik (braku) zmian ciśnienia i pogody - tzn wskazówka (mniejsza) którą ustawić można ręcznie zaobserwowane wskazania z danego dnia/godziny i obserwować zmiany ciśnienia i zachmurzenia (pogody) w kolejnych dniach/godzinach
* duża wskazówka porusza się wraz ze zmianą ciśnienia  - w lewo gdy ciśnienie spada i wzrasta zachmurzenie, a w prawo gdy ciśnienie rośnie i spada zachmurzenie (czyste - bezchmurne niebo)
*skala 26 do 31 [inHg] w calach słupa rtęci - Amerykanie zakochani są w calach - 26 [inHg] = ok. 880 [hpa]... 31 [inHg] = ok. 1050 [hpa] - u nas podawane byłoby w [mmHg] słupa rtęci.

Praktyczny przelicznik_kliknij

Podobne barometry mają skalę od 28 do 31_kliknij

Przykładowy zegaro-termo-barometr z przyjaznym opisem skali cisnienia w [inHg] i [hpa]
« Ostatnia zmiana: 29 Lipca, 2015, 11:48:43 wysłana przez Rychu_Świbno »