Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090  (Przeczytany 7661 razy)

Offline andre6610

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TERDENS SYRIUS 3090
Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090
« dnia: 30 Stycznia, 2012, 12:20:30 »
Witam
 Mam pytanie do Was. Jak można ustawić stacje tak aby prawidłowo pokazywała hPa? Bo z tego co oglądam w pogodzie w TV to strasznie mi się różni ilość hPa., np. dzisiaj wspaniała pogoda a stacja pokazuje zaledwie 993hPa, a w pogodzie TV o wiele więcej. I jeszcze jedno Pytanie. Skąd stacja pobiera dane odnośnie ikonki z pogodą? Bo czasami u mnie pada deszcz i jest pochmurno, a stacja pokazuje bezchmurną, słoneczną pogodę. Pytam się bo niestety posiadam bardzo skromną instrukcję, w której są tylko podpisane przyciski. Pomóżcie.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Ps. Jak trzymać urządzenie do pomiaru temp. na polu?. Bo ja trzymam to od str. północnej, na wysokości dwóch metrów na parapecie. Czy lepiej te urządzenie przytwierdzić do ściany, czy może być na parapecie tak aby nie oszukiwało temp.? Pytam bo dzisiaj mieszkający ode mnie ok. 20metrów sąsiad miał -20*C, a ja -18*C i nie wiem czy dobrze mam utwierdzone urządzenie, że taka różnica przy tak niewielkiej odległości mieszkającego sąsiada.


Uploaded with ImageShack.us

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090
« dnia: 30 Stycznia, 2012, 12:20:30 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Stycznia, 2012, 12:41:41 »
Odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania są już na forum. Trzeba tylko poszukać. Przykładowo: sprawa ciśnienia i różnice między względnym i bezwzględnym, omówione są tutaj:
http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=4.msg4#msg4
Niektóre stacje wymagają podania wartości względnej, inne bezwzględnej. Są i takie, które mogą wyświetlać jedną i drugą wartość. Stąd różnice obserwowane przez Ciebie.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Stycznia, 2012, 21:33:50 »

Ps. Jak trzymać urządzenie do pomiaru temp. na polu?. Bo ja trzymam to od str. północnej, na wysokości dwóch metrów na parapecie. Czy lepiej te urządzenie przytwierdzić do ściany, czy może być na parapecie tak aby nie oszukiwało temp.? Pytam bo dzisiaj mieszkający ode mnie ok. 20metrów sąsiad miał -20*C, a ja -18*C i nie wiem czy dobrze mam utwierdzone urządzenie, że taka różnica przy tak niewielkiej odległości mieszkającego sąsiada.

Najlepiej jest powiesić czujnik z dala od zabudowań, ja np. dzisiaj zrobiłem mały test, jeden czujnik przymocowałem  3-4 metry od budynku, a drugi 15 metrów od budynku, i zgadnij który pokazał niższą temperaturę.
Oczywiście ten który był dalej od zabudowań, różnica wynosiła 0,6`C, dziś oba czujniki przymocowałem obok siebie 4 metry od budynków, zobaczymy jaka będzie najniższa zanotowana temp rano. Bo muszę  wsiąść pod uwagę to że są to 2-wie  różne stacje.

Offline andre6610

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: TERDENS SYRIUS 3090
Odp: Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Stycznia, 2012, 22:34:45 »
A jeśli można wiedzieć to gdzie ten czujnik utwierdziłeś? Bo ja myślę teraz spróbować go dać na drzewo. Tylko szkoda że nie mam dwóch stacji:(

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Pytanie odnośnie stacji pogodowej TERDENS Syrius BSP3090
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Stycznia, 2012, 10:09:23 »
Ok mam już wyniki pomiarów, ku memu zadowoleniu obie stacje pokazały prawię taką  samą temperaturę, po -16,4`C,i -16,5`C czyli jednoznacznie można powiedzieć ze im dalej od budynków tym temp. niższa.

A jeśli można wiedzieć to gdzie ten czujnik utwierdziłeś? Bo ja myślę teraz spróbować go dać na drzewo. Tylko szkoda że nie mam dwóch stacji:(
Jasne że można  ;D, jeśli chodzi o mocowanie czujnika mam duże pole do popisu, pierwszy czujnik znajduję się w klatce meteo, którą zbudowałem na jesieni, ( niedługo wrzucę  jakieś zdjęcia i może opis zrobię ) jest ona postawiona od strony północnej, słońce  dociera tylko jak zachodzi, wtedy temp. zawyżana jest o +1`C, rano za to promieni nie ma, natomiast drugi czujnik mam zawieszony na jakimś ogrodzeniu ( patrz zdjęcie ) możliwie zdala od budynków i roślin, oczywiście w miarę na dwóch metrach. Mam jeszcze trzeci czujnik  ;) (stacje ) który jest zawieszony pod gankiem ( dachem ).

Tak więc rzadko się zdarza że  znajdziesz optymalne warunki do zawieszenia czujnika, ja mam dobrze bo mam trzy różne stacje, nawet jak na jednym z czujników świeci słońce na innym jest cień. Spróbuj w miarę możliwości dać czujnik z dala od zabudowań ( ale nie za daleko bo stacja będzie gubiła sygnał ) i ta gdzie słońce  najmniej dociera.

Jako ciekawostkę Ci powiem,  że z każdej strony świata mam termometr rtęciowy. ;D
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia, 2012, 10:21:48 wysłana przez wiatromen »