Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080  (Przeczytany 1106 razy)

Offline damkon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080
« dnia: 06 Czerwca, 2020, 11:49:36 »
Witam serdecznie !
Mam pewien problem z pobieraniem danych ze stacji. Jeżeli CumulusMX jest włączony i stacja jest podłączona to zapisuje dane pogodowe ze stacji na dysku ale jak wyłączę CumulusaMX oraz stacje meteo i następnego dnia włączę CumulusaMX wraz ze stacja to nie pobiera archiwalnych danych z nocy zapisanych na stacji meteo i pozostaje luka w zapisie. Czy da się gdzieś jakoś ustawić aby pobierał dane archiwalne ze stacji meteo ?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080
« dnia: 06 Czerwca, 2020, 11:49:36 »

Offline Sowa

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwca, 2020, 13:25:54 »
ale jak wyłączę CumulusaMX oraz stacje meteo i następnego dnia włączę CumulusaMX wraz ze stacja to nie pobiera archiwalnych danych z nocy zapisanych na stacji meteo i pozostaje luka w zapisie. Czy da się gdzieś jakoś ustawić aby pobierał dane archiwalne ze stacji meteo ?

Coś u nie gra w twoim opisie. jak wyłączysz Cumulusa i _stację meteo_ , to w jaki sposób ma pobrać dane archiwalne skoro stacja była wyłączona?. Możesz wieczorem zamknąć Cumulusa, ale stację NIE wyłączasz. Rano jak włączysz Cumulusa odczyta on dane archiwalne z nocy.

Offline damkon

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Czerwca, 2020, 13:35:41 »
Stacji meteo oczywiście nie wyłączam, chodziło mi o wyłączenie cumulusa na noc.  Włączam go rano podłączam stacje no i coś tam zczytuje ale jak biorę żeby rysował wykres np: temperatury to wyświetla mi się on tak jak na załączniku. Przepraszam ale dopiero zaczynam z cumulusem prace i może coś nie tak robię.

Offline Sowa

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 80
  • Otrzymał podziękowań: 4
Odp: Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Czerwca, 2020, 14:31:12 »
Stacji meteo oczywiście nie wyłączam, chodziło mi o wyłączenie cumulusa na noc.  Włączam go rano podłączam stacje no i coś tam zczytuje ..

No poprzednio pisałeś, że zamykasz stację, wiec może jednak nie zamykasz cumulasa!!.

Jak zamykasz Cumulusa?
Tak jest poprawnie : w tym malutkim oknie, które pokazało się po uruchomienie Cumulusa klikasz Ctrl+C lub klikasz w x w górnym rogu. Jeżeli myślisz, ze zamknąłeś Cumulusa przez zamknięcie przeglądarki to się mylisz.

Co znów rano podłączasz - stację?. Stacja ma cały czas pracować i tylko uruchamiasz Cumulusa.
Uwaga : Rano przed uruchomieniem Cum przeczytaj w pliku data\today.ini co zapisane jako Date.. i Timestamp..., tam powinny być dane zamknięcia wieczorem Cumulusa.
Po uruchomieniu Cum, po odczekaniu trochę aż odczyta archiwum, odczytaj znowu  te same dane jak wyżej, oraz otwórz plik  data/cze20log.txt. na końcu pliku zobacz czy są zapisy z datami od  wieczora do rana.
« Ostatnia zmiana: 06 Czerwca, 2020, 14:36:40 wysłana przez Sowa »

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Problem z pobieraniem danych przez CumulusMX z WH1080
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Czerwca, 2020, 17:48:09 »
Zobacz z jakim interwałem zapisujesz w pamięci rekordy w stacji. Najlepiej, to co 10 minut. Nie wiem jak w MX, ale w Cumulus1 mam zaznaczoną opcję Configuration->Station->Settings->Use datalogger. Możesz pójść tym tropem.