Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody WH 2600 Renkforce  (Przeczytany 28760 razy)

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia, 2016, 19:08:36 »
Na razie dałem spokoj z UV ale mam problem z czujnikiem wewnętrznym WH25.
Mianowicie po włozeniu baterii chodzi maksymalnie dzień lub dwa i gubi zasięg. Na wyświetlaczu sie wilgotność i temperatura ale nie zmieniaja swoich wartości. wyjecie baterii i ponowne włozenie nie powoduje juz reakcji czujnika. Myślałem ze może to wina starych baterii moze kupiłem jakieś zleżane. Kupiłem nowe czujnik od razu sie właczył i chodził dzień po czym znowu sie jakby zawiesił. No i teraz pytanie czy czujnik jest tak prądożerny ze zjada baterie czy może ma jakieś zwarcie w sobie czy może zakłóca go moja druga stacja meteo WH5300 bo jak tylko włacze ten czujnik ta od razu traci łaczność ze swoim czujnikiem i wyświetla same kreski. nie mam pomysłu co jest nie tak.

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Grudnia, 2016, 19:08:36 »

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Grudnia, 2016, 19:11:00 »
i pytanie co to sa za czujniki WH7 i WH26 ? od czego one ss i czy można je zakupić osobno ?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Grudnia, 2016, 21:13:15 »
i pytanie co to sa za czujniki WH7 i WH26 ? od czego one ss i czy można je zakupić osobno ?

Projektant zaplanował już oprogramowanie pod planowane czujniki z jakimi stacja będzie współpracowała - co miałyby mierzyć nie wiadomo - może jakość powietrza i np. wilgotność gleby - czyli parametry które sa mierzone przez inne stacje .

Czujniki te nie są aktualnie dostępne na rynku.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Grudnia, 2016, 22:25:01 »
Na razie dałem spokoj z UV ale mam problem z czujnikiem wewnętrznym WH25.
Mianowicie po włozeniu baterii chodzi maksymalnie dzień lub dwa i gubi zasięg. Na wyświetlaczu sie wilgotność i temperatura ale nie zmieniaja swoich wartości. wyjecie baterii i ponowne włozenie nie powoduje juz reakcji czujnika. Myślałem ze może to wina starych baterii moze kupiłem jakieś zleżane. Kupiłem nowe czujnik od razu sie właczył i chodził dzień po czym znowu sie jakby zawiesił. No i teraz pytanie czy czujnik jest tak prądożerny ze zjada baterie czy może ma jakieś zwarcie w sobie czy może zakłóca go moja druga stacja meteo WH5300 bo jak tylko włacze ten czujnik ta od razu traci łaczność ze swoim czujnikiem i wyświetla same kreski. nie mam pomysłu co jest nie tak.

Sprawny WH25 wytrzymuje na alkalicznych ogniwach AAA ok. roku.

Pytanie czy zmierzyłeś napięcie baterii AAA przed włożeniem i po "zawieszeniu się" WH25 - jeżeli tak to jakie napięcia miały AAA i po jakim czasie użytkowania ...

Z Twojego opisu:
 
Cytuj
Na wyświetlaczu sie wilgotność i temperatura ale nie zmieniaja swoich wartości

wynika, że problem może być z czujnikiem, ponieważ prawdopodobnie czujnik tych danych nie generuje  - a z tego opisu:

Cytuj
czy może zakłóca go moja druga stacja meteo WH5300 bo jak tylko włacze ten czujnik ta od razu traci łaczność ze swoim czujnikiem

wynika że jest problem z transmisją danych pomiędzy WH25 a stacją bazową.

Wrażliwość na zakłocenia czujnika WH25 lub stacji bazowej WH2600 opisywana jest w instrukcjach. W tej i innych instrukcjach stacji wykorzystujących czujnik WH25 jest napisane o utracie mocy sygnału przy przejściach przez przegrody stropowo - ścienne  oraz o zakłoceniach przez inne urządzenia elektroniczne - nie tylko stacje pogody jak np WH5300.

Rozumiem, że bierzesz to pod uwagę. Istotne zakłócenia wprowadza zlokalizowany w pobliżu:
* telefon komórkowy
* telefon DECT (bezprzewodowe)
* komputery
* instalacja elektryczna
* Twoja stacja WH5300

Czasami wystarczy zmienić tylko lekko położenie czujnika względem bazy lub - uwaga - położenie bazy względem czujnika albo czujnika względem innych urządzeń elektronicznych a komunikacja powraca.

Zacznij jednak od pomiaru napięcia ogniw AAA - koniecznie alkalicznych 1,5V a nie akumulatorków 1,2V - potem zaobserwuj jak pracuje WH25 na zewnątrz budynku poza zakłóceniami domowymi a następnie dokonaj zmiany położenia czujnika aby trafić w niszową przestrzeń ze słabymi sygnałami zakłócającymi w pomieszczeniu.

PS: dla pewności pytam czy nie ma zmian na wyświetlaczu WH25 pomiędzy dwoma widokami gdy jest w stanie tzw "zawieszenia"  ?

Napisz jakie są efekty ale nieco dokładniej niż to zrobiłeś powyżej  ;)

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Grudnia, 2016, 10:45:06 »
Ostatnio troche brak czasu ale to co mi się udało ustalić.
Czujnik dostaje nowe baterie Duracell - przed włozeniem baterie maja po 1,61 V. Czujnik łąduje na zewnątrz. jakieś 4 metry od "bazy" Dwa dni pięknie chodzi działa i po czym traci łączność.
Na wyświetlaczu świeci sie wilgotność i temperatura i nie zmieniają swoich wartości. Tak jakby było zawieszone.
Wyjmuje baterie mierze je i maja po 1,39 V czyli kaput.
wkładam nowe baterie z tej samej paczki i maja również po 1,61 - czujnik wogóle nie reaguje. wkładam ponownie te same czujnik po chwili załacza się chwile pracuje i gubi zasięg. sprawdzam baterie mają po 1,57 V wkładam ponownie znowu czujnik po chwili dopiero reaguje. nawiązuje połączenie i znów gubi zasięg. Po minutach sprawdzam baterie maja już po 1,5 V. Ponownie zakładam baterie. zero reakcji ze strony czujnika.
Tyle co mnie się udało zbadać.
 

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Grudnia, 2016, 13:15:58 »
Gdzie nabyłeś stację ?

Myślę że czas na jej reklamację...  ;)

Offline griszka77

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Otrzymał podziękowań: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tel 790238467
  • Typ stacji: HP-1001
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Grudnia, 2016, 12:01:31 »
Ostatnio troche brak czasu ale to co mi się udało ustalić.
Czujnik dostaje nowe baterie Duracell - przed włozeniem baterie maja po 1,61 V. Czujnik łąduje na zewnątrz. jakieś 4 metry od "bazy" Dwa dni pięknie chodzi działa i po czym traci łączność.
Na wyświetlaczu świeci sie wilgotność i temperatura i nie zmieniają swoich wartości. Tak jakby było zawieszone.
Wyjmuje baterie mierze je i maja po 1,39 V czyli kaput.
wkładam nowe baterie z tej samej paczki i maja również po 1,61 - czujnik wogóle nie reaguje. wkładam ponownie te same czujnik po chwili załacza się chwile pracuje i gubi zasięg. sprawdzam baterie mają po 1,57 V wkładam ponownie znowu czujnik po chwili dopiero reaguje. nawiązuje połączenie i znów gubi zasięg. Po minutach sprawdzam baterie maja już po 1,5 V. Ponownie zakładam baterie. zero reakcji ze strony czujnika.
Tyle co mnie się udało zbadać.
z tego twojego opisu wyglada na uszkodzenie zwarcie procesora co powoduje szybkie zużycie baterii a w fazie końcowej zero reakcji jeden kolega z tego forum miał taki sam przypadek jak ty oczywiście reklamacja jesli bylo kupowane na olx to po ptokach
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+4+GB+PL
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+-+39+MB+PL
Montaż modułów WiFi w stacjach HP-1003 (4GB i 39MB) zainteresowani na priv
Wschody i zachody słońca lokalizator http://vbest.com.pl/gps/

Offline gvegov79

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH-2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Stycznia, 2017, 11:24:12 »
do głowy przychodzi mi jeszcze jeden pomysł żeby podpiąć zasilacz do czujnika i zrobic mu stałe zasilanie. A drugie to na necie można znaleśc czujnik o symbolu WH25A. Wiecie czym się on różni od WH25 i czy sparuje sie z moja stacją ?

Offline griszka77

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 165
  • Otrzymał podziękowań: 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tel 790238467
  • Typ stacji: HP-1001
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Stycznia, 2017, 19:26:37 »
WH25A -868 MHz
WH25   -433 Mhz

jesli szukasz samego czujnika to jest na alledrogo tylko woła sobie a tu numer aukcji 6663447170
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+4+GB+PL
http://chomikuj.pl/griszka77/HP-1001*2cHP-1003+-+39+MB+PL
Montaż modułów WiFi w stacjach HP-1003 (4GB i 39MB) zainteresowani na priv
Wschody i zachody słońca lokalizator http://vbest.com.pl/gps/

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Stycznia, 2017, 20:24:37 »
do głowy przychodzi mi jeszcze jeden pomysł żeby podpiąć zasilacz do czujnika i zrobic mu stałe zasilanie. (...)

Jeżeli elektronika jest uszkodzona to raczej nie usuniesz tym sposobem usterki ale pewniej dobijesz czujnik WH25.  ;)

Dla jasności - niżej załączone fotki ogniw alkalicznyvh 1,5 V w czujniku WH25 stacji WH2600 -  pracują od trzech miesięcy w pomieszczeniu w temp. 2 do 5oC i mają napięcie 1,54 V.
====
Edit:
I jeszcze jedna istotna informacja: komunikat o zbyt niskim napięciu zasilania w WH25 pojawia się przy napięciu ok. 1,40 V.

« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia, 2017, 22:07:54 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Stycznia, 2017, 22:35:47 »
(...) A drugie to na necie można znaleśc czujnik o symbolu WH25A. Wiecie czym się on różni od WH25 i czy sparuje sie z moja stacją ?

www.conrad.pl rozprowadza rodzinę stacji pogodowych HP1001/HP1003 z czujnikami WH25A a stacje WH2600 Renkforce z czujnikami WH25.

Chociaż częstotliwości na których pracują mogą być zaimplementowane przez producenta opcjonalnie: 433/868/915MHz - to www.conrad.pl  rozprowadza stacje z wersją częstotliwości 868MHz.

W Europie pasmo uwolnione dla celów użytku domowego to: 433 MHz i 868MHz. 915 MHz legalnie można stosować min. w USA.  Producent w wersjach na Europę zgodnie z zamówieniami firmy niemieckiej dostarcza stacje pogodowe z rodziny jw z częstotliwością f=868 MHz

Trudno wyczuć czym różnią się obie wersje czujników WH25 i WH25A – z zewnątrz niczym, oprócz – różnic w opisie – patrz fotki. 

Poniżej zestawienie pokazujące jakie typy WH25/25A stosowane są do stacji pogodowych różnych marek i wersji sprzętowych. Odnoszę się do marek nas interesujących: HP100x i WH2600.

Typ stacji.............................HP1003............HP1003............HP1001................HP1001.............WH2600................WH2600
Wersja nr............................v.1...................v.2....................v.1........................v.2...................v.1.........................v.2
Software nr.........................1.x.x.................2.x.x..................1.x.x...................2.x.x.......W.Logger 1.x.....W.Logger 2.x
Wersja mc/rok...................04/14................02/15................10/14................02/15................................................11/16
Typ czujnika WH25/25A......WH25A............WH25A..............WH25A...................WH25A................WH25...................WH25
Częstotliwość IN WH25/25A..868MHz..........868MHz.............868MHz............868MHz..............868MHz ................868MHz
Czestotliwość OUT WH24A....868MHz..........868MHz.............868MHz............868MHz...............868MHz...............868MHz 
Źródło: Instr. niem str..........36-37................37-38...............39-40.........patrz: HP1003 v.2.....28-29



Instrukcje polskie publikowane przez www.conrad.pl to błędy, niedomówienia i braki istotnych info więc ostrożnie z ich interpretacją - dlatego powyzej naprowadzam na treści niemieckie  ;)

Empirycznie sprawdzone: pracujące obok siebie stacje: HP1001 v.2  i WH2600 z Weather Logger 2.1.9 współpracują tak z WH25 jak i WH25A (wymiennie) – i jest to częstotliwość 868 MHz.   ;)

Dane te są “zaszyte” ale widoczne w zakładce “Station Settings” kokpitu stacji WH2600.

Nie może być więc stosowana - przy zakupie zamiennego czujnika WH25/WH25A - reguła że WH25 to 433 MHz a WH25A to 868 MHz. - Być może w ograniczonym zakresie można poddać we własnym zakresie modyfikacji softy stacji  - adoptując je do częstotliwości czujników.

Ponawiam więc pytanie do @gvegov79 – gdzie kupiłeś stację “powystawową” i jaką ma ona wersję... to może pomóc w dalszych “rozważaniach” ... na temat WH25/WH25A .   ;)
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia, 2017, 23:47:03 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
WH2620 czyli "obrzynek" WH2600 i WH2650
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Stycznia, 2017, 03:27:29 »
WH2620 czyli "obrzynek" WH2600 i WH2650

Mutanty stacji WH2600 czyli WH2620 i WH2650 - mnożą się jak grzyby po deszczu  ;)

... WH2620 może stanowić alternatywę do pomiaru podstawowych parametrów w dwóch pomieszczeniach - z dostępem do danych przez Internet... np. monitorowanie wnętrza domku letniskowego...
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia, 2017, 21:32:42 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Lutego, 2017, 00:31:09 »

Offline mars

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: renkforce wh2600
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Marca, 2017, 11:20:19 »
Witam wszystkich,

Słuchajcie może ktoś z Was miał podobny problem z czujnikiem wew. wh25. Od miesiąca jestem posiadaczem stacji Renkforce wh2600 kupionej w Conradzie. Przez około 3 tyg. czujnik wew. przekazywał do bazy wszystkie dane tj. temp. wew, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, ale od jakiegoś tyg. jest kłopot z ciągłością przekazywania odczytów na Weather Logger 2.2 i Weather Underground? Pomiary potrafią zawieszać się w odstępach kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. Jednego dnia ciągłość pomiarów z paroma zawieszeniami jest lepsza, a innego gorsza, a zawieszeń jest więcej?
Na początku w czujniku miałem założone baterie alkaliczne, sprawdziłem ich pojemność po wyciągnięciu z czujnika wyniosła 1.58V i na nich zauważyłem, że częściej są zatrzymania pomiarów niż na bateriach litowych, które mają 1,70V, ale na nich także pomiary zacinają się, tylko może rzadziej niż na bateriach alkalicznych?
Internet przez cały czas działa nie mam problemów z łącznością.
Może ktoś miął podobny problem i mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego co to może być?

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody WH 2600 Renkforce
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Marca, 2017, 17:26:28 »
Przez około 3 tyg. czujnik wew. przekazywał do bazy wszystkie dane tj. temp. wew, wilgotność, ciśnienie atmosferyczne, ale od jakiegoś tyg. jest kłopot z ciągłością przekazywania odczytów na Weather Logger 2.2 i Weather Underground? Pomiary potrafią zawieszać się w odstępach kilkunastu lub kilkudziesięciu minut...

Czy problem występuje z przekazywaniem danych z czujnika WH2600 do jednostki centralnej (bazy)?
Czy problemem jest przekazywanie aktualnych danych z bazy do Internetu?

Sprawdź czy w "Live data" masz cały czas dane. Jeżeli nie masz cały czas danych w "Live data" to spróbuj zmniejszyć odległość pomiędzy czujnikiem a bazą.
Sprawdź też, czy problem nie występuje na routerze, gdy wystąpią braki w danych spróbuj zresetować router.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl