Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Uszkodzony transmiter Technoline WS-2350  (Przeczytany 1337 razy)

Offline Piot_Be

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Technoline WS 2350
Uszkodzony transmiter Technoline WS-2350
« dnia: 14 Kwietnia, 2017, 11:34:49 »
Mam stację Technoline WS-2350. Pewnego dnia przestałem widzieć dane. Dane z tej stacji przekazywałem na serwis Wunderground za pomocą interfejsu WXeth.  Przyjrzałem się stacji bazowej i zobaczyłem, że na wyświetlaczu nie pokazuje temperatury i wilgotności zewnętrznej. Oględziny wnętrza transmitera nic nie wniosły, łącznie z próbą wygrzewania płytki żeby wyeliminować ewentualny zimny lut. Najpewniej poleciał czujnik, ale zdobycie takowego raczej niemożliwe.
Pozostało podjąć decyzję, co zrobić. Zaryzykować i kupić na ebay-u transmiter, czy nową stację, z własnym interfejsem do przesyłania danych. Trochę mi było szkoda rezygnować z tego co mam, więc zaryzykowałem zakup transmitera.
Gdzie ryzyko?
Dostępne są tylko transmitery z oryginalnych stacji La Crosse, więc brak pewności, czy jest pełna kompatybilność z Technoline, mimo że wyglądają tak samo i nie jest tajemnicą, że Technoline to tańszy klon La Crosse.
Drugie, to dostępna wersja sprzętowa. Na ebay-u znalazłem wersję transmitera do La Crosse oznaczona w pozycji MODEL: WS-2310-25S.
Na moim transmiterze jest naniesione: WS-2300-25S
Założyłem, że jeśli jest kompatybilność sprzętowa pomiędzy La Crosse a Technoline, to La Crosse powinien zapewnić kompatybilność protokołu transmisji ze starszymi wersjami dla sprzetu.
Zaryzykowałem więc 48$(łącznie z przesyłką), bo za tyle na ebay-u jakiś orientalny sprzedawca to wystawił, i dotarł do mnie nowy transmiter La Crose, aczkolwiek z oznakami dłuższego zalegania. Podłączyłem zarówno po kablu jak i po radio - i działa  :)
Więc jeśli by komuś przytrafiła się podobna nieprzyjemność w postaci uszkodzenia transmitera, warto się wstrzymać przed wyrzuceniem całej stacji, skoro za około 200 zł można jeszcze reanimować staruszka...
« Ostatnia zmiana: 14 Kwietnia, 2017, 11:36:59 wysłana przez Piot_Be »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Uszkodzony transmiter Technoline WS-2350
« dnia: 14 Kwietnia, 2017, 11:34:49 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Uszkodzony transmiter Technoline WS-2350
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwietnia, 2017, 13:50:04 »
Ja mam jeszcze tą resetującą się WS 3600. Także pasują wszystkie czujniki łącznie z tymi od TFA.

Offline Piot_Be

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Technoline WS 2350
Odp: Uszkodzony transmiter Technoline WS-2350
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwietnia, 2017, 18:22:47 »
@Mati211p
Swoim postem naprowadziłeś mnie na wątek o ws-3600, gdzie nadmieniona została strona stacjemeteo.com i ze zdumieniem zobaczyłem tam, że prowadzą sprzedaż części zamiennych do stacji meteo.  I z tego co tam widzę, jest w sprzedaży cała stacja Technoline oznaczona WS-2307, której transmiter(czujnik temperatury i wilgotności)  z wyglądu niczym nie odbiegająca od tego z WS-2350. Ponadto są do niej dostępne części, i tak transmiter kosztuje 160 zł, z wysyłką prawie 180 zł więc jeśli kompatybilny z moją, to wygląda że mogłem kupić tam.