Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia  (Przeczytany 3014 razy)

Offline karol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: -1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol Z32171A-RX
auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« dnia: 31 Stycznia, 2015, 17:47:26 »
Słupki cisnienia przechodziły normalnie, w pewnym momencie jeden slupek stanął a pozostałe slupki przechodzą normalnie i teraz pytanie czy tak ma być czy też jest to jakiś symptom uszkodzenia stacji ?  z góry serdecznie dziękuję za odpowiedz  :(
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia, 2015, 19:26:54 wysłana przez karol »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« dnia: 31 Stycznia, 2015, 17:47:26 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Stycznia, 2015, 18:18:40 »
Który słupek? Chętnie zobaczyłbym to na zdjęciach. Ostatnio bowiem były spore wahania ciśnienia, możliwe że tak gwałtowny spadek, powoduje, że wychodzą one poza skale i pełny słupek jest wyświetlany, jak u mnie w takim przypadku.

Offline karol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: -1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol Z32171A-RX
Odp: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Stycznia, 2015, 19:27:39 »
wysłalem ci zdjęcie żebyś zobaczył :) ten  słupek jest sztywny czyli nie przesuwa się a te obok się przesuwają .Wczesniej wszystkie się przesuwały
« Ostatnia zmiana: 31 Stycznia, 2015, 19:51:01 wysłana przez karol »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Stycznia, 2015, 23:52:28 »
Zobaczymy jak ciśnienie będzie stabilne, ten ostatni raczej zawsze powinien być ustawiony na 0, a te poprzednie pokazują różnicę na +/- od aktualnego wskazania. Aktualnie masz jeden słupek, bo być może ciśnienie bardzo szybko wzrosło, lub jakiś duży interwał masz. U mnie wygląda to tak jak w załączniku. Mimo, że mam inną stację, to ostatni wskaźnik zawsze jest na 0, jako odniesienie, a pozostałe są na +/- do niego, oznaczając wzrost lub spadek ciśnienia. Możliwe, że źle pojmujesz jego zasadę wyświetlania. Jeśli ciśnienie się zmieniało, a potem przestanie, to zobaczysz, że ci się słupek przesunie. Jeśli rośnie, to ten też się przesuwa, ale zostaje obniżony. Tak jakbyś obejmował fragment wykresu ciśnienia, nie cały. Zapewne musiałbym Ci to narysować, chyba, że potrafisz to sobie wyobrazić. Jeśli ciśnienie wzrosło, to 0 na wykresie oznacza np. 980hPa, poprzedni słupek będąc 0 miał 978hPa, a więc teraz będzie na -2 kreski w stosunku do aktualnego wskazania itd. Jeśli jest stabilne to się przesuwa, bo było i jest tyle samo, a więc oba są na 0, natomiast poprzedni np na -2 w stosunku do nich.

Offline karol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: -1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol Z32171A-RX
Odp: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lutego, 2015, 08:22:16 »
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedz kolego mati211p .Jeszcze raz serdecznie dziękuję za wytłumaczenie działania tego wykresu ,bo byłem zielony jeśli chodzi o wykresy w stacjach  czyli nie ma wady fabrycznej żadnej tak? :)

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lutego, 2015, 09:25:26 »
Wygląda na to, że nie, ale warto poobserwować. Dziś tych pasków z małą ilością kresek powinieneś mieć więcej na wykresie (słupki po lewej od tego, co pokazuje 0). Może nawet któryś jest wyższy z tych po lewej od kolejnych, ale nie są wyższe od tego aktualnego na pewno, bo ciśnienie cały czas wzrasta. Przykładowo zaznaczyłem Ci to na wykresie jak może to wyglądać, choć nie wiem jak wygląda. Miejsca gdzie nie ma kropek(dwa ostatnie wskazania) mówią, że było tak niskie, że wyszło poza dolną skalę.

Offline karol

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 15
  • Otrzymał podziękowań: -1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Auriol Z32171A-RX
Odp: auriol Z32171A- RX - slupki cisnienia
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lutego, 2015, 10:10:00 »
Dzięki  ;)