Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Prosba o pomoc :)  (Przeczytany 1930 razy)

Offline PawełPytający

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Otrzymał podziękowań: 0
Prosba o pomoc :)
« dnia: 10 Lutego, 2015, 07:59:33 »
Witam Panie i Panów :)

Jak większość tu pytających jestem absolutnym laikiem w materii stacji pogodowych. Chciałbym natomiast kupić takie urządzenie dla rodziców ponieważ od pewnego czasu wspominają, że chcieliby mieć coś takiego.

Lokalizacja:
- domek wolnostojący
- okolica wietrzna
- w zimie często niskie temperatury

I tu mam pytanie - jakie modele mam brać pod uwagę, żeby w takich warunkach stacja po krótkim czasie nie przestała działać. Czytałem w poprzednich postach o zamarzaniu czujników i tym podobnych problemach na co mam zwracać uwagę przy wyborze w związku z tym?

Nie zależy mi żeby urządzenie miało jakieś ekstra bajery (w stylu wifi) tylko było w miarę proste, posiadało czytelny wyświetlacz oraz pokazywało konkretne informacje (temperatura, wiatr, ciśnienie itp.).

Budżet - na ten moment do 250 złotych ale jeśli konieczne jest żeby dołożyć, a sprzęt był solidny to dozbieram :)

Podsumowując - chodzi mi o coś, co będzie działać sprawnie i nie padnie po pierwszym mrozie czy silniejszym wietrze.

Z góry dzięki za pomoc.
 :D

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Prosba o pomoc :)
« dnia: 10 Lutego, 2015, 07:59:33 »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: Prosba o pomoc :)
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Lutego, 2015, 09:55:42 »
Pojawiła się ostatnio taka stacja: http://stacje-pogody.pl/artykul_renkforce_w2052gu_stacja_pogodowa_z_pomiarem_wyladowan_atmosferycznych,27.html
Potrafi wskazywać bardzo dużo różnych parametrów.
Niestety nie ma na razie żadnych opinii o niej ale wydaje się najlepszym wyborem w tej cenie - dla mnie bomba  :D

Offline charly

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 189
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: WH2080 + Mebus 40188 + HP1001
Odp: Prosba o pomoc :)
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lutego, 2015, 11:57:03 »
Owszem wygląda całkiem nieźle jak za te pieniądze :) Byle tylko nie montować tego do ściany, lecz gdzieś na wolnej przestrzeni, np do jakiegoś dobrze zamontowanego drewnianego bala, najbardziej biednie wygląda tutaj pomiar temp. bo nie widzimy żadnej osłony na czujnik termo-higro (chyba, że jest gdzieś z drugiej strony). No i szkoda, że producent nie pomyślał o dodaniu możliwości połączenia przez usb.

Offline Dador

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Otrzymał podziękowań: 56
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacja pogody VP2 - aktualna pogoda w Rybniku i Jejkowicach
  • Typ stacji: Davis VP2 Plus, Oregon, Ecowitt
Odp: Prosba o pomoc :)
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lutego, 2015, 18:49:33 »
250 PLN to niestety trochę za mało, aby kupić sprzęt solidny i na lata. W zasadzie to prócz wspomnianego wyżej modelu, nie ma nic w tym przedziale cenowym. Najlepszym rozwiązaniem, wg mnie w stosunku jakość/cena jest model WS 0101 z Conrad Electronic. Jest to jedna z najbardziej popularnych stacji pogody. Wielu ją ma i wielu chwali. Oczywiście nie jest bez wad, ale oferuje dużo za stosunkowo niską cenę. Później, jak już, coś z Oregona, TFA lub Davisa. W każdym bądź razie wielu z nas zaczynało przygodę z amatorską meteorologią właśnie ze stacjami FinneOffset, czyli m. in. wspomnianym wyżej WS 0101. Jest na forum dział poświęcony stacjom WH1080/WH1090/WH2080. Przeczytaj, zastanów się, zapytaj.