Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Zasięg czujnika wh 1080  (Przeczytany 5134 razy)

Offline msh

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: WH 1080
Zasięg czujnika wh 1080
« dnia: 17 Marca, 2011, 15:57:44 »
Zauważyłem że w miejscu w którym stacja ael 107 na 433 Mhz działa stabilnie wh 1080 gubi sygnał z czujnika (czujniki zamontowane w jednym miejscu ) dane znikają na jakieś 4 godziny i wracają z powrotem. Wydaje mi się ze pasmo 433 ma lepszą propagacje fal niż 868 . Zastanawiam się też czy antena w czujniku wh 1080 nie jest czasem kierunkowa można by ją ustawić w kierunku stacji.  Sprawa dotyczy mieszkania w bloku wydawało mi się po doświadczeniach z ael 107 ze będę miał zasięg w całym mieszkaniu, od stacji do czujnika jest 6-7 metrów ale niestety 3 scianki i okno po drodze , jednak ael 107 to nie przeszkadza.

Dodam  jeszcze ze przy łączeniu stacji z czujnikiem lepiej jest najpierw włączyć stacje a potem czujnik (w instrukcji jest odwrotnie stacja Viking)  stacja łączy się momentalnie , w odwrotnym przypadku trwa to o wiele dłużej. 

Wiecie jak by się zachowywała stacja gdyby sąsiad uruchomił taka samą , mogą dwie takie stacje pracować kolo siebie ?
« Ostatnia zmiana: 17 Marca, 2011, 16:03:15 wysłana przez msh »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Zasięg czujnika wh 1080
« dnia: 17 Marca, 2011, 15:57:44 »

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Zasięg czujnika wh 1080
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marca, 2011, 08:13:27 »
[...]Wydaje mi się ze pasmo 433 ma lepszą propagacje fal niż 868 .

Tu nie chodzi o to czy 433 MHz ma lepszą propagację fal, tylko o to że pasmo to jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju zakłócenia elektroniczne aniżeli pasmo 868 MHz.

[...] Wiecie jak by się zachowywała stacja gdyby sąsiad uruchomił taka samą , mogą dwie takie stacje pracować kolo siebie ?

Istnieje prawdopodobieństwo, że stacje mogą się wzajemnie zakłócać.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca, 2011, 08:16:11 wysłana przez Serenator »

Offline LukaszH

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 254
  • Otrzymał podziękowań: 19
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w Łukowie
  • Typ stacji: Netatmo - Inteligentna Stacja Pogodowa
Odp: Zasięg czujnika wh 1080
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marca, 2011, 09:35:21 »
Tu nie chodzi o to czy 433 MHz ma lepszą propagację fal, tylko o to że pasmo to jest bardziej podatne na wszelkiego rodzaju zakłócenia elektroniczne aniżeli pasmo 868 MHz.

Istnieje prawdopodobieństwo, że stacje mogą się wzajemnie zakłócać.

W jaki sposób stacje te mogą się zakłócać skoro pracują na innych częstotliwościach?
Sam piszesz, że pasmo 433MHz jest bardziej podatne na zakłócenia - mogą go zakłócać urządzenia pracujące na podobnych częstotliwościach - podobnie jest w przypadku pasma 868MHz.

Offline Serenator

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 997
  • Otrzymał podziękowań: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • [VIP]
  • Typ stacji: GT-WS-03
Odp: Zasięg czujnika wh 1080
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Marca, 2011, 10:20:39 »
W jaki sposób stacje te mogą się zakłócać skoro pracują na innych częstotliwościach?
Sam piszesz, że pasmo 433MHz jest bardziej podatne na zakłócenia - mogą go zakłócać urządzenia pracujące na podobnych częstotliwościach - podobnie jest w przypadku pasma 868MHz.

Zwróć uwagę, że @msh zapytał :

[...] Wiecie jak by się zachowywała stacja gdyby sąsiad uruchomił taka samą , mogą dwie takie stacje pracować kolo siebie ?

Przy takim sformułowaniu pytania rozumiem, że chodzi o takie same stacje, pracujące na tych samych częstotliwościach  :) Jeśli tak, to moja interpretacja jest poprawna.
« Ostatnia zmiana: 18 Marca, 2011, 10:25:15 wysłana przez Serenator »