Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Netatmo  (Przeczytany 2958 razy)

Offline johny801

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: Ws 9160
Netatmo
« dnia: 14 Lipca, 2017, 23:49:05 »
Witam mam problem:otoz kupilem stacje netatmo,i zainstalowalem ja w aplikacji netatmo i na cztery dni wyjechalem do rodziny i zaczela pokazywac sie na mapie wethermap i wundergrund ale potem wrocilem do domu ,do innego miasta i tutaj zmienilem nazwe stacji w ustawieniach i lokacje ale nic to nie zmienia caly czas pokazuje tamta stacje na mapie wundergrund a nie chce wejsc na moje miasto i pokazac sie na wethermap i wundergrund...co mam zrobic?bo juz zakladalem nowe konto ale stacja ciagle jakby pamieta te ustawienia z mojego miasta i nic sie nie zmienia co zrobic zeby mozna bylo tak zrobic zeby odpoczatku wszystko zaczac?albo zeby pokazalo sie na mapie tam gdzie mieszkam w koncu albo mozna skasowac konto albo jakas zresetowac stacje?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Netatmo
« dnia: 14 Lipca, 2017, 23:49:05 »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Netatmo
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Lipca, 2017, 16:55:29 »
Prawdopodobnie trzeba poczekać kilka dni na aktualizacje, dane lokalizacyjne na Weather Underground mogą być aktualizowane rzadziej np. co 7 dni, bo stosunkowo niewiele osób zmienia lokalizacje stacji.
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca, 2017, 17:00:46 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Netatmo
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Lipca, 2017, 23:07:27 »
(...) zaczela pokazywac sie na mapie
(...) wundergrund ale potem (...) zmienilem nazwe stacji w ustawieniach i lokacje ale nic to nie zmienia caly czas pokazuje tamta stacje na mapie wundergrund
(...) co zrobic zeby mozna bylo tak zrobic zeby odpoczatku wszystko zaczac?
(...)albo mozna skasowac konto albo jakas zresetowac stacje?

Nie znam stacji netatmo ale moim zdaniem tworzenie konta w WU powinno przebiegać standardowo. Zakładasz konto z lokalizacją i nazwą swojej stacji --> dostajesz zwrotnie ID wraz z umieszczeniem Twojej stacji z ID na serwerach mapowych i z danymi pomiarowymi - gdy zacznie ona nadawać. To są różne serwery. Mapy bazują na współpracy z google map.

Jeżeli chcesz zmienić  nazwę stacji - to ją zmieniasz on-line i powinno to być widoczne niemal asap - ale ID wraz z lokalizacją nie ulega zmianie. To są dwa nierozłączne parametry. Aby zmienić lokalizację nawet o kilka sekund długości czy szerokości geograficznej, musisz zmienić konto na WU ---> czyli pozyskać nowe ID. I teraz ----> mogą ale nie muszą zacząć się schody. Przeważnie nie można zlikwidować starego konta ID. Procedura likwidacji jest przekombinowana. Zwykłe kliknięcie w "Delete" w panelu "My PWS" czyli "Moje stacje" przy ID - patrz link "My PWS": po prawej u góry - musisz się zalogować do swojego konta to link zobaczysz -  Twojej stacji nic nie daje ponieważ ten button jest nieaktywny. Zalecane przez WU "twarde" wyłączenie stacji aby "Delete" zrobić na nieaktywnej stacji również nic nie daje. Konto sobie dalej żyje. Ale gdy założysz kolejne konto a tamto "ol...sz"   ;) i podepniesz pod stację nowy ID - to nowe konto zapali się kolorem zielonym świadczącym o czynnej stacji a stare przebarwi się na czerwono. Gdy klikniesz na czerwone konto to pojawi się komunikat, że stacja nie raportuje.

Ja w panelu "My PWS"  mam dwie nieaktywne i dwie aktywne stacje - patrz nieaktywne: pierwsza i druga - w obu komunikaty o braku raportowania od ponad pół roku !!!

Ale gdy powiększysz mocno mapkę to zobaczysz puste podświetlone kółko ze stacją która tam powinna być - w obu przypadkach - ale jej tam nie ma ponieważ ona jest tutaj poniewaz w konsoli ma wpisany ID  IGDASK27  ;) co sprawiło, że to konto jest zielone a tamte dwa czerwone- martwe.

Stacja "żyje" w innym - "aktywnym" miejscu pomimo, że ma dwa konta, nieboszczyki które nie dają się pogrzebać  ;)  ... ale to problem WU - ponieważ to w żaden sposób nie koliduje z prawidłowym funkcjonowaniem moich stacji na WU  ;)

Myślę, że pomogłem: czyli ---> założyć nowe konto  na WU  ---> nowe ID i hasło wpisać do konsoli stacji  --> pamiętać, że do każdego ID przypisana jest tylko jedna lokalizacja ---> zawsze możesz powrócić do nie zlikwidowanego/nieaktywnego ID i powiązanej z nim lokalizacji gdy ze stacją na powrót wylądujesz w pierwotnym miejscu  ;)

Prawdopodobnie trzeba poczekać kilka dni na aktualizacje, (...)

... to chyba nie to - chociaż na mapach zawsze pierwsze dane mają ok. dobowy poślizg... w stosunku do pozostałych serwerów...
« Ostatnia zmiana: 15 Lipca, 2017, 23:40:47 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
    • Stacje-Pogody.pl
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Netatmo
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Lipca, 2017, 23:26:56 »
Nie znam stacji netatmo ale moim zdaniem tworzenie konta w WU powinno przebiegać standardowo. Zakładasz konto z lokalizacją i nazwą swojej stacji --> dostajesz zwrotnie ID wraz z umieszczeniem Twojej stacji z ID na serwerach mapowych i z danymi pomiarowymi. To są różne serwery. Mapy bazują na współpracy z google map.

Netatmo współpracuje z Weather Underground. Serwery Netatmo same wysyłają dane do Weather Underground. Nie trzeba zakładać konta.
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Netatmo
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Lipca, 2017, 23:37:01 »
... czytałem wcześniej Twojego posta w tym temacie ale sądziłem, że można ominąć procedure netatmo i posiłkować się ręczna konfiguracja na WU.

Dlatego jest pytanie czy netatmo działa wg takiej procedury jak opisałem powyżej. Jeżeli konta na WU nie można zlikwidować systemowo, to netatmo również tego nie przeskoczy - może to jest ten problem. Dzisiaj, zainspirowany postem @johny801 próbowałem zlikwidować wskazane powyżej moje dwa konta i nic z tego - a martwe są już od pół roku  ;)