Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 391162 razy)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marca, 2015, 19:58:15 »
(...) Trochę wariuje przy wietrze zachodnim wpływ drzewa około 10m dalej na zachód, a tak ok. Mimo dokładności stacji pomiary temperatury wzorcowe praktycznie. Identyczne z danymi ogimet ze stacji Radawiec. (...)

Czyli jednym słowem okoliczne PWS mogą kalibrować się do Twojej stacji  ;)

A ja z niepokojem czekam na zazielenienie się 80-letniej lipy - daleko, bo daleko ale duuuża  ;)  ona... ta lipa jest  ;)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Marca, 2015, 19:58:15 »

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Marca, 2015, 20:11:08 »
Ale też ma jakiś wpływ na opady/wiatr?

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Marca, 2015, 20:20:19 »
Ale też ma jakiś wpływ na opady/wiatr?

Może mieć wpływ ale nie musi - ale tylko na wiatr...  zobaczymy... może duża odległość pomiędzy PWS i drzewem zapewni prawidłowe pomiary...

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #33 dnia: 13 Marca, 2015, 20:52:21 »
Czyli jednym słowem okoliczne PWS mogą kalibrować się do Twojej stacji  ;)
Jak chcą to mogą, albo zerknąć na temp, ile im zawyża w bezchmurny i bezwietrzny dzień, bo nawet w marcu były 7 stopniowe różnice :).

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #34 dnia: 13 Marca, 2015, 21:36:09 »
(...) im zawyża w bezchmurny i bezwietrzny dzień, bo nawet w marcu były 7 stopniowe różnice :).

W mojej okolicy jest to samo.

A, że jest trochę PWS to na wundermap w dzień o tej porze roku w słoneczny dzień przy temp. 5*C urozmaicona paleta kolorystyczna - od niebieskiego przez turkusowy do bordowego. Ale np po zachodzie słońca przy tej samej temp. 5*C wszystko się uspokaja i panuje kolor turkusowy   ;)  sielanka ...

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Marca, 2015, 09:51:29 »
Wszystko zależy od skuteczności osłony antyradiacyjnej :)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi_zasilanie
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Marca, 2015, 02:41:40 »
Wątek dotyczący akumulatorków modułu solarnego HP 1001 - w tym, dlaczego nie można stosować typu NiMH.

Offline pawe188

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Marca, 2015, 21:08:51 »
Witam wszystkich użytkowników tej stacji i nie tylko jestem na tym forum nowy dzisiaj zakupiłem ten model  i czytam te opisy jak zarejestrować tą stację na Weatcher ale jakoś mi to nie idzie mógłby ktoś wytłumaczyć tak dogłębnie byłbym wdzięczny.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Marca, 2015, 22:04:39 »
Witam wszystkich użytkowników tej stacji i nie tylko jestem na tym forum nowy dzisiaj zakupiłem ten model  i czytam te opisy jak zarejestrować tą stację na Weatcher ale jakoś mi to nie idzie mógłby ktoś wytłumaczyć tak dogłębnie byłbym wdzięczny.

Chcesz założyć konto w www.wunderground.com oraz zarejestrować stację pogodową (PWS) HP 1001 w sieci Weather Underground (WU)?

Zapoznaj się na wstępie z wątkiem www.wunderground.com - pomiń tematy dotyczące aplikacji Cumulus.

Ważna uwaga: rejestracji dokonaj poprzez przeglądarkę np. Mozilla FireFox ponieważ IE ma problemy z przechodzeniem na poszczególne kroki - nie reaguje po wciśnięciu właściwego klawisza  :( (przynajmniej tak było u mnie)

Pierwszy krok to załóż konto na portalu www.wunderground.com - wcześniej wymyśl sobie nick oraz hasło oraz przygotuj swój adres mail - rejestracja poprzez ikonkę sylwetki "ludzika". Po rejestracji nick będzie używany tylko do kontaktów wewnętrznych mailingiem WUmail lub do wystąpień na blogach portalu WU. Logowanie do portalu www.wunderground.com swoim mailem i hasłem. Sugeruję jednokrotne zalogowanie się i późniejsze nie wylogowywanie  ;)

Drugi krok zarejestruj stację (PWS) poprzez www.wunderground.com/personal-weather-station/signup?new=1 - przygotuj sobie nazwę swojej stacji - koniecznie bez polskich liter - ł,ś,ź itp.  ;) - wcześniej musisz być zalogowany jak wyżej. Naprowadź czerwony wskaźnik na Twoja lokalizację. Ustal i wpisz wysokość od gruntu  na jakiej będzie podwieszony zewnętrzny panel czujników. Wcześniej przelicz sobie metry na ft. Wybierz typ stacji jaką posiadasz oraz wypełnij pozostałe okienka  ;) Wstawiając miejscowość korzystaj z podstawianej listy miejscowości - jeżeli Twoja miejscowość zawiera "polskie litery" a w podstawianej liście znajdują się dwie wersje z polskimi znakami i bez - to wybierz nazwę bez polskich znaków. Będziesz wtedy na mapach i w zestawieniach widział pełną nazwę swojej miejscowości bez "dziur" z pominiętymi "polskimi literami".  ;)

PS:
1. na bazie swojego konta możesz zarejestrować wiele stacji pogody (PWS) - jeśli takie posiadasz np w tej samej lub różnych lokalizacjach
2. ikona stacji pojawi się - do kilku godzin - na mapach www.wunderground.com/wundermap/ - czas ten potrzebny jest do odświeżenia serwerów WU i Googla rozlokowanych nie tylko w Kalifornii (USA) ale też w Europie
3. klikając w ikonę swojej PWS odczytasz ID swojej PWS
4. warunkiem koniecznym aby Twoja stacja widoczna była stale w sieci Weather Underground (WU) jest wysyłanie przez nią danych poprzez ruter do sieci Internet - dlatego po odczytaniu ID z wundermapprzejdź asap do kroku trzeciego ;)
5. po ok. 1,5-2 godzinach braku danych z Twojej PWS w sieci - ikona stacji zniknie z sieci WU i pojawi się ponownie po ok. 2 godz. od wznowienia wysyłania danych

Trzeci krok to konfiguracja konsoli stacji poprzez między innymi wpisanie identyfikatora (ID) otrzymanego z portalu w odpowiedniej formatce w Twojej stacji - patrz instrukcja HP 1001 poniżej. Stacja i ruter muszą "widzieć" ten sam czas. Inaczej - po zakończeniu konfiguracji konsoli w PC i w konsoli stacji  musi być widoczna identyczna godzina  - pochodząca z Internetowego Serwera Czasu. Załatwia to automatycznie proces konfiguracji sieci WiFi.
Wepnij konsolę do sieci szerokopasmowej poprzez połączenie konsoli i rutera siecią WiFi - dlatego wybierz w konsoli swój ruter - spośród innych widocznych ruterów np. sąsiadów.


Zapoznałeś się z Instrukcją HP 1001 w części dotyczącej konfiguracji połączenia konsoli stacji z siecią Internetową i z portalem  www.wunderground.com ?

Cytat:  Instrukcja HP 1001 str 17 do 19
(...)Jednakże w wyniku wysyłania Państwa danych pomiarowych mogą Państwo nie tylko być członkiem społeczności obserwatorów pogody na stronie www.wunderground.com, ale także mieć możliwość obserwowania danych pogodowych w miejscu Państwa zamieszkania będąc np. na urlopie lub w pracy. (...)

Formatka ustawienia łącznosci z WU:
A Adres serwera wysyłania (nie należy zmieniać ustawienia)
B Typ serwera (nie należy zmieniać ustawienia)
C Typ wysyłania (nie należy zmieniać ustawienia)
D ID stacji (numer ten otrzymają Państwo po zarejestrowaniu się na stronie www.wunderground.com)
E Hasło (otrzymają Państwo po zarejestrowaniu się na stronie www.wunderground.com)

Aby uzyskać ID stacji oraz hasło, należy w przeglądarce internetowej Państwa komputera otworzyć stronę:
http://www.wunderground.com/members/signup.asp - następnie postępować zgodnie z dostępnymi na tej stronie informacjami. Podczas wprowadzania ID stacji oraz hasła należy koniecznie zwrócić uwagę na poprawną pisownię.

W momencie tworzenia niniejszej instrukcji obsługi rejestracja oraz dalsze korzystanie z serwisu były bezpłatne. Dlatego należy zwrócić uwagę na aktualne informacje podane na stronie www.wunderground.com, zanim dokona się rejestracji.

Podmenu ustawiania danych dostępowych sieci WLAN/WiFi
Aby stacja pogodowa mogła otrzymywać aktualną godzinę i datę z internetowego serwera czasu należy wybrać w tym punkcie menu odpowiednią sieć WLAN i ew. podać hasło dostępowe. W tym celu przestrzegać informacji zawartych w dalszej części instrukcji.

Dostęp WLAN/WiFi jest poza tym konieczny także do przesyłania danych pogodowych na serwer strony www.wunderground.com, jeśli opcja ta ma być aktywna (patrz poprzednia strona).
« Ostatnia zmiana: 31 Marca, 2015, 01:09:52 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline pawe188

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #39 dnia: 31 Marca, 2015, 18:53:04 »
Dzisiaj zarejestrowałem stację pogodową ale mój status Płatne członkostwo bez REKLAM co to znaczy i co można z tym zrobić bo płacić nie myślę.

Offline mati211p

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
    • MeteoSerwis24
  • Typ stacji: WS3600 - 11
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #40 dnia: 31 Marca, 2015, 18:54:23 »
Po wznowieniu wysyłania od razu dane są widoczne chyba, przynajmniej ja tak mam.

Offline pawe188

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Marca, 2015, 19:31:45 »
Jaki serwer mam wpisać w stacji pogodowej bo mam puste miejsce.

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #42 dnia: 31 Marca, 2015, 22:38:12 »
Jaki serwer mam wpisać w stacji pogodowej bo mam puste miejsce.

Standardowo powinno być: rtupdate.wunderground.com ale wpisz www.wunderground.com
« Ostatnia zmiana: 31 Marca, 2015, 22:57:16 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #43 dnia: 31 Marca, 2015, 23:40:12 »
Dzisiaj zarejestrowałem stację pogodową ale mój status Płatne członkostwo bez REKLAM co to znaczy i co można z tym zrobić bo płacić nie myślę.

Nie musisz nic robić. To jest obszar reklam. Z serwisu www.wunderground.com mogą korzystać następujące grupy użytkowników:
1. nie zarejestrowany - nie ma konta, a tym samym nie ma zarejestrowanej PWS
2. zarejestrowany - ma konto ale nie ma zarejestrowanej PWS
3. zarejestrowany - ma konto i ma zarejestrowaną PWS ale stacja nie wysyła danych na serwer WU
4. zarejestrowany - ma konto, ma zarejestrowaną PWS, a stacja wysyła dane na serwer WU.

I tak:

a. dla przypadków 1 do 3 w trakcie przeglądania serwisu wyskakują okienka reklam ale:
    i.  dla przypadku 1 - nic nie można z tym zrobić - trzeba przeglądać dane w "gąszczu" reklam  ;)
    ii. dla przypadku 2 i 3 można zablokować reklamy wnosząc coroczny quasi abonament
b. dla przypadku 4 - z automatu reklamy są blokowane niejako zamiennie za to, że PWS wysyła dane - system podaje do kiedy abonament jest ważny, ale data ta kroczy (przesuwa się) wraz z tym jak PWS jest aktywna i wysyła dane - dlatego w praktyce abonament będzie stale ważny rok czasu  ;)

Niezależnie od powyższego  do blokowania wyświetlania reklam można zaprząc dodatek do przeglądarek internetowych -  Adblock Plus - czasami blokuje też merytoryczne treści.  ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Kwietnia, 2015, 00:34:20 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline pawe188

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Otrzymał podziękowań: 0
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Kwietnia, 2015, 18:27:43 »
Poradziłem sobie z waszą pomocą stacja nadaje wielkie dzięki jak będę miał jeszcze pytania to napiszę.