Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Pytanie odnośnie budowy strony.  (Przeczytany 5412 razy)

Offline Pogodomaniak

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2, WH1080
Pytanie odnośnie budowy strony.
« dnia: 11 Października, 2012, 20:54:03 »
Witam! W kategorii budowy stron dynamicznych nie jestem nowicjuszem, ale pojawiam się tu z pewnego, dość przykrego powodu. Buduję stronę (nową) na bazie wordpress'a, oprócz stron wordpressowskich (statycznych) chcę zamieścić stronę z aktualnymi danymi (stronę dynamiczną).

Poprostu chodzi o zamieszczenie strony głównej (zazwyczaj jest to "index.htm" + "indexT.htm"), ale nie może posiadać nazwy index. Ma to być jedyny plik odświeżany przez Cumulusa, jako aktualne dane. Chciałbym mu nadać przykładową nazwę "actual.htm" i zamieścić póki co w bardzo prymitywnej postaci znacznika samej temperatury. (Jak tu: http://www.lisia-meteo.ugu.pl/actual.htm) Jak widać w linku zamiast temperatury pozostaje cumulusowski znacznik. Ktoś mi powie jakie zastosować polecenie i jak to wszystko ustawić, aby ten plik zawierał w sobie aktualne dane, przykładowo na początek samą to temperaturę.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam serdecznie. :)

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Pytanie odnośnie budowy strony.
« dnia: 11 Października, 2012, 20:54:03 »

Offline DominikG

  • Stratus
  • ***
  • Wiadomości: 135
  • Otrzymał podziękowań: 7
  • Płeć: Mężczyzna
    • Amatorska Stacja Meteo w Radlinie
  • Typ stacji: Xonix te 651, Velleman WS1080, Conrad KW-9015
Odp: Pytanie odnośnie budowy strony.
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Października, 2012, 14:35:43 »
Aby wyświetlały sie dane na stronie Cumulus musi przesyłać na bieżąco pliki strony a żeby dodać własny plik do aktualizowania przez Cumulusa trzeba ten plik wskazać programowi czyli:
-wejść w ustawienia "configuration" dalej "internet"

-odznaczyć "include standard files" (jeśli nie chcesz aby cumulus wgrywał Ci index.htm itd)
-przy okienku "local filenames" wskazać surowy plik (czyli z webtagami) który ma być na dysku
-przy okienku "remote filenames" napisać jak ma sie nazywać plik który ma być wysyłany na hosting
-zaznaczyć "process" i "FTP"

Myśle że w opcjach "sites/options" wszystko masz skonfigurowane pod twoją stronę ?

Jeśli jeszcze chcesz aby dane aktualizowały się przez Ajax to:
-pobierz pliki http://www.sendspace.pl/file/20b766653a3c9ac622232b6
-plik smb_ajax.js wgraj  na stronę
-plik cumulusxml.tpl zapisz gdzieś w folderze Culmulusa i wskaż go w ustawieniach programu tak jak pisałem u góry a w okienku remote filenames wpisz cumulus.xml i zaznacz wszystkie 3 pola po prawej
-w sekcji head wpisz <script src="smb_ajax.js" type="text/javascript"></script>
-w sekcji body wpisz
<script type="text/javascript">
//<![CDATA[
    initialize('./cumulus.xml',15);
// ]]>
</script>
-i zamiast <#temp> wpisz <span class="ajax" id="temp"><#temp> <#tempunit> </span>
tego <#temp> <#tempunit> nie trzeba pisać ale jeśli przeglądarka ma wyłączone skrypty JavaScript to nic sie nie wyświetli

Pliki pochodzą stąd: http://sandaysoft.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=832
« Ostatnia zmiana: 12 Października, 2012, 15:13:43 wysłana przez DominikG »

Offline Pogodomaniak

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 25
  • Otrzymał podziękowań: 1
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro2, WH1080
Odp: Pytanie odnośnie budowy strony.
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Października, 2012, 16:27:30 »
Dzięki kolego za błyskawiczną odpowiedź - wszystko działa, chodziło mi o tą pierwszą wersję. Robiłem wszystko jak trzeba tylko nie wpisałem nazwy w remote files :) Plusik leci :)