Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze  (Przeczytany 19413 razy)

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Mam pytanie dotyczące tej stacji. Mam ją od kilku dni. Sprawuje się bezbłędnie. Standardowo prognoza aktualizuje się dzięki podłączonemu do komputera poprzez USB nadajnikowi łączącemu się z internetem przy włączonym komputerze. Oczywiście kupując ją byłem tego świadom.

Czy jest jakaś możliwość aby aktualizacja wykonywała się automatycznie również przy wyłączonym komputerze? Może ktoś z Was próbował to zmienić? Proszę o radę  :-\

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych


Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopada, 2012, 21:36:21 »
Jak wiesz stacja pobiera dane z Internetu. Z moich obserwacji wynika, że ok. 4 razy na dobę. Tak więc nie ma takiej możliwości aby stacja pobierała dane bez podłączenia do komputera z Internetem. Nie wystarczy komputer jako taki ale musi być on podłączony do Internetu, nie koniecznie na stałe. Wystarczy go podobno włączyć raz dziennie na 15-20 min minimum. Ja mam stacje podpiętą do terminala pracującego 24h/dobę podłączonego stale do Internetu. Taki lib podobny terminal można kupić na Allegro za ok. 100zł.

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Listopada, 2012, 22:00:03 »
Dzięki za szybką odp. Właśnie o czymś takim myślałem.
Czy taki terminal to coś w rodzaju mini komputera i można na nim zainstalować sterowniki EVOLVE? Pewnie trzeba będzie szukać takiego z Windows XP (takie sterowniki są na CD)... a może w ogóle nie trzeba instalować sterowników tylko wystarczy podłączyć nadajnik do USB terminala, a terminal do internetu. Dobrze myślę?

Czy taki będzie wystarczający (pobiera tylko 8W)
http://allegro.pl/terminal-wyse-wt1200le-233mhz-32mb-10-100-lan-fv-i2756971318.html

Jeśli nie to możesz mi podać nazwę swojego (może go gdzieś dostanę) ewentualnie wskazać na allegro jakiś nadający się...  ;)

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Listopada, 2012, 23:07:51 »
Co do tego terminala to wydaje mi się, że procesor i pamięć ma wystarczającą ale mam obawy co do samego Windowsa w nim zainstalowanego. Nie wiem czy da się na nim uruchomić ten program do pobierania danych z Internetu. Dziwi mnie ilość pamięci flash - tylko 512kB!! Albo to pomyłka? Dziwne?
Jak już to lepiej coś takiego: http://allegro.pl/terminal-wyse-winterm-wt3125-266mhz-64mb-gwar-fvat-i2734754451.html Dwa razy więcej pamięci RAM i większy flash.
Albo: http://allegro.pl/terminal-wyse-wt1200le-i2771443434.html
Ale za taką cenę warto spróbować a jak nie to pobawisz się trochę terminalem :) - fajna sprawa.
Poza tym z tego co wiem te terminale pobierają jeszcze mniej mocy - ok. 5-6W i to razem z zasilaczem - mierzyłem to.
Ja mam coś takiego: http://allegro.pl/thinclient-futro-a250-amd-lx800-256mb-cf-7-8w-i2767991483.html Mam 2 takie terminale. Rewelacja - też pobiera 7-8W mocy ale procesor ma chyba z 10 razy szybszy i nie chodzi tu o sama częstotliwość ale o nowszą generację. Mam na nim zainstalowany Windows Serwer 2003 na karcie CF 32 GB. Wymieniłem tez pamięć na 1GB. Serwerek obsługuje mi jeszcze kilka innych urządzeń. Mam jeszcze WYSE ale szybszy.

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Listopada, 2012, 10:41:28 »
Fajnie, dzięki za tak szczegółowe informacje  :). Faktycznie polecane przez Ciebie wcale nie pobierają dużo energii. Chyba coś z tego wybiorę. Decydujące znaczenie pewnie będzie miała instrukcja, choć zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko znaleźć zwłaszcza PL.

Czy miałbyś instrukcję do tego, którego używasz? Nigdy z tym nie miałem do czynienia i nie wiem czy sobie poradzę z instalacją sytemu  :-\.

Nie wiem czy dobrze rozumuję... Twój terminal (ten polecany na Allegro) ma jedno USB i jest bez systemu. Do tego USB podłączam nadajnik stacji, a wcześniej (przed jego podłączeniem) instaluję z pendrive system (tylko na czym bo terminal nie ma dysku i skąd wziąć taki system - czy trzeba go wcześniej zainstalować na pendrive na innym komputerze).

Pewnie stawiam nie mądre pytania ale "kto pyta nie błądzi"  :-[

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Listopada, 2012, 13:21:21 »
Te dwa tańsze terminale mają system Windows w takiej wersji Embedded. Podane jest: "Wgrane oprogramowanie Win Ce 4.0, 4.1 lub 4.2".
Na aukcji poniżej masz zrzuty ekranów tego Windowsa. Terminal ma podłączenia tak jak zwykły komputer a więc na monitor, klawiaturę myszkę i chyba 3 gniazda USB.  Tak więc systemu nie musisz instalować bo jest on tam ale tak jak napisałem poprzednio nie mam pewności czy ten Windows tam zainstalowany obsłuży program do stacji.
Tak - program do stacji można wgrać z pendrive. Finalnie uruchamiasz na terminalu zdalny pulpit - powinien być tam zainstalowany program TightVNC, odłączasz wszystko czyli monitor, klawiaturę, myszkę i pozostawiasz tylko połączenie do sieci LAN. Na terminal dostajesz się poprzez przeglądarkę i zdalny pulpit np. z innego komputera. W zasadzie nie potrzeba tu żadnej instrukcji.
Terminal ma dysk Flash ale mały. Na szczęście można podłączyć do niego pendrive i mieć dodatkowy dysk. Wystarczy jakiś stary nawet 1 czy 2 giga za paręnaście złotych.

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Listopada, 2012, 16:33:54 »
Chyba się już zdecydowałem. Po co kombinować i szukać jak Twój, o którym piszesz się sprawdził.

Czyli w modelu, który używasz ThinClient FUTRO A250 AMD LX800 non stop masz włączony pendrive z systemem Windows Serwer 2003 bo ten terminal nie ma FLASH? Dobrze zrozumiałem?

Napisałeś o swoim terminalu "...też pobiera 7-8W mocy" ale zakładając, że system jest na pendrive, a pendrive non stop podłączony do terminala to nie będzie więcej watów?



Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Listopada, 2012, 21:02:01 »
Chyba się już zdecydowałem. Po co kombinować i szukać jak Twój, o którym piszesz się sprawdził.

Czyli w modelu, który używasz ThinClient FUTRO A250 AMD LX800 non stop masz włączony pendrive z systemem Windows Serwer 2003 bo ten terminal nie ma FLASH? Dobrze zrozumiałem?

Napisałeś o swoim terminalu "...też pobiera 7-8W mocy" ale zakładając, że system jest na pendrive, a pendrive non stop podłączony do terminala to nie będzie więcej watów?
Terminal Futro A250 ma gniazdo na kartę CF. Jest ono trochę ukryte więc go nie widać wyraźnie - jest ono widoczne na drugim zdjęciu na aukcji. Tam na karcie CF mam zainstalowany system. Instalacja systemu Windows Serwer czy też XP na ten terminal nie jest taką prostą sprawą. Potrzeba dodatkowo kartę CF o pojemności minimum 4GB. No i oczywiście potrzebujesz systemu Windows. Te tanie terminale są już z Windowsem (Win Ce). Dodatkowo pamięć RAM jaka jest w sprzedawanym terminalu FUTRO A250 jest za mała. Potrzeba powiedzmy 512MB. To są pamięci takie jak do laptopów - DDR 1. Tak więc musiałbyś dokupić pamięć RAM i kartę CF.
Proponuję spróbować jednak z terminalem WYSE: http://allegro.pl/terminal-wyse-winterm-wt3125-266mhz-64mb-gwar-fvat-i2734754451.html - przecież to tylko 50zł z wysyłką.
A co do poboru mocy przez pendrive to jest pomijanie mała - powiedzmy 0.2W.

Offline Mark

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 485
  • Otrzymał podziękowań: 20
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogoda w gminie Ślesin
  • Typ stacji: Ecowitt HP3501/WS80
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Listopada, 2012, 22:51:08 »
Sam dojrzewam powoli do decyzji zakupu takiego terminala, bo moje dane oglądają też mieszkańcy gminy. Trochę szkoda, że stacja jest on-line tylko przez część dnia.
Ten Wyse jest tani i ma już WIndows. Ciekawe tylko czy Cumulus będzie na nim chodził i nie będzie się wieszał. Trzeba by się zorientować może na zagranicznych forach...
Dane z prywatnej stacji pogodowej Ecowitt HP3501: http://pogodaslesin.vxm.pl/pogoda/

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Listopada, 2012, 23:02:27 »
....
Ten Wyse jest tani i ma już Windows. Ciekawe tylko czy Cumulus będzie na nim chodził i nie będzie się wieszał. Trzeba by się zorientować może na zagranicznych forach...
Raczej na 100% Cumulus nie będzie działał. Cumulus jest znacznie bardziej wymagający. Ja miałem uruchomionego Cumulusa na WYSE ale z prockiem 400MHz i pamięcią RAM 256MB i działał ale na granicy. Jak dane były odświeżane na stronach www to terminal "wisiał" chyba przez 2 minuty. Teraz mam go na tym FUTRO A250 - takim jak opisałem go wyżej - działa to z 5 razy lepiej/szybciej.

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada, 2012, 19:42:13 »
A więc tak. Wracając do rozpoczętego tematu.

Zdecydowałem się na ten terminal: http://allegro.pl/terminal-hp-5720-via-1ghz-512mb-512mb-win-xp-embed-i2779604866.html.

W końcu zainstalowałem system... a teraz od kilku dni walczę z instalacją dodatkowego oprogramowania (przede wszystkim tego dołączonego do stacji pogodowej).

Niestety nie da się zainstalować oprogramowanie do stacji...  :(

Po uruchomieniu pliku instalacyjnego stacji pojawia się okno z komunikatem o zainstalowanie .NET Framework 2.0 ale niestety z powodu braku miejsca na dysku C (Dysk Flash ma wolne 70MB) nie można przejść dalej bo wywala komunikat. Niestety nie da się tego .NET F. instalować na pendriv'a (dysk D) program zawsze chce się instalować na dysk C.

Czy można prosić o radę  :-[ bo więcej nie jestem w stanie nic sam zrobić.


« Ostatnia zmiana: 21 Listopada, 2012, 21:21:16 wysłana przez webcom »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Listopada, 2012, 23:25:07 »
W końcu zainstalowałem system...
A jaki system tam zainstalowałeś?

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Listopada, 2012, 10:05:21 »
Windows XP Embeded
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=12454&prodSeriesId=1809592&prodNameId=1809593&swEnvOID=1058&swLang=13&mode=2&taskId=135&swItem=vc-71017-1

To jest opis terminala (to jest ten z 512MB Flash i 512MB RAM:
http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12388_na/12388_na.pdf

Nie wiem czemu na RAMDrive (Z) mam tylko 64MB (zwiększyłem z 16MB). To jest za mało by zainstalować na początek.NET Frame... który koniecznie chce się instalować na tym dysku zanim zainstaluje sterowniki stacji.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopada, 2012, 10:10:09 wysłana przez webcom »

Offline kriu

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 534
  • Otrzymał podziękowań: 21
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja stacja na Wunderground
  • Typ stacji: Velleman WS1080, Evolve Pilot 6", Conrad W263, inne układy pomiarowe 1-wire
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopada, 2012, 13:28:56 »
......
Nie wiem czemu na RAMDrive (Z) mam tylko 64MB (zwiększyłem z 16MB). To jest za mało by zainstalować na początek.NET Frame... który koniecznie chce się instalować na tym dysku zanim zainstaluje sterowniki stacji.
Zmień rozszerzenie pliku instalacyjnego Frameworka na .zip (w tej chwili jest to po prostu samorozpakowujące się archiwum).
Teraz można będzie do niego wejść. Przekopiuj następnie wszystko do katalogu na pendrive np. FW2 i stamtąd uruchom plik setup.exe - instalkę FW2. Pominie się w ten sposób dodatkowe rozpakowywanie tego archiwum i zajmowania dysku na terminalu. Być może wtedy wystarczy Ci miejsca na przeprowadzenie instalacji. Powodzenia.

Offline webcom

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: evolve Pilot
Odp: EVOLVE Pilot EMC447 - aktualizacja pogody przy wyłączonym komputerze
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopada, 2012, 15:41:11 »
Niestety. Zrobiłem tak jak poradziłeś. .NET Frame... nie chce się zainstalować na dysku C terminal bo ma za mało miejsca. Potrzebuje 144MB a wolnego jest tylko 74MB. Nic się nie da usunąć bo to tylko pliki systemu.

Tyle dobrze, że już nie chce się instalować na dysku RAMDrive (Z) gdzie jest tylko 16MB tylko na (C), ale mu brakuje.

Klops? Czy masz jeszcze jakiś pomysł?