Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi  (Przeczytany 391185 razy)

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #810 dnia: 16 Listopada, 2017, 23:42:42 »
Tak z luźnych przemysleń ciekawy jestem czy jest stacja gdzie baza posiada oprócz opcji WiFi możliwość włożenia karty SIM i bezpośredniego dostępu do internetu ?

Jest już dostępna taka stacja/czujnik wykorzystujący łączność GSM, tutaj o tym napisałem: Samowystarczalna stacja meteorologiczna GSM/GPRS: EUROCHRON EGWS1000
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #810 dnia: 16 Listopada, 2017, 23:42:42 »

Offline Julf

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 26
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #811 dnia: 17 Listopada, 2017, 10:17:45 »
Oznaczenie na stacji zewnętrznej 29/17.

No świetna wiadomość.  :D
Wbrew pozorom ale jestem fanem tej stacji niestety mającym pecha.
Ale pech dotyczy modelu 16/17. Dobrze wiedzieć, że w sprzedaży są nowsze wersje WH24A.

@ bzyku kupiłeś stację w Conrad? Jest to dla mnie istotna informacja czy brnąć dalej w zakupy u nich czy szukać tej stacji gdzieś indziej?

BTW może ktoś się orientuje gdzie można (oprócz) Conrad kupić ten rodzaj stacji?

Offline bzyku

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #812 dnia: 17 Listopada, 2017, 15:37:30 »

@ bzyku kupiłeś stację w Conrad? Jest to dla mnie istotna informacja czy brnąć dalej w zakupy u nich czy szukać tej stacji gdzieś indziej?

Tak, kupiona w polskim sklepie Conrad.

Udało się zamontować ( https://imgur.com/a/hwsdz ). Wywaliłem prawie wszystkie dane z wczorajszego wieczora i nocy został tylko 1 śmieć którego nie mogę usunąć, spróbuję jutro. Weekend zapowiada się wietrznie i deszczowo w sam raz na przetestowanie stacji.
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada, 2017, 15:56:32 wysłana przez bzyku »

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #813 dnia: 17 Listopada, 2017, 19:28:21 »
(...) BTW może ktoś się orientuje gdzie można (oprócz) Conrad kupić ten rodzaj stacji?

conrad.pl jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę. Można znaleźć innych dostawców ale to już "druga ręka" czyli z Niemiec sprzęt powystawowy - lub naprawianych Polsce i potem sprzedawane.

Śmiem twierdzić, że conrad oferuje wręcz idealne warunki gwarancyjne - 2 lata gwarancji - wymiana lub zwrot gotówki na życzenie, wymiana produktu w ciągu 3-4 dni roboczych - wszystkie koszty transportu (do/od) tej operacji na koszt conrad.pl. Świetne/bezpieczne zapakowanie produktu.  ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Listopada, 2017, 19:33:04 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Jaculo

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #814 dnia: 18 Listopada, 2017, 14:55:45 »
 Np zmiana położenia stacji o ok. 30 cm na biurku zlikwidowała przepadanie sygnału.

Faktycznie - niby 30 cm, a ma ogromne znaczenie.. U mnie było tak samo, - jak konsola stała na brzegu parapetu - często gubiło sygnał wi-fi. Ale po przesunięciu dosłownie o 30 cm, bliżej srodka, problemy ustąpiły....   :)

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #815 dnia: 18 Listopada, 2017, 16:38:17 »
(...) - jak konsola stała na brzegu parapetu - często gubiło sygnał wi-fi. Ale po przesunięciu dosłownie o 30 cm, bliżej srodka, problemy ustąpiły (...)

Zawsze możesz zastosować repeter WiFi. To lepsze niż ciągła zmiana wzajemnego położenia konsola ---> ruter. W tym wątku pisałem o tym.
Jeżeli konsola HP1001 jest na granicy zasięgu to okresowy przepadek łączności będzie miał pewnie znowu miejsce - niestety  :(

Na bazie wielu ruterów można zbudować własną zamkniętą sieć WiFi w domu/mieszkaniu oraz w ogrodzie - lub wręcz "linię transmisyjną" na dużą odległość  ;)

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #816 dnia: 19 Listopada, 2017, 22:38:49 »
Dzięki serdeczne :)

Niestety kolejny niezrozumiały odczyt. Tym razem wilgotność:

9:19 PM    20.1 °C      20 °C   99%   WSW   9 kph    11.9 kph   994.5 hPa   3.6 mm   2 mm   0   0 w/m²
9:24 PM   19.9 °C   -38 °C      1%   WSW   14 kph    24.1 kph  994.5 hPa   3.6 mm   2.8 mm   0   0 w/m²
9:29 PM   19.6 °C   -17.2 °C   7%   West   15.8 kph   19.8 kph  994.5 hPa   7.1 mm   3.3 mm   0   0 w/m²
9:35 PM   19.3 °C   -21.3 °C   5%   West   21.9 kph   28 kph    994.5 hPa   6.1 mm   4.1 mm   0   0 w/m²

Przy wilgotności 99% i rosnących opadach wartość spada do 1% pomimo, iż dalej leje.
Nowy soft był wgrywany 17.07.2017 a probelmy z odczytem zaczęły się 22.07.
21.07. padało - wilgotność była podawana prawidłowo.
??

Ewidentnie - zabezpieczenie przed bezpośrednim kontaktem z kroplami wody.

Właśnie bezpośredni kontakt czujnika z wodą powoduje progresywną zmianę charakterystyki pracy termohigrometru. Objawem jest zaniźanie wilgotności a w krytycznej sytuacji wartość równa 1 stała.

Wydaje mi się, że problemem może być oprogramowanie, w starszych sensorach (SHt1x) bardzo rzadko wartości dochodziły do 98-99%, a stacje z SHT3x uzyskują takie wartości bez problemu. Analizując te wartości cytowane na górze, można zauważyć, że przy wilgotności 99% są opady 2mm, i teraz po 5 minutach mamy wzrost opadów do 2.8mm, a wilgotność spada do 1%. W kolejnych 10 minutach opady wzrastają do 4.1mm, a wilgotność wzrasta, ale z poziomu 1% do 7% i później do 5%. To wygląda tak, jakby wilgotność wychodziła poza zakres, 1% to może być faktycznie 100%, a 7% to faktycznie 106%. Oprogramowanie po prostu nie uwzględnia możliwości dojścia do 100% lub przekroczenia tej wartości i wszystko się sypie, bo np. dla wilgotności są przewidziane dwie cyfry (dwa miejsca), a tu pojawia się 3 cyfra.

W dokumentacji technicznej sensorów SHT3x jest takie zdanie "Long-term exposure to conditions outside normal range, especially at high humidity, may temporarily offset the RH signal (e.g. +3%RH after 60h kept at >80%RH)." Czyli, jak dobrze zrozumiałem, długotrwała praca poza normalnym zakresem, szczególnie przy wysokiej wilgotności, może tymczasowo dodać dodatkowe zawyżenie np. + 3% po 60h przy wilgotności powyżej 80%. Przykładowo, mamy przez kilka dni opady, i wilgotność utrzymuje się od dłuższego czasu na poziomie 99%, i teraz sensor pracuje bardzo długo poza normalnym zakresem, czyli dodaje nam dodatkowo np. +3%, czyli mamy 102% (99%+3%). I to może być ten problem, wartości wilgotności czasowo wychodzą poza zakres 100%. Jeżeli to jest ten problem, to wystarczy to bardzo prosto skorygować softem.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada, 2017, 22:44:20 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #817 dnia: 20 Listopada, 2017, 00:04:56 »
Nie neguję Twojego spostrzeżenia ani cytowanych zapisów instrukcji termohigrometru SHt3x:

(...) Long-term exposure to conditions outside normal range, especially at high humidity, may temporarily offset the RH signal (e.g. +3%RH after 60h kept at >80%RH) (...)

Oceń jednak sam opisane poniżej zdarzenie jakie miało miejsce z HP1001 która miała czujnik bodajże SHT11. Sprawa dotyczy reklamacji HP1001 - poniżej cytuję zapisy z druku reklamacyjnego: 

Cytat: zapisy z Reklamacji
2. Jest powszechnie znane, że HP1001 w niskich temperaturach mocno zaniża wilgotność w stosunku do pomiaru innych stacji (tych profesjonalnych innych marek)
* jednak w ostatnim czasie różnice sięgają kilkudziesięciu %. Próbuję niwelować różnice poprzez "kalibrację“ ale pomiary ”rozjeżdżająsię"
* znaczne pogorszenie pomiarów wilgotności zauważyłem w listopadzie'2016
* Krytyczne błędy zaczęły występować w dniach od 13.01 do 20.01.2017 gdy wilgotność samorzutnie zmieniała się na 1%. Skorygowałem wtedy ręcznie do właściwej wartości ale kolejnego dnia błedy powtarzały się.
* problem zniknał gdy zalogowałem konsolę stacji do nowego czujnika WH24 od stacji WH2600 zakupionej niedawno u Was.

Dlatego produkt kwalifikuje się do wymiany na nowy zgodnie z procedurą obowiązującą w conrad.pl.

Poniżej ilustruję opisane w powyższej reklamacji zdarzenia - w tym ręczną kalibrację wilgotności - widać to na grafie - zielona linia punktu rosy oraz adekwatnie "szalejące" wartości wilgotności w tabeli pomiarowej.

Krytyczne błędy wilgotności w dniach 13-21.01.2017 z wartościami 1%

Wilgotność po zalogowaniu konsoli do nowego transmitera WH24 od WH2600

Z powyższego wynika, że błędy pomiarowe nie wynikały z błędów softu w konsoli HP1001 ale z błędnej pracy termohigrometru w transmiterze WH24A.  Dlaczego tak sądzę ? Dlatego ponieważ bez wymiany softu w konsoli lecz po wymianie transmitera problem zniknął. Zresztą reklamacja została uwzględniona - a stacja wymieniona w ciągu 4 dni.  ;)

Nadal twierdzę, że problem termohigrometru ma związek z bezpośrednim kontaktem z wodą. Tak właśnie zdarzyło się u mnie w listopadzie'2016. Być może dlatego w nowych modelach stosuje się fizelinę czy coś podobnego jako ochronę przed bezpośrednim wpływem kropel wody.  ;)

Po wymianie stacji problemu z pomiarem wilgotności do dnia dzisiejszego nie zanotowałem - chociaż wilgotność od stycznia 2017 nieraz oscylowała - w kolejno po sobie następujących dniach (warunek z instrukcji jw to: 60 godzin wysokich wilgotności) - w okolicy 100%. Stacja otoczona jest zewsząd wodami - trzy Wisły, Zatoka Gdańska a na dodatek sieć rowów melioracyjnych stworzonych przez mennonickich Holendrów  ;) na Wyspie na której stacja dzielnie dokonuje pomiarów. Ale od tamtej pory chronię osłonę radiacyjną termohigrometru przed kroplami wody nie pochodzącymi z opadów atmosferycznych ...   ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada, 2017, 00:44:19 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #818 dnia: 20 Listopada, 2017, 14:02:47 »
Oceń jednak sam opisane poniżej zdarzenie jakie miało miejsce z HP1001 która miała czujnik bodajże SHT11. Sprawa dotyczy reklamacji HP1001 - poniżej cytuję zapisy z druku reklamacyjnego

To samo dotyczy sensorów SHT1x (SHT11), też może być dodatkowe zawyżenie +3% po 60h przy wilgotności powyżej 80%. Przy sensorach SHT3x było "np. +3%", czyli możliwa jest także większa wartość.

Przy SHT1x jest informacja "Values higher than 99% RH indicate fully saturated air and must be processed and displayed as 100%RH (13).", czyli wartości wyższe niż 99% RH muszą być przetwarzane i wyświetlane jako 100% RH. A odnośnik (13) zawiera "If wetted excessively (strong condensation of water on sensor surface), sensor output signal can drop below 100%RH (even below 0%RH in some cases), but the sensor will recover completely when water droplets evaporate. ", czyli to co pisałeś, przy silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika sygnał wyjściowy może spaść poniżej 100%, a nawet poniżej 0% w niektórych przypadkach.

Co ciekawe, to w dokumentacji sensorów SHT3x nie mogę znaleźć informacji o spadku wartości poniżej 100%, czy poniżej 0% przy silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika, tak jak to może wystąpić w SHT1x. Wygląda na to, że w SHT3x tego problemu już nie ma, bo jak by był, to na pewno by była taka informacja.

Czyli wniosek może być taki, że te przykłady występujące w HP 1001, drastycznego spadku wilgotności, pochodzą ze stacji z sensorem SHT1x. Najprawdopodobniej, jest to problem silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika, który może występować w sensorach SHT1x, ale to też nie wyklucza, że może być to problem z oprogramowaniem, przekroczenia wilgotności 100%, i np. ten nagły skok z 99% do 1% czy 7% (jak w przykładzie wyżej ) to faktycznie oprogramowanie powinno wyświetlać jako 100%. Czyli oprogramowanie stacji, powinno obsługiwać znane błędy, które w pewnych warunkach może generować sensor SHT1x.

Nadal twierdzę, że problem termohigrometru ma związek z bezpośrednim kontaktem z wodą. Tak właśnie zdarzyło się u mnie w listopadzie'2016. Być może dlatego w nowych modelach stosuje się fizelinę czy coś podobnego jako ochronę przed bezpośrednim wpływem kropel wody. ;)

Po wymianie stacji problemu z pomiarem wilgotności do dnia dzisiejszego nie zanotowałem - chociaż wilgotność od stycznia 2017 nieraz oscylowała - w kolejno po sobie następujących dniach (warunek z instrukcji jw to: 60 godzin wysokich wilgotności) - w okolicy 100%.

Być może miałeś wcześniej czujnik z sensorem SHT11 i wymienili ci na czujnik z sensorem SHT30. Może być też tak, że nie wszystkie czujniki zewnętrzne w stacjach z 2017 (czy 2016 roku) mają sensor SHT3x, a tylko jakaś ich część.
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada, 2017, 23:02:14 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #819 dnia: 20 Listopada, 2017, 20:09:20 »
@Parasol - świetnie przeprowadzona analiza - nic dodać - nic ująć  ;)  a do tego logiczne wnioski z niej wyciągnięte...  ;) Poniżej odnoszę się do Twoich przemyśleń podpartych dokumentacją.

To samo dotyczy sensorów SHT1x (SHT11), też może być dodatkowe zawyżenie +3% po 60h przy wilgotności powyżej 80%. Przy sensorach SHT3x było "np. +3%", czyli możliwa jest także większa wartość.

Przy SHT1x jest informacja "Values higher than 99% RH indicate fully saturated air and must be processed and displayed as 100%RH (13).", czyli wartości wyższe niż 99% RH muszą być przetwarzane i wyświetlane jako 100% RH. A odnośnik (13) zawiera "If wetted excessively (strong condensation of water on sensor surface), sensor output signal can drop below 100%RH (even below 0%RH in some cases), but the sensor will recover completely when water droplets evaporate. ", czyli to co pisałeś, przy silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika sygnał wyjściowy może spaść poniżej 100%, a nawet poniżej 0% w niektórych przypadkach. (...)

Tak było.

Co ciekawe, to w dokumentacji sensorów SHT3x nie mogę znaleźć informacji o spadku wartości poniżej 100%, czy poniżej 0% przy silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika, tak jak to może wystąpić w SHT1x. Wygląda na to, że w SHT3x tego problemu już nie ma, bo jak by był, to na pewno by była taka informacja. (...)

Mój transmiter WH24A z sensorem SHT30 - od stycznia'17 pracuje bez zastrzeżeń - czyli to odpowiada wnioskom z Twojej analizy.

Czyli wniosek może być taki, że te przykłady występujące w HP 1001, drastycznego spadku wilgotności, pochodzą ze stacji z sensorem SHT1x. (...)

Również tak myślę - ponieważ opisane przeze mnie zdarzenie dotyczyło WH24A z sensorem starego typu SHT11. Po wymianie mam SHT30 i problemu nie ma.

Ale to też nie wyklucza, że może być problem z oprogramowaniem, bo jednocześnie przy np. spadku wilgotności z 99% do 1% występowała bardzo niska temperatura ujemna, a o tym nic nie ma w dokumentacji sensora SHt1x. A gdyby był, w takim przypadku, także problem z temperaturą, to byłaby jakaś informacja, że przy drastycznym spadku wilgotności sensor nie pokazuje prawidłowej temperatury. (...)

Po tym co napisałeś o minusowej temp. wraz ze spadkiem wilgotności z 99% do 1%  - dopiero dzisiaj po prawie roku zauważyłem że opisanej reklamacji towarzyszył jednocześnie skokowy spadek temp. do -50oC. Przykład z dnia 15.01.2017 od godz. 7.06

Nie zauważyłem tego ponieważ na grafie tego nie widać ale tylko w tabeli  ;)  Z tego wynika że soft w tej reklamowanej HP1001 z SHT11 był z bodami. Podpisuję się pod tym.

Gdyby była taka sytuacja, że wilgotność drastycznie spada z 99% do 1%, a temperatura jest podobna (bez zmian), to wtedy ewidentnie byłby to problem silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika. A tak, może to być także problem przekroczenia wilgotności 100%, którego nie uwzględnia, lub błędnie uwzględnia/koryguje, oprogramowanie. (...)

Masz rację. Z Twojej analizy, w tym z faktu, że skokowej zmianie z 99% do 1% towarzyszył skokowy spadek temp. do -50oC z jednoczesnym brakiem wizualizacji tego spadku na grafie - ewidentnie wynika, że reklamacja powinna dotyczyć również wadliwego softu.

Być może miałeś wcześniej czujnik z sensorem SHT11 i wymienili ci na czujnik z sensorem SHT30. (...)

Tak. Tak właśnie było.

Podsumowując, myślę że Twoje analizy dot. błędów pomiaru wilgotności pomogą wielu userom z modelami stacji HP1001 w wersji nr 1 oraz w wersji nr 2 z sensorami SHT1x - w razie konieczności złożenia przez nich reklamacji.  ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada, 2017, 21:06:31 wysłana przez Rychu_Świbno »

Offline Parasol

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 2591
  • Otrzymał podziękowań: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Typ stacji: Netatmo, wcześniej TFA NEXUS i WS3500
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #820 dnia: 20 Listopada, 2017, 23:24:53 »
Po tym co napisałeś o minusowej temp. wraz ze spadkiem wilgotności z 99% do 1%  - dopiero dzisiaj po prawie roku zauważyłem że opisanej reklamacji towarzyszył jednocześnie skokowy spadek temp. do -50oC. Przykład z dnia 15.01.2017 od godz. 7.06
Z Twojej analizy, w tym z faktu, że skokowej zmianie z 99% do 1% towarzyszył skokowy spadek temp. do -50oC z jednoczesnym brakiem wizualizacji tego spadku na grafie - ewidentnie wynika, że reklamacja powinna dotyczyć również wadliwego softu.

Temperatura jest OK - patrzyliśmy w danych na "Dew Point".

Jeżeli zna się błędy/zachowanie sensora (a podane są w dokumentacji), to można skorygować je w oprogramowaniu. Wiadomo, że jak przez bardzo długi czas była wilgotność około 99%, a później np. po minucie jest wilgotność 1% (doszło do silnej kondensacji wody na powierzchni czujnika), to jest to niemożliwe, i można ten błąd sensora starszej generacji (SHT1x), obsłużyć w oprogramowaniu, wyświetlając 99%, dopóki nie pojawią się normalne dane.
« Ostatnia zmiana: 21 Listopada, 2017, 11:05:06 wysłana przez Parasol »
Pomóż innym, dodaj opinie o swojej stacji pogodowej na stronie Stacje-Pogody.pl
Zobacz także: https://nahulajnogi.pl | https://smartfonki.pl | https://zeroauta.pl

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #821 dnia: 22 Listopada, 2017, 21:16:07 »
Temperatura jest OK - patrzyliśmy w danych na "Dew Point". (...)

No ... tak  ;) Czyli wina fiksacji stacji to wpływ kropel wody na sensor... Równieź jestem zdania, źe przebudowa softu mogłaby to zniwelować - tym bardziej, źe producent opisje te błędy w instrukcji.

Offline Mireczek

  • Cirrus
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • KMK SOFTWARE
  • Typ stacji: Conrad HP 1001 Wi-Fi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #822 dnia: 02 Grudnia, 2017, 21:26:04 »
Pierwszy opad mokrego śniegu, który następnie zamarzł, a w czujniku zewnętrznym pozostał tylko pomiar temperatury i wilgotności. Pomiar prędkości i kierunku wiatru zablokowany, a deszczomierz zamarznięty. :)
Pozdrawiam, Mireczek

Offline Julf

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 26
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: HP 1001
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #823 dnia: 03 Grudnia, 2017, 11:12:14 »
J23 znowu nadaje  :)
Zakupiłem nową stację:
Hardware revision number: 2.0
OS version: 5.0.8
Firmware revision number: 2.4.2
i najważniejsze 29/17.
Zobaczymy

Offline Rychu_Świbno

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 1037
  • Otrzymał podziękowań: 45
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sprawdź pomiary on-line i prognozy w Świbnie przy Ujściu Wisły i centrum Gdańska
  • Typ stacji: HP1001 WiFi & WH2600 IP WiFi & HP1002 WiFi
Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Odpowiedź #824 dnia: 03 Grudnia, 2017, 12:01:39 »
(...) Zakupiłem nową stację (...)

... zakupiłeś drugą czy wymieniłeś ?