Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Jaką stacje pogody kupić? => Wątek zaczęty przez: carek w 27 Lipiec, 2012, 12:54:08

Tytuł: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: carek w 27 Lipiec, 2012, 12:54:08
Witam, wszystkich, jestem nowy i zielony w temacie, Zastanawiam się nad kupnem stacji pogodowej do kwoty 600 zł, i mam pytanie czy warto kupić La Crosse WS 2355 czy jest moze coś innego, lepszego w podobnej cenie ? Bardzo dziękuje z góry wszystkim za odpowiedzi. pozdrawiam
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: Epwaspotter w 27 Lipiec, 2012, 16:44:48
Witam, wszystkich, jestem nowy i zielony w temacie, Zastanawiam się nad kupnem stacji pogodowej do kwoty 600 zł, i mam pytanie czy warto kupić La Crosse WS 2355 czy jest moze coś innego, lepszego w podobnej cenie ? Bardzo dziękuje z góry wszystkim za odpowiedzi. pozdrawiam

433Mhz, ja odradzam,,,chyba że czujniki będą blisko


rozwiń swoje preferencje? czy chodzi Ci tylko o markę czy o konkretne parametry komunikacja z pc itp, lub możliwość rozbudowy, czy raczej to ma być tylko świecidełko na półce?
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: carek w 27 Lipiec, 2012, 17:55:58
Witam, chodzi mi o komunikacje z komputerem,  czujniki od stacji beda do 40 metrów. Najbardziej zalezy mi na zmieniającym sie cisnieniu atmosferycznym. pomiar i kierunek wiatru  No i żeby prawidłowo to wszystko pokazywało
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: wiatromen w 27 Lipiec, 2012, 20:22:25
Witam, wszystkich, jestem nowy i zielony w temacie, Zastanawiam się nad kupnem stacji pogodowej do kwoty 600 zł, i mam pytanie czy warto kupić La Crosse WS 2355 czy jest moze coś innego,

Może zapoznasz się ze stacją WH 2080, ale na częstotliwości 868 Mhz.



link http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=514.0

http://stacje-pogody.pl/710_stacja_pogody_conrad_ws_0101.html
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: mati211p w 28 Lipiec, 2012, 00:21:43
A czy stacje WH2080 po podpięciu do PC obsługuje jakiś program który może generować wykresy jak np Heavy weather, bo nie wiem czy cumulus to potrafi, gdyż nie używam.
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: carek w 28 Lipiec, 2012, 10:26:05
Witam, troche poczytałem, i  znalazłem jeszcze TFA Primus (WS2800).
http://stacje-pogody.pl/486_stacja_pogody_tfa_dostmann_primus.html (http://stacje-pogody.pl/486_stacja_pogody_tfa_dostmann_primus.html)

w sklepie Conrad jest po 699 zł,

czy ta stacja jest warta swojej ceny ?
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: Marcin w 28 Lipiec, 2012, 13:52:34
Może zapoznasz się ze stacją WH 2080, ale na częstotliwości 868 Mhz.

znalazłem jeszcze TFA Primus (WS2800).
Cześć
Obie stacje różnią się tylko kilkoma opcjami.
Najważniejszą (jak dla mnie) różnicą jest zasilanie słoneczne w TFA-całkiem fajna sprawa. 2080 tego nie posiada.
Resztą się właściwie nie różnią, pomijając wygląd zewnętrzny i dołączone oprogramowanie (WH/WS 2080-Easy Weather, a Primus  Heavy Weather Pro)
TFA ma też większą częstotliwość odczytu danych z czujników.
Dużą różnicę widać natomiast w cenie...
Najważniejsze pytania jakie musisz sobie zadać przed kupnem to: "Po co mi stacja,co będę z nią robił,gdzie umieszczę czujniki i jakie odczyty mnie najbardziej interesują?"
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: wiatromen w 29 Lipiec, 2012, 10:11:33
A czy stacje WH2080 po podpięciu do PC obsługuje jakiś program który może generować wykresy jak np Heavy weather, bo nie wiem czy cumulus to potrafi, gdyż nie używam.

Obsługuje zapewne program cumulus .gdyż one są z "rodziny WH
Tytuł: Odp: La Crosse WS 2355 - czy Warto ?
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 29 Lipiec, 2012, 10:33:25
Zaletą stacji typu WS23xx jest możliwość połączenia czujników i stacji przewodem. Wtedy mamy aktualizacje co 8 sekund i możliwość zasilania czujników ze stacji. Ale WS2300 to dość stara konstrukcja i nie ma złącza USB tylko COM, co w dzisiejszych czasach może być czasami problemem. Z drugiej strony jest dużo informacji i modyfikacji w sieci np. projekt Open2300.

Witam, troche poczytałem, i  znalazłem jeszcze TFA Primus (WS2800).
w sklepie Conrad jest po 699 zł,
czy ta stacja jest warta swojej ceny ?

Za 700zł to chyba tak, ale są też oferty w Internecie na WS2800 po 1200zł. Wtedy to raczej się nie opłaca, bo za 300zł więcej masz już Davis Vantage Vue.

Najważniejszą (jak dla mnie) różnicą jest zasilanie słoneczne w TFA-całkiem fajna sprawa. 2080 tego nie posiada.
Resztą się właściwie nie różnią, pomijając wygląd zewnętrzny i dołączone oprogramowanie (WH/WS 2080-Easy Weather, a Primus  Heavy Weather Pro)
TFA ma też większą częstotliwość odczytu danych z czujników.

Istotna różnica to sposób komunikacji czujników ze stacją i stacji z PC. Tak to wygląda w TFA Primus/ Ws2800.

(http://stacjepogody.waw.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstacjepogody.waw.pl%2Findex.php%3Faction%3Ddlattach%3Btopic%3D240.0%3Battach%3D422%3Bimage&hash=7a0b0c5383ad46e315cb23b43c5f5f79)

W WH2080 czujniki wiatru i deszczu są podłączone przewodem do termo/higro. Czujnik termo/higro przesyła dane bezprzewodowo do stacji. Połączenie stacji z PC jest przewodowe.