Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: senka72 w 30 Październik, 2012, 21:54:43

Tytuł: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: senka72 w 30 Październik, 2012, 21:54:43
Czy ktoś posiada instrukcję obsługi stacji pogody EUROCHRON EFWS 900 S po polsku?
Mam problem z połączeniem stacji z czujnikiem zew.
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 30 Październik, 2012, 22:20:52
Polska instrukcja jest do podobnych/identycznych stacji pogodowych:
http://stacje-pogody.pl/848_stacja_pogody_sencor_sws_160.html
http://stacje-pogody.pl/689_stacja_pogody_hama_ews_440.html

Na dole są linki do instrukcji.

Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: senka72 w 30 Październik, 2012, 23:16:31
Wielkie dzięki mam nadzieje że się uda
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: wiatromen w 04 Listopad, 2012, 20:44:59
czy rzeczywiście wilg. zew. to tylko 80 %   ???
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: orlow88 w 06 Lipiec, 2013, 17:15:52
Witam, stałem się posiadaczem tej stacji. Czujnik mam umieszczony na ścianie na balkonie (zabezpieczony od wiatru słońca i deszczu) niestety wskazania temperatury są co najmniej dziwne. W internecie dla mojej miejscowości podawane jest wszędzie 23 st. Natomiast stacja wskazuje 27, próbowałem czujnik umiszczać  w innych miejscach, nadal to samo. Dodam że przy pierwszym uruchomieniu stacja pokazywała temp. prawidłowo.  Odbieganie od normay zaczęło się po 2 dniach. Stacja ma możliwość ustawienia wysokości jeśli jednak dobrze rozumiem potrzebna jest ona tylko do ciśnienia n.pm nie do temperatury?
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: mati211p w 06 Lipiec, 2013, 19:25:51
Niestety kiepskiej jakości baterie lub wyczerpane baterie mogą spowodować zawyżanie temperatury, tak było w moim przypadku, pewnie czujnik temperatury jest jakąś diodą albo elementem czułym na zmianę napięcia , tak mi się wydaje.
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: artkras w 09 Styczeń, 2014, 20:37:00
Witam
Mam takie pytanko, nabyłem stację ale czy słupki wskazujące pomiary ciśnienia cały czas powinny pojawiać się kolejno i znikać? Czy jest to normalne?
I jeszcze jedno, ikona IN, ta przy wskazaniach temperatury wewnętrznej czy powinna migać?
Będę wdzięczny za odp.
Pozdrawiam serdecznie
Artur ;)
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 09 Styczeń, 2014, 21:59:03
Witam
Mam takie pytanko, nabyłem stację ale czy słupki wskazujące pomiary ciśnienia cały czas powinny pojawiać się kolejno i znikać? Czy jest to normalne?

Tak, ale jeżeli to tak bardzo ci przeszkadza, to możesz kupić taką stacje pogodową: http://stacje-pogody.pl/683_stacja_pogody_irox_jkba_1.html
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: artkras w 09 Styczeń, 2014, 22:34:39
Nie przeszkadza, tylko pytam czy tak powinno być ;)
A co z tym IN? Powinno cały czas migać?
Tytuł: Odp: Stacja pogodowa Eurochron EFWS 900S
Wiadomość wysłana przez: Epwaspotter w 10 Styczeń, 2014, 10:03:19
Nie przeszkadza, tylko pytam czy tak powinno być ;)
A co z tym IN? Powinno cały czas migać?

tak, specjalnie znikają żeby nie wypalać wyświetlacza...