Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: ras1313 w 20 Luty, 2013, 18:35:05

Tytuł: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 20 Luty, 2013, 18:35:05
Witam
Wczoraj doszła do mnie stacja pogodowa La Crosse WS9039. Problemem od początku był czujnik zewnętrzny który ani razu nie połączył się ze stacją... Zrobiłem wszystko wg. instrukcji kilkadziesiąt razy i nic. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem i chciał by mi pomóc?
Miało być tak pięknie....
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: tomaszko79 w 20 Luty, 2013, 19:27:40
A przypadkiem nie pomyliłeś biegunowości baterii w czujniku z tego co wiem są one bardzo na coś takiego wrażliwe.
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 20 Luty, 2013, 19:46:32
Te kilkadziesiąt razy nie można się było pomylić, no chyba, że spaliłem czujnik pierwszym razem wkładając źle baterie LOL
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 20 Luty, 2013, 19:47:32
Zrobiłem wszystko wg. instrukcji kilkadziesiąt razy i nic.

To znaczy jak robiłeś?
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 20 Luty, 2013, 19:51:31
Wkładałem wpierw baterie do czujnika, potem do stacji pogodowej i czekałem. Stacja działa, przez pierwsze 45 sekund mryga kontrolka w lewym dolnym rogu( to chyba poszukiwanie czujnika) i tyle. Czekałem za każdym razem od kilku do kilkudziesięciu minut. Wyłączyłem router, tv i nic, zmieniałem miejsce i odległości między stacją a czujką. I nic...
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: tomaszko79 w 20 Luty, 2013, 19:55:49
"Te kilkadziesiąt razy nie można się było pomylić, no chyba, że spaliłem czujnik pierwszym razem wkładając źle baterie LOL"
właśnie ten pierwszy raz mógł zaważyć o wszystkim
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 20 Luty, 2013, 19:58:21
Uwierz mi, pierwszy raz był poprawny.
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 20 Luty, 2013, 20:02:39
Wyjmij baterie z czujnika i stacji na 10-15 minut. Umieść czujnik i stacje w odległości 1-2m (bez przeszkód). Włóż najpierw do czujnika i w ciągu 2 minut (WAŻNE) do stacji. LCD stacji powinien się zaświecić - temp/wilg oraz czas będzie 0. Jeżeli tego nie ma (w ciągu 60 sekund), powtarzasz procedurę - wyjmując baterie na dłuższy czas. To dotyczy 1 czujnika, przy większej ilości wygląda to trochę inaczej. Sprawdź czy baterie są dobre.
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: tomaszko79 w 20 Luty, 2013, 20:04:03
Skoro to pierwsze uruchomienie to zgłoś na gwarancję. Jak twierdzisz że robisz wszystko zgodnie z instrukcją to chyba nie masz innego wyjścjia.
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 20 Luty, 2013, 21:10:01
Wyjmij baterie z czujnika i stacji na 10-15 minut. Umieść czujnik i stacje w odległości 1-2m (bez przeszkód). Włóż najpierw do czujnika i w ciągu 2 minut (WAŻNE) do stacji. LCD stacji powinien się zaświecić - temp/wilg oraz czas będzie 0. Jeżeli tego nie ma (w ciągu 60 sekund), powtarzasz procedurę - wyjmując baterie na dłuższy czas. To dotyczy 1 czujnika, przy większej ilości wygląda to trochę inaczej. Sprawdź czy baterie są dobre.

Nic z tego, zrobiłem jak pisałeś wyżej ( poprzednio identycznie robiłem wiele razy). Baterie nowe panasonic alkaline power 3+1, na pewno dobre bo stacja na nich działa, może jutro kupię jakieś inne baterie. Ale coś mi się wydaję, że czeka mnie odsyłka do gwarancji...
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 12 Marzec, 2013, 20:35:02
Po zadzwonieniu na info linie firmy saturn.pl i próbie reklamacji stacji, powiedziano mi żeby odesłał po prostu(zwrócił) stację a oni oddadzą kasę i tak się stało. Dziś dostałem przelew. "Promocyjna cena" zniknęła drugiego dnia od kupienia, więc myślę, że ktoś wcześniej zrobił to samo co ja, czyli zwrócił stację nie działającą. A sklep widząc jakiś problem próbował wcisnąć ją mi w "dobrej cenie". Uwaga na saturn.pl
Tytuł: Odp: Problem z WS9039
Wiadomość wysłana przez: ras1313 w 12 Marzec, 2013, 20:48:06
Teraz stoję przed kolejnym wyborem stacji, cena tym razem do 150zł z przesyłką. Zależy mi na temperaturze zewnętrznej poniżej -20 stopni. Fajnie by było jakby był pomiar wilgotności, ale nie jest to ważne, i w miarę czytelny wyświetlacz niekoniecznie z chmurkami czy innymi niepotrzebnymi rzeczami.