Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: Bartas89 w 08 Lipiec, 2013, 13:43:21

Tytuł: Jak zamontować zewnętrzny czujnik?
Wiadomość wysłana przez: Bartas89 w 08 Lipiec, 2013, 13:43:21
Witam. Planuje zakup stacji pogodowej Xonix TE657. I zastanawiam się gdzie zamontować zewnetrzny czujnik? Miekszam w bloku na 9 piętrze. Mam balkon ale stacja bedzie ustawiona dwa pokoje dalej od pokoju gdzie znajduje sie balkon. Jakies porady? To bedzie m,oja pierwsza stacja i jestem kompletnie zielony jak, co i gdzie ustawic i zamontowac. Pozdrawiam :)
Tytuł: Odp: Jak zamontować zewnętrzny czujnik?
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 08 Lipiec, 2013, 22:02:09
Czujnik najlepiej powiesić w miejscu niebezpośrednio nasłonecznionym, przewiewnym.

Można wykonać ze spodków doniczkowych osłonę radiacyjną (przeciwsłoneczną) : http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=230.msg3247#msg3247 - wtedy nawet przy bezpośrednim nasłonecznieniu błąd radiacyjny będzie niewielki.

(http://stacjepogody.waw.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstacjepogody.waw.pl%2Findex.php%3Faction%3Ddlattach%3Btopic%3D868.0%3Battach%3D1066%3Bimage&hash=2a379b89333cf633801968b6eb4d58be)

(http://stacjepogody.waw.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstacjepogody.waw.pl%2Findex.php%3Faction%3Ddlattach%3Btopic%3D14.0%3Battach%3D105%3Bimage&hash=70dba2bf09877a2d0094ef4ce0951ca0)
Tytuł: Odp: Jak zamontować zewnętrzny czujnik?
Wiadomość wysłana przez: Bartas89 w 08 Lipiec, 2013, 23:59:21
A dobrym pomyslem byloby umieszczenie tego czujnika w rogu okna na zewnatrz? Tzn obramowania okna.
Tytuł: Odp: Jak zamontować zewnętrzny czujnik?
Wiadomość wysłana przez: Peterek w 07 Sierpień, 2013, 13:29:12
Jak najbliżej parametrów jakie narzuca Usytuowanie KLASYCZNEJ klatki meteo. ;D
1. Brak wpływu otoczenia na pomiar ( ściany, przeszkody), tzw. swobodny owiew wiatru.
2. Brak bezpośredniego wpływu oświetlenia słonecznego (temperatura może się różnić nawet o 10 stopni C). Czyli osłona p. słoneczna, umożliwiająca swobodny przepływ powietrza, ale dająca cień na czujniki (obudowę) i zabezpieczająca przed bezpośrednim działaniem wody (deszczu).
3. Oczywiście pomijamy klasyczną wysokość pomiaru (2 m n.p.g.) ;D
4. No i jeszcze ze 20 parametrów.  :P :P
Poczytaj na forum posty o klatkach meteo.