Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Jaką stacje pogody kupić? => Wątek zaczęty przez: sajmon w 08 Październik, 2014, 15:05:32

Tytuł: Zakup stacji pogodowej z podłączeniem do SCADA
Wiadomość wysłana przez: sajmon w 08 Październik, 2014, 15:05:32
Witam
Zaczynam swoją przygodę ze stacjami meteo i mam do Was pytanie.
Chciałbym kupić stację pogodową, którą oprócz tego, że może działać sobie sama to będę mógł podłączyć do SCADY. Upatrzyłem już Davis Vanage Pro 2 w takim zestawie:

http://www.ambientweather.com/ockta2826152kit.html#caption

Czy to się nada?

Czy dla samej stacji pogodowej wystarczy dokupić:

http://www.davisnet.com/weather/products/weather_product.asp?pnum=06510SER

i będzie działać tak, że dane bedą archiwizowane i po podłączeniu do komputera będzie można odczytać logi? czy może wystarczy Data logger USB do konsoli? a może lepiej Wireless Weather Envoy?

Może jakieś stacje innego producenta polecacie?
Tytuł: Odp: Zakup stacji pogodowej z podłączeniem do SCADA
Wiadomość wysłana przez: Marcin D. w 15 Październik, 2014, 18:16:29
Cytuj
Chciałbym kupić stację pogodową, którą oprócz tego, że może działać sobie sama to będę mógł podłączyć do SCADY
Co chcesz osiągnąć przez to podłączenie?

Jeżeli chcesz mieć dostęp tylko do danych archiwalnych i aktualnych z poziomu PC to potrzebujesz dataloger i program Weather Link lub inny. To wystarczy żeby zbierać dane ze stacji i wysyłać w sieć.