Forum Użytkowników Stacji Pogodowych
Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: Marcin N w 02 Styczeń, 2016, 13:07:38
-
Dzień Dobry
Witam wszystkich serdecznie
Posiadam od ok 1 miesiąca stację pogodową WS-2800 firmy Techno Line
W stacji korzystam na razie tylko z czujnika Temo-Higro, który łączy się ze stacją bezproblemowo
Nie są podłączone czujniki wiatru i deszczu – są sprawdzone przeze mnie tj. są sprawne i wysyłają dane do stacji
Korzystam z oprogramowania Heavy Weather Pro (korzystałem z obu wersji oprogramowania tj. Wersja 1.0 i wersja 1.5.2 ze strony http://www.heavyweather.info
Stacja poprzez odbiornik wpięty do portu USB łączy się z komputerem i na ekranie monitora wyświetlane są wszystkie aktualne dane ze stacji
Problem polega na tym, że stacja nie zgrywa do komputera żadnych danych zapisanych w pamięci stacji (tzw. Rekordów)
Próbowałem instalować oprogramowanie Heavy Weather Pro zarówno na Windows 7 jak również na Windows 8 (efekt ten sam – stacja nie zgrywa zapisanych danych na komputer pomimo że wszelkie parametry są widoczne na ekranie komputera)
Czy ktoś spotkał się z taką sytuację lub wie jak rozwiązać problem ?
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie pomysły
-
Jaki masz ustawiony interwał zapisu danych w pamięci (od 1min do 24h jedna dana może być zapisywana). Co masz ustawione w Extras-->Options w HW?
-
Jeżeli wszystko sprawdziłeś to spróbuj zostawić włączony komputer z otwartym oknem HW przez co najmniej 30 min. W tej chwili mam stację podpiętą przez 24 godz. do terminala więc nie mam problemów ale wcześniej też miałem takie zdarzenie jak okazjonalnie zgrywałem dane i pomogło dłuższe podłączenie stacji do komputera albo przez co najmniej 30 min albo przez jakiś czas z przejściem przez pełną godzinę zegarową albo w połowie. Jeśli dobrze pamiętam to właśnie tak to u mnie było.
-
Witam
Zapis danych mam ustawiony w tej chwili na 5 min, ale próbowałem już różnych ustawień czasu zapisu
Próbowałem również działać tak jak radził Irek, to również nie przyniosło skutku, tzn. stacja była zsynchronizowana tj. w HW miałem podgląd wszystkich parametrów ze stacji a program raz był na pasku zadań a raz w "głównym oknie" i tak przez parę godzin (ps. Irek - czy tak to miało wyglądać wg Twojej porady)
Kończą mi się pomysły co jeszcze można by spróbować
Jak ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny
Pozdrawiam
-
Heavy Weather powinien tworzyć plik history.dat, w ustawieniach zapisuje się gdzie on ma być, także o ustawieniach pisałem. Może on nie ma ustawione by gdzieś dane zapisywała, a może nowszy Windows nie pozwala zapisywać danych w tamtym folderze? Sprawdzałeś, czy pod np XP występuje problem, czy nie masz takiej możliwości? Ewentualnie ustaw folder zapisu pliku history.dat np na dokumenty, czy pulpit i sprawdź, co się stanie. Jak masz komunikację, to przez jaki czas miga strzałka przy komunikacji oznaczające pobieranie danych? Masz może możliwość sprawdzenia poziomu zapełnienia pamięci?
-
Nie miałem okazji i możliwości sprawdzić działania pod Windows XP, ale sugerując się danymi ze strony producenta oprogramowania powinno działać również pod Windows 7 i 8.
Zmieniłem ścieżkę zapisu zgodnie z sugestią ale również nie pomogło.
Na stacji nigdy nie pojawiła się strzałka wskazująca komunikację stacji z komputerem – może to wskazuje jednak na wadę fabryczną stacji.
Mati 211p – a jak sprawdzić poziom zapełnienia pamięci, to by wiele wyjaśniło czy stacja w ogóle zapisuje te dane do pamięci.
-
Na stacji nigdy nie pojawiła się strzałka wskazująca komunikację stacji z komputerem – może to wskazuje jednak na wadę fabryczną stacji.
Na wyświetlaczu stacji chyba powinny być litery "PC". Przyciskiem ze strzałką do góry na stacji wybieracz czy wyświetla datę czy połączenie PC
-
Na stacji pojawia się napis "PC", tak jak pisałem wcześniej stacja łączy się z komputerem ale nie zgrywa żadnych danych
ps. czy jest możliwość sprawdzenia czy stacja wogóle zapisuje rekordy w pamięci ?
-
Dokładnie naciskasz ▼ DOWN ARROW KEY i trzymasz ok 3 sekundy:
Synchronize the display with the PC (see Heavy Weather Pro Software User’s Guide)
Co prawda nie mam 2800 a 2812 ale to to samo tylko moja jest z USA to jedyna różnica :) funkcjonalnie to identyczny sprzęt.
Pozdrawiam
-
Witam
Kontynuując temat
Czy ktoś orientuje się, a może spotkał się z poniższym -
- czy brak podłączenia wiatromierza i deszczomierza do stacji i tym samym nie przesyłanie ich odczytów do stacji pogodowej (WS2800 Technoline) może powodować, że pozostałe dane ze stacji (dane z czujników w samej stacji i z czujnika zewnętrznego) nie są zgrywane do komputera.
Próbowałem już wszelkich możliwych sposobów na różnych systemach operacyjnych Windows i nadal nie rozwiązałem problemu braku zgrywania danych zapisanych przez stację pogodową do komputera.
Pozdrawiam wszystkich
-
Raczej nie, gdyż u mnie działa bez czujników ( mam co prawda WS 3600) ale to praktycznie to samo, choć interfejs komunikacyjny inny.
-
Powinien zgrywać przynajmniej odczyty temperatury wewnętrznej i ciśnienia ze stacji. Spotkałem się wcześniej że WeatherUnderground zgrywał zawsze poprawnie , ale np. weewx potrafił nie zgrywać :) .
Pozdrawiam