Forum Użytkowników Stacji Pogodowych
Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: Fantom w 18 Listopad, 2009, 07:52:14
-
Witam
Ile srednio czasu dzialaja te bazy i czujniki zasialne z akku czy baterii ?
Jak czesto tzreba je wymieniac ?
A moze sa bazy lub czujniki ktore mozna zasilic z sieci normalnie, a komunikuja sie tylko ze soba przez radio ?
Fantom
-
Generalnie można powiedzieć, że baterie w czujnikach powinny wystarczyć na minimum rok - ale zależy to od wielu czynników takich jak np. częstość nadawania, rodzaju baterii, temperatury zewnętrznej itp. Co do zasilania czujników to np. w stacjach typu WS23xx można zasilać czujniki kablem z zasilacza stacji.
-
No ale wlasnie jak widze opinie o tych produktach to mi sie odechciewa :(
Fantom
-
To może zainteresuj się Davis Vantage Pro2 (http://stacje-pogody.pl/241_opinie_stacja_pogody_davis_instruments_vantage_pro2.html) - ale to wydatek kilku tysięcy.
-
No to musze cos innego pokombinowac. Az takich pieniedzy to wolalbym nie wydawac na ten cel.
Fantom