Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: sharan w 30 Październik, 2018, 18:38:19

Tytuł: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: sharan w 30 Październik, 2018, 18:38:19
Witam. Kupiłem w/w stację pogody i mam problem. Stacja bazowa sama przeskakuje na kanały 1,2,3.Jak w czujniki pomiarowym przełączę na kanał jaki jest na stacji bazowej np 2,to wszystko jest ok. Następnego dnia na stacji bazowej pojawia się kanał np 3 i temp zewnętrzna znika.Muszę ręcznie w czujce znów przestawić na kanał 3,żeby temp po jakimś czasie wskoczyła. I tak w kółko.Ktoś poradzi na tą niedogodność ?
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 31 Październik, 2018, 15:49:56
Stacja bazowa sama przeskakuje na kanały 1,2,3.
Może masz włączone automatyczne wyświetlanie informacji z wszystkich czujników (czyli 1-2-3-1-2-3 itd.).

Jak w czujniki pomiarowym przełączę na kanał jaki jest na stacji bazowej np 2,to wszystko jest ok. Następnego dnia na stacji bazowej pojawia się kanał np 3 i temp zewnętrzna znika.

Prawdopodobnie stacja traci kontakt z czujnikiem i później zaczyna skanować po kolej kanały (szuka czujników). Spróbuj może zmniejszyć odległość pomiędzy stacją a czujnikiem. Czujnik ustawiasz na jeden kanał (np. 3) i zmieniasz tylko jeżeli są jakie problemy (zakłócenia) lub ktoś ma podobną stacje na tym kanale.
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: sharan w 31 Październik, 2018, 16:59:54
Może masz włączone automatyczne wyświetlanie informacji z wszystkich czujników (czyli 1-2-3-1-2-3 itd.).
Gdzie  to sprawdzić ?

Prawdopodobnie stacja traci kontakt z czujnikiem i później zaczyna skanować po kolej kanały (szuka czujników). Spróbuj może zmniejszyć odległość pomiędzy stacją a czujnikiem. Czujnik ustawiasz na jeden kanał (np. 3) i zmieniasz tylko jeżeli są jakie problemy (zakłócenia) lub ktoś ma podobną stacje na tym kanale.
Czujnik mam w pokoju 1 m od stacji. Nie powiesiłem jeszcze ,bo zobaczyłem,że jest taki problem właśnie.
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 31 Październik, 2018, 17:19:53
Gdzie  to sprawdzić ?

Przeważnie jest przycisk na stacji, którym zmieniasz wyświetlane informacje z czujników, naciskasz go, i czujniki zmieniają się tak 1-2-3-AUTO (AUTO - wszystkie czujniki po kolei).
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: sharan w 31 Październik, 2018, 19:58:08
Czujnik mam w pokoju 1 m od stacji. Nie powiesiłem jeszcze ,bo zobaczyłem,że jest taki problem właśnie.
Sprawdzę dopiero w piątek.Kupiłem tą stacje dla rodziców na prezent,stoi u nich. Ale wydaje mi się,że nie ma tam żadnego przycisku,żeby zmieniać kanały .
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: sharan w 05 Listopad, 2018, 21:41:09
Sprawdzę dopiero w piątek.Kupiłem tą stacje dla rodziców na prezent,stoi u nich. Ale wydaje mi się,że nie ma tam żadnego przycisku,żeby zmieniać kanały .
Niestety nie ma takiego przycisku na stacji pogody :(
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 05 Listopad, 2018, 23:43:00
Niestety nie ma takiego przycisku na stacji pogody :(

Cytat z instrukcji obsługi "Przycisk DOWN - zwiększanie ustawionej wartości/zmiana kanału"...
Tytuł: Odp: Hama Color Edge - problem z kanałami
Wiadomość wysłana przez: sharan w 06 Listopad, 2018, 17:50:35
Ok,dziękuje bardzo za pomoc . Trzeba było zapisać przyciskiem SET kanał. Jest już wszystko ok .