Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: Maniek w 09 Styczeń, 2021, 08:20:40

Tytuł: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Maniek w 09 Styczeń, 2021, 08:20:40
Witajcie mam dwie stacje pogody WH1080 i WS 1080 z jednego czujnika zewnętrznego szło mi na dwa odbiorniki mam je w dwóch pokojach,nadajnik z pierwszej stacji zepsuł się z trzy lata temu teraz nadajnik zapasowy z drugiej po roku czasu też nie działa,objaw szybkie rozładowanie bateri w czujniku zewnętrznym na polu i zero połączenia z domem, wcześniej zewnętrzny pomiar wilgotności przestał działać reszta jeszcze działała
Jakie są najczęstrze usterki tych nadajników czujników zewnętrznych może z dwóch jeden bym zrobil
Czy jest szansa dokupić
Chińczycy mają różne tylko czy częstotliwosc bedzie ta sama ? Piszą że 433MHz  Jaką  moja ma częstotliwość?
(https://obrazki.elektroda.pl/6998182400_1610176768_thumb.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/6998182400_1610176768.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/6712063000_1610176769_thumb.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/6712063000_1610176769.jpg)
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Sowa w 09 Styczeń, 2021, 12:00:17
Witajcie mam dwie stacje pogody WH1080 i WS 1080 z jednego czujnika zewnętrznego szło mi na dwa odbiorniki mam je w dwóch pokojach,nadajnik z pierwszej stacji zepsuł się z trzy lata temu teraz nadajnik zapasowy z drugiej po roku czasu też nie działa,objaw szybkie rozładowanie bateri w czujniku zewnętrznym na polu i zero połączenia z domem, wcześniej zewnętrzny pomiar wilgotności przestał działać reszta jeszcze działała
Jakie są najczęstrze usterki tych nadajników czujników zewnętrznych może z dwóch jeden bym zrobil
Czy jest szansa dokupić
Chińczycy mają różne tylko czy częstotliwosc bedzie ta sama ? Piszą że 433MHz  Jaką  moja ma częstotliwość?
To są bardzo stare stacje. Produkowane w Chinach przez Fine Offset a montowane w europie przez bardzo różnych producentów.  Wspólną cechą było duże zużycie prądu . Na początku bateria wystarczała na 12 mies. Potem stopniowo skracał się czas pracy na baterii, aż do momentu gdy nie dało się pracować. Powodem tego była przestarzała elektronika i silny wpływ wilgoci.  U mnie taki nadajnik pracował niecały rok a po wymianie w ramach gwarancji pracował 7 lat.
Standardowa częstotliwość w tych stacjach to 433 MHz. Standard przestarzały i wrażliwy na zakłócenia. Sprawdź w twojej instrukcji czy ten co montował nie zmienił tej wartości.
Zapasowy nadajnik możesz kupić w firmie Misol. Adres znasz bo zamieściłeś zdjęcia.
Tam też możesz kupić całą stację. Radziłbym jednak zakupić jakąś nowoczesną stację.
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Maniek w 09 Styczeń, 2021, 20:38:52
Dziękuję za odpowiedź, dokładnie tak jak piszesz na pocz!tku dlugo bateria trzymała a potem coraz krócej az wyładowuje szybko
Może te chińskie nadajniki poprawili nadają na433MHz czyli powinno grać
Na stronach różnych piszą
Częstotliwość przesyłu danych: 868 MHz

Druga opcja kupić inną ale?
Muszę  mieć odbiornik w dwóch pokojach
Czy są takie w miarę przystępnej cenie oszczędne
Jakie polecasz.
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 09 Styczeń, 2021, 23:02:09
Froggit sprzedaje stacje z wieloma konsolami (wyświetlaczami). WH1080 w Europie była sprzedawana najczęściej w wersji 868 Mhz. Najprawdopodobniej masz wersje 868 MHz. Częstotliwość powinna być gdzieś umieszczona na nadajniku lub konsoli.
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Maniek w 10 Styczeń, 2021, 00:10:14
Ok czyli obydwue WS i WH będą miał częstotliwość 868MHz
Kto to jest Froggit i gdzie sprzedaje z dwoma wyświetlaczami i jednym zewnętrznym
.
Zanim kupię inną stację muszę ten czujnik nadajnik rozebrać i chodźby z ciekawości zobaczyć przyczynę co mu jest że nie łączy,baterie szybko rozładowuje itp. Czy ktoś zaglądał do środka co tam trzeba zmienić wytrzyścić?
Czy poprawiło by odbiór dołożenie takiej antenki do stacji w domu przy odbiorniku,na dole sygnał musi pokonać odległość gdzieś 25m i trzy ściany.kiedyś jakość się przebijał ale lubią od czasu do czasu zasięg tracić
(https://obrazki.elektroda.pl/5318629400_1610259899_thumb.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/5318629400_1610259899.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/1826052800_1610259898_thumb.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/1826052800_1610259898.jpg)
.
Mam dwa takie czujniki i trzeci na domu ktory też już nie działa z tych dwóch wyczyściłem dziś płytki płynem cleanser i jedna zaczęła łączyć się,druga niestety nie,caly czas miga pod liczbami 1 i 2 są dwa czujniki jakieś? i pod 3 kwarc.i jeszcze jeden kwarc za gniazdami
(https://obrazki.elektroda.pl/1905888800_1610263749_thumb.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/1905888800_1610263749.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/1712687600_1610263749_thumb.jpg) (https://obrazki.elektroda.pl/1712687600_1610263749.jpg)
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 10 Styczeń, 2021, 11:30:09
Kto to jest Froggit i gdzie sprzedaje z dwoma wyświetlaczami i jednym zewnętrznym

Froggit (froggit.de) to niemiecka marka. Z dwoma wyświetlaczami, a czasami nawet trzema, kupisz wiele stacji, z ciekawszych:
https://stacje-pogody.pl/1842_stacja_pogody_froggit_wh6000.html
https://stacje-pogody.pl/1711_stacja_pogody_froggit_hp1000se_pro.html
https://stacje-pogody.pl/1836_stacja_pogody_froggit_wh4000se.html
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Maniek w 10 Styczeń, 2021, 14:26:56
Rozumiem dziękuję za  info, zobacze z tą moją jeszcze.
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 10 Styczeń, 2021, 15:42:30
Rozumiem dziękuję za  info, zobacze z tą moją jeszcze.

Są też stacje 1080 z nowymi czujnikami zewnętrznymi (najprawdopodobniej z sensorami SHT30) np.: https://stacje-pogody.pl/1847_stacja_pogody_froggit_wh1080se.html

Można też kupić osobno taki czujnik, tylko nie wiem, czy będzie współpracował ze starymi WH1080.
Tytuł: Odp: WS1080/WH1080 /nadajnik uszkodzony/
Wiadomość wysłana przez: Maniek w 10 Styczeń, 2021, 16:10:51
Obudowa odbiornika taka sam,na pewno czujnik zewnętrzny jest lepszej klasy niż te moje WH1080 czy WS1080