Forum Użytkowników Stacji Pogodowych
Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: Rychu_Świbno w 22 Styczeń, 2023, 16:20:32
-
Po artykule @Parasola_Garni 3015 Arcus_klik (https://stacje-pogody.pl/artykul_garni_3015_arcus_i_bresser_7003500_stacje_meteorologiczne_o_duzych_mozliwosciach,124.html) oraz ppjawiaĵacych się na forum userów tej stacji myślę, że ta stacja zasługuje na "swój" wątek.
I dlatego poniżej proponuję dalszą kontynuację
wątku rozpoczętego tutaj_klik (http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=3172.msg22566#msg22566).
-
Opis tabelaryczny Garni 3015 oraz Instrukcja_klik (https://stacje-pogody.pl/2038_stacja_pogody_garni_3015_arcus.html)
Link do Instrukcji producenta na końcu tabeli.
-
Jak się sprawdza system Fars przy słonecznej i ciepłej pogodzie ?
-
Wczoraj w końcu udało mi się zainstalować stację. Jak na razie pozytywne wrażenia. Podczas testowego włączenia w domu sama od razu wykryła czujniki po włożeniu baterii. Wyświetlacz jest kolorowy, dobrze widoczny. Niestety na razie nie znalazłem opcji całkowitego wyłączenia wyświetlacza co jest dla mnie wadą. Stację zainstalowałem przy domu na maszcie na wysokości około 10.5m. Zależy mi na pomiarze wiatru i nasłonecznienia. Stacje w okolicy posiadają podobne odczyty. W tej chwili jest w fazie testów.
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGDASK216
-
Pomóżcie proszę. Udało mi się skonfigurować stację żeby wysyłała dane na dwa serwery zewnętrzne proweatherlive.net oraz wunderground.com. Dla sprawdzenia chciałem dodać również weathercloud.net
W interfejsie stacji można dodać dwa serwisy za pomocą wyboru nazwy serwisu a trzeci za pomocą adresu URL. Adres wpisałem jak na zdjęciu ale stacja nie łączy sie z weathercloud.net Nie wiem czy źle to skonfigurowałem. Macie jakieś propozycje jak to się powinno ustawić?
-
Niestety, masz możliwość wysyłania pakiety danych tylko do dwóch serwisów - wybranych spośród trzech oferowanych przez operatorów serwisów pogodowych.
Trzecie, ostatnie pole dedykowane jest tylko !!! pod prywatny serwer pogodowy gdybyś sobie taki założył.
Inaczej mówiąc, możesz zamiennie używać dwa pierwsze pola adresów serwisów pogodowych z listą wyboru tych serwisów zaszytych w liście wyboru.
INTERFEJS WEBOWY USTAWIEŃ JEDNOSTKI GŁÓWNEJ
Na stronie "USTAWIENIA" można ustawić logowanie do (...) serwerów meteorologicznych. Trzecie pole w sekcji Ustawienia serwera meteorologicznego (Weather Server Setup) przeznaczone jest dla własnego serwera użytkownika.
-
W mojej stacji Bresser MeteoChamp HD WIFI, bliźniaczej do Garni 3015 Arcus działają jednocześnie wszystkie w/w serwisy pogodowe: proweatherlive.net, wunderground.com oraz weathercloud.net.
-
Zewnętrznie może obie stacje są podobne/bliźniacze ale "diabeł tkwi w szczegółach".
Jak widać softy stacji Bresser MeteoChamp i Garni 3015 Arcus nie są identyczne.
Zacytuj może fragment Instrukcji Twojej stacji, dotyczący logowania się do serwisów pogodowych
-
W mojej stacji Bresser MeteoChamp HD WIFI, bliźniaczej do Garni 3015 Arcus działają jednocześnie wszystkie w/w serwisy pogodowe: proweatherlive.net, wunderground.com oraz weathercloud.net.
Z opisu stacji Bresser MeteoChamp wynika, że publikację pakietów danych można zrealizować na maksymalnie trzech platformach pogodowych: ProWeatherLive, Weather Underground i Weathercloud są one już zainstalowane w stacji.
Jeśli chcemy korzystać z innej platformy, takiej jak na przykład niemieckojęzyczny portal AWEKAS - bez problemu można połączyć stację z wybranym operatorem.
Na stronie dystrybutora stacji Bresser MeteoChamp_klik (https://www.bresser.de/pl/bresser-bresser-2/Stacja-pogody-BRESSER-MeteoChamp-HD-WLAN-7-w-1-z-ro-nymi-trybami-wy-wietlania.html) widnieje również poniższy opis:
Publikacja danych pogodowych przez Wi-Fi na maksymalnie 3 platformach pogodowych (ProWeatherLive, Weather Underground, Weathercloud /1 dodatkowa platforma wybrana przez użytkownika)
Z powyższego wynika, że w odróżnieniu od Garni 3015, stacja Bresser nie ma możliwości wysyłania pakietów danych na serwer prywatny usera.
-
Uruchomiłem dzisiaj Garni 3015 Arcus 2nd gen. Stacja działa, ale nie potrafię skonfigurować połączenia z moim Wi-Fi domowym.
Potrafi ktoś mi pomóc???
Proszę
-
po kilkudziesięciu próbach dałem radę !
na WU: ISKOMI4
Teraz czekam czy Griszka naprawi konsolę mojej HP1001 - wtedy będę mieć 2 stacje
-
Stacja bardzo często gubi połączenie z czujnikiem zewnętrznym. Odległość tylko 10m. Bardzo trudno wznowić połączenie. Czasami konieczne jest położenie masztu i reset czujnika co jest kłopotliwe.Czasami na jednostce centralnej pokazuje dobre odczyty temperatury, wiatru, nasłonecznienia, opadów na panelu wewnętrznym, ale na serwerze pogodowym widnieje jako offline. Na chwilę obecną skróciłem maszt o 2 metry i zaktualizowałem oprogramowanie. Na razie nie mogę znaleźć rozwiązania tego problemu.
-
(...) Czasami na jednostce centralnej pokazuje dobre odczyty temperatury, wiatru, nasłonecznienia, opadów na panelu wewnętrznym, ale na serwerze pogodowym widnieje jako offline.(...)
Brak połączenia z serwerem WU może być spowodowane utratą synchronizacji z serwerem. Dzieje się tak (zaobserwowałem to u siebie na swoich dwóch stacjach) gdy następuje zanik napięcia i natychmiastowy jego powrót. Np gdy Operator dokonuje przełączenia na sieci.
Wtedy wszystko powraca, czyli ruter z WiFi I stacja bazowa z WiFi ale stacja jest na offie względem WU.
U mnie jest taka zakładka gdzie jest widoczna godzina (zegar)... i czasami jest ona różna od aktualnej godziny np na smatfonie. Wtedy klikam w dedykowany button "Synchronizuj" I godziny synchronizują się. Problem znika.
Może u Ciebie jest taka opcja?