Forum Użytkowników Stacji Pogodowych
Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: kaka020397 w 29 Czerwiec, 2011, 08:16:24
-
Witam, czy to normalne że w tym czujniku zewnętrznym do stacji WS-9032IT , trzeba wymieniać lub ładować akumulatorki średnio co 3 tygodnie ?. Do czujnika tego używałem już najlepszych baterii marki Energizer (litowe) które też padły po ok 3 tygodniach w tej chwili używam nowych akumulatorków energizer o pojemności 2650 , które również muszę ładować średnio co 3 tygodnie. Rozbierałem czujnik i nie zauważyłem nic niepokojącego tzn. był on szczelny żadnej wilgoci co mogłoby powodować jakieś zwarcia . Taki efekt szybkiego zużycia energii występuję tak w zimie na mrozie jak również teraz latem w upały, choć przyznam że czujnik ten przez około 5 h jest narażony na bezpośrednie promienie słoneczne, ale myślę że nie ma to wpływu na szybkie rozładowanie baterii. Proszę o odpowiedź użytkowników tego lub podobnych czujników ile wytrzymują w nim baterie, bo myślę o wymianie czujnika - a może to normalne ?
-
Prawdopodobnie czujnik jest uszkodzony, baterie powinny starczyć na ~24 miesiące (w końcu to technologia IT+) - jest też taka informacja w instrukcji od identycznej stacji pogodowej La Crosse Technology WS9032it+ (http://stacje-pogody.pl/453_stacja_pogody_la_crosse_technology_ws9032it.html).