Forum Użytkowników Stacji Pogodowych
Stacje Pogody - hardware => Davis Vantage Pro i Vantage Vue => Wątek zaczęty przez: Biedny Miś w 19 Październik, 2011, 08:56:15
-
Takie zapytanko
Mam VP2 6163 chce kupić data logger, który nota bene jest wyjątkowo drogi, ale znalazłem,ze mozna kupić coś takiego
(http://stacjepogody.waw.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2F666kb.com%2Fi%2Fbxx6jzh8yk5ah2759.jpg&hash=a54b530a98e777a3d3fc3aea8ef283d1)
to zwykły data loger w przypadku gdyby się "zepsuł poprzedni", częśc zamienna :)
poniżej link do instrukcji jak zamontować data loger
http://www.davisnet.com/product_documents/weather/manuals/07395-210_GSG_06510_6555.pdf
Czy ktoś z was wie, może próbował podłączyc cos takiego do VP2? Wydaj mi się,że wystarczy dokupic przejściówkę i podłączyć normalnie do konsoli, wtedy data loger kosztuje 200 PLN, a nie 700. Oczywiście nie ma wtedy programu weatherlink, ale mozna uzyc innego np VWS
tak wg instrukcji wygląda połączenie
(http://stacjepogody.waw.pl/proxy.php?request=http%3A%2F%2F666kb.com%2Fi%2Fbxx8nk0ne51y9zfe5.jpg&hash=a2dfbf3dd93ef2e80ee1344fe51824c3)
Co o tym sądzicie.
-
słuchaj a nie chciał byś jeśli juz zainwestować w dataloger weder link IP??
identycznie wyglądające urządzenie jak na zdjęciu mam własnie coś takiego wpięte w Vontage pro 2
podłączasz kabelkiem do routera i wysyłasz publikujesz dane na stronkę
http://www.weatherlink.com/map.php
tak przynajmniej u mnie jest .Pzdr
-
Data logger z IP to cena 1500 PLN, a za ten płacę 360PLN. Oczywiście,że bym chciał zainwestować, gdybym tylko miał co.
-
Jest to drogie zgadza się Ja płaciłem 1100 zł ale to było razem ze stacją\\
pozdrawiam
-
witam,
Dataloggery USB, Serial i IP nie wystepują jako część zamienna!!!
Przynajmniej tak sprzedaje je producent. Być może trafił Pan na sprzedawcę który sprzedał komuś osobno płytę CD z programem Weatherlink i został mu sam dataloger do sprzedania. Ja jako bezpośredni importer nie mam możliwości zakupu datalogera bez programu Weatherlink. Za to można kupić samo oprogramowanie bez datalogera i jego koszt wynosi wtedy 100 zł.
Koszt datalogera powinien kształotować się w granicach 500 - 600 zł.
-
Czy konsole Davis'a można podłączyć do komputera bez użycia datalogera, tj. np. kablem USB? Zdaję sobie sprawę, że wtedy nie będzie żadnej pamięci na rekordy. Pytam, bo coraz częściej zastanawiam się nad kupnem Davis Vue, ale na razie środków mam na samą stację.
-
Czy konsole Davis'a można podłączyć do komputera bez użycia datalogera, tj. np. kablem USB?
W VP2 nie ma takie możliwości. W Vue też pewno nie.
-
A ja mam pytanie z innej beczki.... czy gdzieś w necie występuje to oprogramowanie udostępnione przez użytkowników zwane inaczej free?
Pytam ponieważ zanim wydam sporo pieniążków na zakup chciałbym pobawić się tym programem, zobaczyć co potrafi, co sobą reprezentuje, itp
-
Program niewiele sobą reprezentuje. Jest bardzo ubogi. Ja osobiście się zawiodłem. O ile Davis jest fajną stacją to oprogramowanie mu nie dorasta to pięt. Na szczęście są inne programy jak VWS czy Weather Display. Weather Dispaly to taki kombajn, że jedyne do czego można się przyczepić to do nieprzejrzystego i zagmatwanego setupu. Vws oferuje nieco mniej jak Weather Display, ale jest bardziej czytelny i uporządkowany w opcjach.
-
Witam!
Chciałbym kupić Davisa Vantage Pro 2 albo 2 plus.
Mam jednak pytanie-czy bez kupna datalogera stacja może komunikować się z programem np.Cumulus na PC.
Pozdrawiam
-
Bez datalogera niestety nie da rady. Aby przesyłać dane na komputer lub bezpośrednio na stronę (datalogrer IP) potrzeba dokupić to urządzenie. Jednak można obejść konieczność posiadanie datalogera i połączyć konsolę z komputerem na "pająka". Takie rozwiązanie widziałem gdzieś na forum cumulus (http://sandaysoft.com/forum/).
-
Wygląda na to, że rzeczywiście można kupić sam data logger. Trafiłem ostatnio na taką ofertę: "Rejestrator do stacji serii VPro2 bez oprogramowania".
-
Wg dystrybutora sprzętu Davis w Polsce sprzedaż samego datalogera bez programu weatherlink jest nielegalną praktyką. Loger + oprogramowanie tworzą zintegrowaną całość wg producenta.
-
Wygląda na to, że rzeczywiście można kupić sam data logger. Trafiłem ostatnio na taką ofertę: "Rejestrator do stacji serii VPro2 bez oprogramowania".
Jako, że to mój pierwszy post to witam szanowne grono :)
A co do tematu rejestratora...
chyba znalazłem tę samą ofertę, niemniej pomimo, iż na stronie firmy oferującej pisze: "Rejestrator do stacji serii VPro2 bez oprogramowania.
( wersje : RS 232 , USB , RJ45 IP)
Cena : 200 zł +23%VAT"
to po kontakcie telefonicznym okazało się, że oferta dotyczy rejestratora pod rs i usb
A ogólnie pan próbował mnie opier***, że przecież oczywiste, że oferta dotyczy rejestratora usb i pod rs a za wersję lan to nie taka cena. Na informację, że tak oferują na stronie stwierdził, że to błąd.
-
Firma, o której wspominasz, jest faktycznie dość specyficzna. Podejście do klienta i ewentualnego zarobku jest u nich na rzadko spotykanym poziomie. Co do rejestratora, to proponuję popytać u polskich dystrybutorów Davis lub w Conrad electronic. Nie ma co oszczędzać, tylko kupić normalnie, na zdrowych zasadach i z gwarancją.
-
Co do rejestratora, to proponuję popytać u polskich dystrybutorów Davis lub w Conrad electronic. Nie ma co oszczędzać, tylko kupić normalnie, na zdrowych zasadach i z gwarancją.
Taki mam właśnie zamiar, czekam na promocję w Conrad. U nich dostanę za 1142+dostawa (uwzględniając rabat 10% który dają dość regularnie). A może ktoś wie gdzie dostanę taniej?
-
Spytaj się jeszcze tutaj Marcin Lis Agrovative .Można ponegocjować
-
Spytaj się jeszcze tutaj Marcin Lis Agrovative .Można ponegocjować
Od niego dostałem ofertę 1250 zł brutto, odpisałem, że jak puści taniej niż w Conrad (z rabatem) to wezmę, zobaczymy co z tego wyniknie :)
-
niestety nie jest skłonny do negocjacji... cóż zostało poczekać na Conrad, ponad stówkę przepłacać trochę bez sensu
-
No jak uważasz za 1200 u niego kupiłem :) Conrad może i tańszy ale w razie problemów rozkładają ręce
polecam jeszcze bibetusa sklep ze stacjami pogody w Cieszynie moze tutaj ci sie uda .
-
Jakby któryś z kolegów chciał skorzystać dziś promocja w Conrad -10%
kod rabatowy 7FBZ-MUEG-AB14-IQVI
wychodzi 1.160,09 łącznie z wysyłką
Co do wsparcia to oczywiście masz seba trochę racji... ale cóż podłączałem już żarówkę w garażu i działa, to chyba se i z tym poradzę... ;)
A dwa lata gwarancji dają i to profesjonalnie załatwianej gwarancji, o czym się już miałem okazję przekonać.