Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: bartboro w 02 Luty, 2008, 07:40:01

Tytuł: Wysokość lokalizacji stacji n.p.m.
Wiadomość wysłana przez: bartboro w 02 Luty, 2008, 07:40:01
Witam

Posiadam stacje pogody FUNK WETTERSTATION, w której do prawidłowego okreslania ciśnienia atmosferycznego należy podać wysokość lokalizacji stacji (n.p.m.). Nie posiadam precyzyjnej informacji, wpisałem wysokość z wikipedii, tylko, że ciśnienie pokazywane przez moją stację jest inne niżto na stronie IMGIW (przypuszczam, że mają dokładne dne). Zmieniałem wysokość w taki sposób by ciśnienie wskazywane przez stację było zgodne z ciśnienienm na stronie IMGIW i tak wyszo mi, że Kraków, w którym mieszkam jest 20 m n.p.m. Co nie m się w żaden sposób do podawanej wyskokości w wikipedii 210m n.p.m.
Czy ktoś wie gdzie można znależć wyskość precyzyjniej niz na wiki?
Tytuł: Odp: Wysokość lokalizacji stacji n.p.m.
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 02 Luty, 2008, 12:26:46
Zainstaluj sobie Google Earth, znajdź dokładnie miejsce w którym mieszkasz - w lewym dolnym rogu programu, obok współrzędnych geograficznych, będziesz miał w miarę dokładną wysokość miejsca, które wskażesz myszką.     
Tytuł: Odp: Wysokość lokalizacji stacji n.p.m.
Wiadomość wysłana przez: bartboro w 02 Luty, 2008, 21:20:18
A jeszcze jedno pytanie:
Czy stacja pogody wskazuję ciśnienie względne czy bezwzględne. Jak dla mnie jest to wskazania bezwzględengo - skoro potrzeban jej wysokość lokalizacji... Czy może się mylę?
Google earth zainstalowane ale niestety mam podane połozenie geograficzne a jedyna wysokość jaka jest podawana to "wysokość punktu widzenia" czyli zoom.
Tytuł: Odp: Wysokość lokalizacji stacji n.p.m.
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 03 Luty, 2008, 11:40:14
Do obliczenia ciśnienia względnego potrzebna jest wysokość stacji.
Tu masz więcej informacji o ciśnieniu względnym i bezwzględnym: http://stacjepogody.waw.pl/index.php/topic,4.0.html

Google Earth podaje wysokość i położenie geograficzne miejsca na które najedziesz myszką - w lewym dolnym rogu. W prawym dolnym jest podana też wysokość punktu widzenia.