Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Stacje Pogody => Wątek zaczęty przez: mecenasso w 11 Października, 2016, 00:08:28

Tytuł: Domena i hosting stacji pogodowej
Wiadomość wysłana przez: mecenasso w 11 Października, 2016, 00:08:28
Witam serdecznie
Wielu z nas decydując się na zakup stacji pogodowej, pomimo że jest droższa wybiera taką która ma możliwość podłączenia jej do komputera.
Czemu tak robimy?
Odpowiedzi jest pewnie dużo ale taka zasadnicza to taka, że dane z takiej stacji można wysłać na serwer i pogodę z naszej stacji możemy obserwować online w necie ot taka zabawka dla dużych dzieci :).
I tu dla mniej zorientowanych zaczynają się schodki...
Gdzie i jak taką stronkę zaparkować? czyli szukamy darmowych lub tanich serwerów, gdzie kupić tanią domenę? opcji mamy dużo.
Są darmowe oferty (hosting z domeną) ale w parze z ich ofertą jesteśmy zmuszeni do zamieszczonych reklam na naszych stronach, jednym to przeszkadza drugim wcale.
Przeglądam forum i wiele stronek ze stacjami pogody już nie działa a wiele z nich było zaparkowanych właśnie na takich serwerach. Nie wiem jak była przyczyna wygaśnięcia tych stron ale szkoda, że nie działają.
Jeżeli ktoś z Was miałby ochotę uruchomić swoją stację pogody w necie a nie bardzo wie jak się za to zabrać to chętnie pomogę. Kontakt do mnie jest na stronce www.meteo-24.pl (http://www.meteo-24.pl) w zakładce KONTAKT
pozdrawiam
Mariusz