Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - oprogramowanie => Inne oprogramowanie => Wątek zaczęty przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 18:41:55

Tytuł: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 18:41:55
WU przeżywa kolejny kryzys. Amazon i jego "chmury" danych nie zdają egzaminu. Wygląda na to, że część z danych utracili bezpowrotnie - co widac na grafach. Od sześciu dni próbują opanować  sytuację. Jedno naprawiają drugie im się sypie.

Awarię wywołał sam Amazon Web Services‎ (AWS) który jest serwisantem i eksploatatorem całej bazy danych w tzw "chmurze". Próbowali jak napisał przedstawiciel WU zlikwidować luki Intela...

W pierwszej kolejności próbują opanować problemy z API - ponieważ są to płatne usługi i w tym celu założyli dedykowane forum dla tej awarii:                                    t u t a j (https://apicommunity.wunderground.com/weatherapi/topics/api-not-working-8jsfugpjga7xv)
 
Czytając kolejne posty  userów oraz oficjalnego przedstawiciela WU - tak się nazwał na ww forum - wyjaśniają się również obecne pozostałe problemy WU.

Głównie sprawa zasadza się na awarii serwerów - czytaj komunikat:

Cytat: WU komunikuje
Wystąpił problem z serwerem sieciowym z naszymi danymi w chmurze dostawcy hostingu. Zamknęli wszystkie wystąpienia i nie powracają poprawnie. Mamy wszystkie ręce na pokładzie i pracujemy nad problemami tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o kontakt z nami, gdy będziemy pracować nad rozwiązaniem tego problemu.

"Oficjalny przedstawiciel" - prosi zatem o powiadamianie na ww forum o swoich problemach. Ludzie zgłaszaja nie tylko problemy API ale pozostałe jak: brak wykresów, błedne wykresy, braki danych, niezgodność czasowa itp. niespójne komunikaty o braku raportowania czy umieszczanie w tabeli pomiarów co 1-2 min zamiast standardowego 5min.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 19:29:08
Jedna z poważnych wpadek AWC z lutego 2017 (https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/awaria-amazon-web-services-znamy-przyczyne/838et0b) 

Wtedy właśnie położono również na WU obsługę stacji 1400 IP i WH2600, siostrzaną stację 1400 IP - awaria i okres stabilizacji trwał kilka tygodni - pisałem o tym na tym forum  ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 20:03:37
Świat pomrukuje i grozi WU/Amazon (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.pl&sl=ro&sp=nmt4&tl=pl&u=https://apicommunity.wunderground.com/weatherapi/topics/please-post-server-repair-updates-for-wu-pws-users&usg=ALkJrhjDT_tpgvYH-aDba4sJoE45-L1ObA) ..... prosząc jednocześnie o wysyłanie komunikatów o statusie usuwania awarii systemowymi mailami  ;)

Kolejny zniecierpliwiony user stacji Davis z Kalifornii (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.pl&sl=ro&sp=nmt4&tl=pl&u=https://apicommunity.wunderground.com/weatherapi/topics/pws-goes-missing-and-has-corrupted-data&usg=ALkJrhgZVTkS1fl0Ndo1M09CGLAvuJ8-LA)
==============
... całe WU położone - nawet linki do zasobów nie powiązanych bezpośrednio z portalem pogodowym - działają tylko okresowo...
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: bzyku w 10 Styczeń, 2018, 18:15:20
To co wyprawia się na WU ostatnio to jawna kpina, nie po to kupowałem stacje pogodową która może wysyłać dane do internetu żeby mi te dane ginęły. Jest jakaś alternatywa dla tego serwisu?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Dador w 11 Styczeń, 2018, 22:37:07
Danych archiwalnych brak, kamery nie działają, ale dodali nowy ficzer - komentarze ::) Quo vadis WU?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground_Komunikat WU !!!
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 13 Styczeń, 2018, 02:12:57
Quo vadis WU?

Komunikat od WU w sprawie sytuacji kryzysowej:

Cytat: Komunikat WU !!! z dnia 12. stycznia 2018r.
Drogi właścicielu PWS,

Chcemy zabrać Ci chwilkę czasu, aby poznać, wyjaśnić i przeprosić za problemy z siecią PWS, których doświadczyłeś w ciągu ostatniego tygodnia. Z radością stwierdzamy, że problemy zostały rozwiązane, a Twoja usługa jest w pełni przywrócona.

Przerwanie usługi było związane z poprawkami na naszych serwerach, aby poprawić luki w zabezpieczeniach sprzętu firmy Intel. Możemy powiedzieć ze 100-procentową pewnością, że dane, które nam udostępniacie, są całkowicie bezpieczne. Poprawki wymagały ponownego uruchomienia systemu, a ponieważ te systemy wróciły do trybu online, wiele z nich nie uruchomiło się poprawnie.

Weather Underground zostało założone 23 lata temu, a część kodu i infrastruktury wspierającej sieć PWS nadal sięga 1994 r. Zainwestowaliśmy znaczne zasoby, aby zmodernizować tę infrastrukturę w 2017 r., A aktualizacje są już prawie ukończone.

Dziękujemy za Twoją lojalność na przestrzeni lat, przyczyniając się do największej na świecie sieci PWS iliczymy na dalszą współpracę.


Zespół WU

Treść oryginalna:

Cytat: Komunikat WU !!! z dnia 12. stycznia 2018r.
Dear PWS Owner,

We want to take the time to acknowledge, explain and apologize for the PWS network issues that you may have experienced over the past week. We’re happy to say the issues are now resolved and your service is fully restored.

The interruption of service was related to the hot patches applied to our servers to correct the recent Intel hardware security flaws. We can say with 100% confidence that the data you share with us is completely safe. The patches required systems to be rebooted and, as these systems came back online, many of them did not boot up cleanly.

Weather Underground was founded 23 years ago and some of the code and infrastructure supporting the PWS Network still date back to 1994. We invested significant resources to modernize that infrastructure in 2017 and those updates are nearly complete.

We thank you for your loyalty over the years in contributing to the World’s Largest PWS Network and look forward to continue serving you.


The WU Team


Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: ShamY w 14 Styczeń, 2018, 13:22:55
To co wyprawia się na WU ostatnio to jawna kpina, nie po to kupowałem stacje pogodową która może wysyłać dane do internetu żeby mi te dane ginęły. Jest jakaś alternatywa dla tego serwisu?
Wystarczy stworzyć sobie formularz i zapisywać samemu dane tak jak ja to robie -> http://www.meteo24.com.pl/history.php dodatkowo można je wzbogacić o dane z raportów NOAA, który plik może generować Cumulus.
Tytuł: Kryzys w Weather Underground_WU uruchamia "spec grupę"
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 16 Styczeń, 2018, 17:48:18
Od wczoraj  (15. stycznia 2018) na tym forum (http://www.wxforum.net/index.php?topic=33651.msg341640#msg341640) można zgłaszać swoje uwagi do jakości funkcjonowania portalu WU.

Są tutaj przedstawiciele WU (rozpoznasz ich po avatarze/logo WU) - którzy zbierają wszelkie informacje i sugestie co należy zrobić aby WU wróciło do swojej dawnej "świetności".  ;)

Poniżej cytat :

Cytat: Przedstawiciel WU napisał:
Mamy nadzieję, że dzięki sprawnej komunikacji i dzieleniu się naszymi planami tak jasno, jak to tylko możliwe, będziemy mogli  wprowadzić zmiany wg waszej sugestii. Naszym początkowym celem jest wskazanie problemów z PWS, których wszyscy doświadczacie. Wiemy już o wielu problemach, które mają wpływ na dużą część bazy użytkowników PWS. Jeśli masz konkretne problemy z PWS, możesz przesłać prywatne wiadomości e-mailem i identyfikatorem PWS.

Wiemy, że wielu z Was jest sfrustrowanych swoim doświadczeniem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby usuwac usterki i udzielać możliwie jak najbardziej przejrzyste informacje na temat naszych postępów.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground_Aplikacja Trello dla Ciebie
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 16 Styczeń, 2018, 18:32:37
W udostępnionej przez WU aplikacji Trello (https://trello.com/b/hqC0tb0u/weather-underground) na potrzeby komunikacji user PWS <---> Zespół WU - można poczytać o statusach zgłaszanych i rozwiązywanych problemach. Można też zgłosić swoje problemy z podaniem ID stacji.  polecam ...

Ja zgłosiłem nieregularną archiwizację danych na WU - powinna być co 5 minut   ;)

Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 24 Styczeń, 2018, 14:37:48
Ujawnił się winny kryzysu WU z pierwszego tygodnia stycznia tego roku. Jest nim INTEL.
Intel rozpowszechnił łatki na swój produkt. Amazon z tych łatek skorzystal - jak można przeczytać w tym wątku w wydanym  przez WU komunikacie.

Teraz, 23 stycznia Intel wydaje komunikat_kliknij (http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22931930,intel-ostrzega-uzytkownikow-swoich-procesorow-nie-instalujcie.html#TRNajCzytSST) do wszystkich użytkownków komputerów z procesorami AMD i ARM - starych i nowych generacji - oraz operatorów "chmur" i oprogramowania systemów operacyjnych - aby nie instalować wydanych łatek. Łatki są wadliwe i prowadzą do dezorganizacji naszych PC i "chmur".  ;)

Intel - dzisiaj krzyczy: "Nie instalujcie naszych aktualizacji !!!"   ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: pogodapszczyna.pl w 28 Styczeń, 2018, 09:17:26
Wystarczy stworzyć sobie formularz i zapisywać samemu dane tak jak ja to robie -> http://www.meteo24.com.pl/history.php dodatkowo można je wzbogacić o dane z raportów NOAA, który plik może generować Cumulus.

Czy mógłbyś udostepnic skryp takieg formularza lub  wysłać wskazówki jak go zrobić??
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 31 Styczeń, 2018, 09:39:59
Ujawnił się winny kryzysu WU z pierwszego tygodnia stycznia tego roku. Jest nim INTEL. (...)

... cd błędnych łatek Intela ktore mogą rzutować na pracę naszych PC - głos zabiera Microsoft (http://next.gazeta.pl/next/7,151243,22959022,microsoft-nie-czeka-na-intela-wydal-aktualizacje-windows-wylaczajaca.htm) który nas tymi łatkami "poczęstował" w swojej styczniowej aktualizacji Win 7, 8 i 10.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: pernaczy w 20 Luty, 2018, 08:38:42
Co do problemów Weather-underground z samym sobą to tu można parę rzeczy przeczytać: https://trello.com/b/hqC0tb0u/weather-underground
Piotr
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 21 Luty, 2018, 01:07:05
Ta informacja nt aplikacji Trello została podana tutaj_kliknij
 (http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2510.msg18782#msg18782)
 półtora miesiąca temu  ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground_Trello
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 06 Kwiecień, 2018, 20:37:51
User zadaje pytanie jak niżej:

Witam. Mam takie pytanko, mianowicie może ktoś wie dlaczego na stronie wunderground w tabeli z danymi dnia od dłuższego czasu nie wyświetlają się najwyższe, średnie i najniższe wartości? Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.

(https://lh3.googleusercontent.com/BbfGTn00gU3JFXwNm2crhmVKckuEKWuL0Uc8RD0r7XOCLUxAeSwdo9hiq4hMYbhNtIk8AP65zj_GXtwNiDlPNLLZusJL4nRwuHzDO2P9iocn9rg9DBYIwLrxpFKwOM0dztLHpP5BjqF3GWjZCSP8Q9rhewY7fHCJRymGqupjgBelAyp6vaJ-k4jP8YcPE_yW8SWcUPhdA35MesJ1qNFOFVP4r4NezdlpvoltwjsI9HlDBz1m9q3Gejsph-bEOY_m11NemRc1Ys415GhM9YZBLKC5cwt9fyhOCzKIlglQ50FuB4xKH_GPHGZsgVD3jp7XVPc2B2EG4-KG-Qq0-vYt7rS1Sq3j5haJBPHKW5p79y8XX3zHMufykAwWTFF4EM6_YKSQ62BO3th1QD2vXweQi1PiaNjWrFeyMvXHHb8qovU4a3csBCOaUpCbYs5gzKqsG0W-lLT_ikDiMPl0aeHeZy5O039etW1Nfu2-uyaX6CWA4vj-yBBQAZ_YvrlDMGYRuffdIV6soC9yPUKURPkdifHOel0Xm-uPmJ8piFgGrA0O33z0Xke318CvnmSJOvZIKUMN6XaH6E1qaOyLsKmYnc0i0y1xTCF8whBX928=w1314-h233-no-tmp.jpg)

Problem istnieje po stronie WU - ze szczegółami możesz zapoznać się w aplikacji Trello - chat po prawej stronie_kliknij (https://trello.com/b/hqC0tb0u/weather-underground) oraz  w zarchiwizowanej korespondencji tutaj_kliknij (https://trello.com/c/qn0vRudE/16-submit-bug-reports-here) - pisze o tym cały świat. ;)

Generalnie chodzi o to, że ta przypadłość przelewa się przez wszystkie konta userów WU od około miesiąca. Ja np nie mialem jeszcze takiego problemu  ;)  ... jeszcze...  ;)

O powodach udostępnienia przez Amazona - operatora WU - aplikacji Trello pisałem tutaj_kliknij (http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2510.msg18782#msg18782) - możesz tutaj również zglosić swój problem.

Pół godziny temu czyli o 19.30  6.04.2018 - Amazon poinformowal na chat-cie - patrz link powyżej - że przywrócona została wszystkim funkcjonalność raportowania ekstremum danych pogodowych za dobę ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: felix w 09 Czerwiec, 2018, 09:07:46
Dziś od 5.15 do 7.39 WU nie rejestrowało danych z mojej stacji.Od północy dane były rejestrowane nawet trzy razy na minutę Stacja cały czas działała, internet był a danych na WU niema. Czy  u Was też taż tak było? Jedna ze stacji Rycha ze Świbna ma podobnie jak moja. Jak to u Was wygląda?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: kriu w 09 Czerwiec, 2018, 16:45:12
Teraz ten WU to jedna wielka porażka
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 10 Czerwiec, 2018, 00:46:59
(...) internet był a danych na WU niema. Czy u Was też tak było? Jedna ze stacji Rycha ze Świbna ma podobnie jak moja. Jak to u Was wygląda?

Cytat: Komunikat WU @tim roche na Trello
@tim roche na SUBMIT BUG REPORTS June 2018 Wczoraj o 08:32
Wybaczcie, jak już wspominałem, że zaktualizowaliśmy nasze oprogramowanie, dziś wieczorem natrafiliśmy na problem i nasza autoryzacja dla PWS została przerwana. Naprawiliśmy to, wiemy, dlaczego tak się stało i pracowaliśmy już nad rozwiązaniem problemu. Zostanie wdrożony na początku przyszłego tygodnia. Bądźcie cierpliwi, gdy ukończymy, to system będzie o wiele bardziej stabilny niemal pod każdym względem, moga jednak pojawić się błędy w nieoczekiwanych miejscach, których nie znaleźliśmy podczas okresu testowania.

Dobra nowina dotyczy nowego systemu który wdrażamy. Każdy błąd jest okazją, aby nasz system był silniejszy i bardziej wytrzymały. Dzięki naszemu nowemu kodowi poświęcamy czas na poprawne i staranne rozwiązywanie problemów.

Chciałbym, aby rzeczy nigdy się nie zepsuły, ale one są i będą się powtarzały. Dołożymy wszelkich starań, aby tak się nie stało, ale uczymy się na wszystkich błędach i nadal jesteśmy bardzo zainwentowani w to dzieło, jak tylko możemy.

Oryginalny komunikat_operatora @tim roche z Amazon po podmianie na żywym organiźmie kodu żródłowego WU (https://trello.com/c/roVxyTpV)

PS: w niektórych sytuacjach - doraźnie - pomaga wylogowanie i ponowne zalogowanie do własnego konta na WU ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 12 Czerwiec, 2018, 10:02:51
WU to już przesadza z tymi awariami i naprawami serwerów. Nie było mnie dwa tygodnie. Wczoraj wróciłem, i chciałem sobie normalnie przesłać dane z mojej stacji pogody. A co się okazało? Tylko jeden dzień się przesłał, a pozostałe dni są "czyste". Z mojej strony było wszystko OK, gdyż wszystkie dane przesłały mi się do EasyWeather i do Cumulusa. Szkoda, że nie można jeszcze raz przesyłać danych do WU, jest to tylko jednorazowa czynność, której nie można powtórzyć... a może można?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 13 Czerwiec, 2018, 10:16:40
Cytuj
@tim roche na SUBMIT BUG REPORTS June 2018 Wczoraj o 08:32
Wybaczcie, jak już wspominałem, że zaktualizowaliśmy nasze oprogramowanie, dziś wieczorem natrafiliśmy na problem i nasza autoryzacja dla PWS została przerwana. Naprawiliśmy to, wiemy, dlaczego tak się stało i pracowaliśmy już nad rozwiązaniem problemu. Zostanie wdrożony na początku przyszłego tygodnia. Bądźcie cierpliwi, gdy ukończymy, to system będzie o wiele bardziej stabilny niemal pod każdym względem, moga jednak pojawić się błędy w nieoczekiwanych miejscach, których nie znaleźliśmy podczas okresu testowania.

Dobra nowina dotyczy nowego systemu który wdrażamy. Każdy błąd jest okazją, aby nasz system był silniejszy i bardziej wytrzymały. Dzięki naszemu nowemu kodowi poświęcamy czas na poprawne i staranne rozwiązywanie problemów.

Chciałbym, aby rzeczy nigdy się nie zepsuły, ale one są i będą się powtarzały. Dołożymy wszelkich starań, aby tak się nie stało, ale uczymy się na wszystkich błędach i nadal jesteśmy bardzo zainwentowani w to dzieło, jak tylko możemy.

Minął początek tygodnia, a problemy nadal występują. Gdy przesyłam dane do WU, na stronce stacji nie chce się załadować mapka a dane nie chcą się przesłać. Oczywiście mogę zapomnieć o ponownym przesłaniu danych, bo nie ma takiej możliwości.
Chyba, że chodziło nie o TEN początek tygodnia, tylko o ten od 18 czerwca? Niech ktoś mi to wyjaśni.

EDIT:
Dodam, że aktualne dane ze stacji (czyli jak stacja jest online) normalnie się przesyłają. Ale jak chcę przesłać dane z poprzednich godzin lub dni (czyli w momencie, gdy stacja była offline) to już się nie da. Może trzeba coś na nowo ustawić w opcjach na Wunderground lub w ustawieniach na Cumulusie? Bardzo proszę o odpowiedź.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: kriu w 13 Czerwiec, 2018, 14:35:49
Ja zauważyłem ten problem już chyba z 2 lata temu. Dane były w stacji ale nie przesyłały się. Ponieważ moja stacja jest online chyba 99,9% czasu zbagatelizowałem problem. Kiedyś (jakieś 2-3 lata wcześniej) przesyłanie działało.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 14 Czerwiec, 2018, 12:32:52
A da się jakoś ustawić żeby dane ze stacji ponownie przesyłały się do Wunderground? Np. w Cumulusie lub na samym WU? Czy to jednak wina samego Wunderground i trzeba czekać na naprawę serwerów?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: charly w 16 Czerwiec, 2018, 06:03:06
U mnie jest to samo. Mniej więcej od końca maja nie przesyłają się dane archiwalne za pomocą funkcji CatchUp w Cumulus. Dane na żywo przesyłają się prawidłowo, innych problemów nie widzę.
@lukdirt
Da się przesłać je ponownie tylko zamykając Cumulusa, biorąc odpowiedni backup plików z katalogu Backup (są tam podzielone na dni godziny backupy z ostatnich bodaj 8 otwarć aplikacji), kopiujesz i nadpisujesz pliki z odpowiedniego katalogu backupu do Data i uruchamiasz ponownie Cumulusa. Uwaga  - tracisz w ten sposób wszystkie dane uzyskane na żywo od czasu użycia backupu - zostaną one pobrane ponownie z pamięci stacji. Póki co nie ma co tego używać, bo problem na Wunderground nadal występuje. 
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Dador w 19 Czerwiec, 2018, 22:11:30
Zaczyna to przypominać politykę zniechęcania do siebie użytkowników. Dziś na mapie ze stacjami pojawiła się bardzo brzydka nowa grafika. WU zmierza do samozaorania. Dane wysyłam, bo robi to cumulus automatem, ale coraz mniej mi się tam podoba.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: kriu w 20 Czerwiec, 2018, 09:40:57
.... Dane wysyłam, bo robi to cumulus automatem, ale coraz mniej mi się tam podoba.
To samo jest w moim wypadku. Poza tym ostatnio w zasadzie tam nie zaglądam.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 20 Czerwiec, 2018, 15:59:57
Ale jeśli nie Wunderground... to co? Jaki inny serwis polecacie, na którym można wysyłać dane z Cumulusa?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 20 Czerwiec, 2018, 22:43:26
To co wyprawia się na WU ostatnio to jawna kpina, nie po to kupowałem stacje pogodową która może wysyłać dane do internetu żeby mi te dane ginęły. Jest jakaś alternatywa dla tego serwisu?

Zaczyna to przypominać politykę zniechęcania do siebie użytkowników. Dziś na mapie ze stacjami pojawiła się bardzo brzydka nowa grafika. WU zmierza do samozaorania. Dane wysyłam, bo robi to cumulus automatem, ale coraz mniej mi się tam podoba.

Ale jeśli nie Wunderground... to co? Jaki inny serwis polecacie, na którym można wysyłać dane z Cumulusa?

Cytuj
Weather Underground zostało założone 23 lata temu, a część kodu i infrastruktury wspierającej sieć PWS nadal sięga 1994 r.

Wdrażają na stronie nowy system, który ma być lepszy, tak więc czasowo mogą pojawiać się jakieś problemy. Weather Underground to teraz International Business Machines Corporation, a IBM to najstarsze i najsłynniejsze przedsiębiorstwo informatyczne, które stworzyło między innymi w 1981 roku komputer osobisty PC. Tak więc myślę, że to gwarantuje, że serwis będzie rozwijany i z wszystkimi problemami sobie poradzą, nawet jak np. 100 000 000 prywatnych stacji pogodowych będzie wysyłać tam dane. Wszystkie te problemy wynikają z tego, że IBM modernizuje serwis i dostosowuje oprogramowanie do dzisiejszych realiów. A przecież w ostatnich latach liczba stacji z możliwością automatycznego przesyłania danych do WU znacznie się zwiększyła, i coraz więcej nowych produktów ma taką możliwość. Jedną z pierwszych stacji z możliwością automatycznego (bez oprogramowania) przesyłania danych do WU była w 2013 roku HP1000/1001 (https://stacje-pogody.pl/artykul_stacje_pogodowe_typu_hp1000_i_hp1003,12.html), a jak teraz patrzę, korzystając z wyszukiwarki stacji pogodowych (https://stacje-pogody.pl/wyszukiwarka_stacji_pogody.html), aktualnie takich produktów jest co najmniej 23.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: mantek66 w 29 Czerwiec, 2018, 10:55:06
a od kilku dni nie ma prognoz, wiecie coś na ten temat?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 29 Czerwiec, 2018, 20:51:45
... zgłoś to na Trello
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 03 Lipiec, 2018, 01:22:39
a od kilku dni nie ma prognoz, wiecie coś na ten temat?

... zgłoś to na Trello

.. nie zgłosiłeś ;) ja zgłosiłem na Trello_czytaj (https://trello.com/c/roVxyTpV/29-submit-bug-reports-june-2018#comment-5b39112c64e78b6f5ef0faa6) i @Tood Gladfelter z WU naprawił ...Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 16 Lipiec, 2018, 10:34:31
Przesyłanie danych ze stacji pogody na Wunderground w końcu zaczęło działać. Chociaż nie wiem, czy to chwilowa naprawa, czy później znowu będą z tym kłopoty? Jak uważacie?
Zresztą sami zobaczcie, że bez problemu przesłały mi się dane z kilku poprzednich dni -
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=ILSKIEGL2#history/s20180715/e20180715/mdaily

PS: Jednak naprawa okazała się chwilowa. Końcówka przesyłania, obejmująca dzień dzisiejszy, znowu przestała działać. Mapka nad wszystkimi danymi znowu znikła, a zatrzymanie przesyłania nastąpiło przy godzinie 7:24 :(

Oto dowód - zatrzymanie wykresu jest o godzinie 7:24 -
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=ILSKIEGL2#history/s20180716/e20180716/mdaily
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 23 Lipiec, 2018, 17:41:05
Po kilku dniach znowu próbowałem przesłać dane. I co się okazało? Że starsze dane bez problemu się przesyłają, ale kilka godzin przed aktualną godziną przesyłanie danych zostaje przerwane. I na wykresie kolejny pomiar jest o kilka godzin późniejszy.

Widać to np. tutaj -
https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=ILSKIEGL2#history/s20180720/e20180720/mdaily

Przesyłanie danych na serwer Wunderground rozpocząłem około godziny 5:25 PM. Dane z poprzednich dni bez problemu się przesłały, ale tylko do godziny 2:40 PM. Później na wykresie jest dziura.
Chyba rozumiecie, o co mi chodzi?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: felix w 21 Wrzesień, 2018, 21:02:05
Od 3 dni przy próbie wejścia na swoje stacje dość często pojawia mi się komunikat:

"An error occured:

backend failure"

Też tak macie?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Dador w 22 Wrzesień, 2018, 21:15:05
W zasadzie na jakąkolwiek stacje byś chciał wejść, jest ten sam komunikat, co wyżej. Pomaga odświeżenie strony, czasem parokrotne  ::)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 22 Wrzesień, 2018, 21:27:05
Od 3 dni przy próbie wejścia na swoje stacje dość często pojawia mi się komunikat: An error occured: backend failure" Też tak macie?

... czyli "Wystąpił błąd: awaria serwera".

(...)  Pomaga odświeżenie strony, czasem parokrotne

A ja wykonuję taki 'myk" --->  poprzez właśnie taką a nie inną mapę_kliknij (http://www.wunderground.com/auto/preview) wchodzę na swoje lub inne stacje i otwieram w "nowej karcie" poprzez wczesniejszce precyzyjne ustawienie "rączki z wysuniętym palcem wskazującym" na ikonie stacji ;) - pomaga ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: felix w 23 Wrzesień, 2018, 09:11:48
Mapka bardzo mi się spodobała. Szkoda tylko, że ją też dopadł kryzys na WU. Niestety u mnie próba wejścia na jakąś stację często kończy się tym samym komunikatem: "An error occured backend failure"
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 23 Wrzesień, 2018, 09:39:34
Spróbuj usunąć pliki cookies dla wunderground...

PS: cieszę się, że ta zapomniana przez nowego operatora czyli Amazona mapka (http://www.wunderground.com/auto/preview) - a więc jeszcze nie zepsuta ;) - tak Ci się podoba ;)

... kiedyś  funkcja podglądu nazwy ikony stacji - którą posiada ta mapka - dostępna była również na oficjalnej mapie WU_kliknij (https://www.wunderground.com/wundermap)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: felix w 23 Wrzesień, 2018, 10:20:23
Na oficjalnej mapie WU u mnie nadal działa funkcja podglądu nazwy ikony stacji. Niema wykresu, ale działa. Dopóki nie było kryzysu to z niej korzystałem.
Usunąłem pliki cookies, i jak na razie jest lepiej.
Nie wiem czy zauważyłeś ale na Twojej stacji IPOMORSK23 jest już ponad 18000 odwiedzeń w tym miesiącu. Czyżby kontrwywiad lub inne służby zainteresowały się Twoją stacją?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 23 Wrzesień, 2018, 21:10:43
Na oficjalnej mapie WU u mnie nadal działa funkcja podglądu nazwy ikony stacji.Nie ma wykresu, ale działa.(...)

... uściślijmy ...

Na "oficjalnej" mapie WU - czyli tej_kliknij (https://www.wunderground.com/wundermap) po naprowadzeniu kursora "rączki" (bez kliknięcia) na ikonę stacji nie pojawia się nazwa stacji. Nazwa stacji wraz z ID i z tabelką pojawia się dopiero po kliknięciu na ikonę stacji. Gdy pojawi się tabelka z ID, wykresy pojawią się gdy ustawisz w tabelce opcję "Graph" zamiast domyślnie "Current". Aktualnie widoczny wykres  zależy od rodzaju ustawionej ikony na mapie (opady, temp...itp)

Natomiast na "mojej" ;)  mapie stacji czyli pokazanej powyżej_kliknij (http://www.wunderground.com/auto/preview) nazwy stacji pojawiają sie już po muśnięciu kursorem ("rączką") ikony stacji. Po kliknięciu pojawia się tabelka z ID stacji i wykresem - bez konieczności zmian ustawień aby zobaczyć wykresy.

Sprawdzałem jak to działa na czterech przeglądarkach : IE, EDGE, FireFox i Chrom - na każdej działa identycznie ;) tak jak opisałem powyżej.

Dlatego "moja" ;) mapka jest wygodna w szybkim rozpoznawaniu nazwy stacji bez klikania w ikony stacji i zaglądania w głąb. Tak niegdyś funkcjonowało to w tzw "oficjalnej" mapie WU stacji przed przejęciem WU przez Amazona ;)

(...) Nie wiem czy zauważyłeś ale na Twojej stacji IPOMORSK23 jest już ponad 18000 odwiedzeń w tym miesiącu. Czyżby kontrwywiad lub inne służby zainteresowały się Twoją stacją?

Znam temat. Za dobę przybywa ponad 5000 wejść. Do 20. września przyrosty były normalne a od 21-go zaczyna przybywać wlaśnie o te 5000 za dobę.

Moja stacja została zarekomendowana do śledzenia pogody w czasie Zlotu ZHP (sierpień'18) który odbywał się w Gdańsku niedaleko mojej stacji. Na zlocie było ponad 15 tys. skautów i osób zabezpieczenia logistycznego. W tym okresie właśnie zaczęły się takie przyrosty wejść.

Dwa, trzy dni po zakończeniu Zlotu wejścia wygasały aż do powrotu do normalnych.

Dlaczego teraz występują takie przyrosty wejść nie wiem - może to robota "Rusków" bo obwód Kaliningradzki rzut kamieniem ode mnie :) Druga moja-bliźniacza do HP1001 - stacja IGDASK27 (WH2600) - patrz stopka postu - nie cieszy się takim zainteresowaniem chociaz nadaje tuż obok tej z 5000-nymi przyrostami wejść ;) 
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 04 Październik, 2018, 23:23:15
Odwiedziny kokpitu  mojej stacji HP1001 (https://www.wunderground.com/personal-weather-station/dashboard?ID=IPOMORSK23&cm_ven=localwx_pwsdash#history)  zmniejszyły się z 5000 średnio za dobę do 2500 ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 06 Październik, 2018, 22:29:27
... z 2500 spadło do 500 odwiedzin na dobę ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: julek188 w 08 Październik, 2018, 19:21:21
witam

jestem nowy i próbuje sparować stacje z wu ale ciągle mam brak odpowiedzi czy sa jakies problemy na serwerze
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: felix w 08 Październik, 2018, 21:58:02
Witam na forum.
Jaką masz stację i co dokładnie zrobiłeś, aby ją zarejestrować na WU.

Czytałeś może to:

Chcesz założyć konto w www.wunderground.com oraz zarejestrować stację pogodową (PWS) HP 1001 w sieci Weather Underground (WU)?

Zapoznaj się na wstępie z wątkiem www.wunderground.com (http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=330.0) - pomiń tematy dotyczące aplikacji Cumulus.

Ważna uwaga: rejestracji dokonaj poprzez przeglądarkę np. Mozilla FireFox ponieważ IE ma problemy z przechodzeniem na poszczególne kroki - nie reaguje po wciśnięciu właściwego klawisza  :( (przynajmniej tak było u mnie)

Pierwszy krok to załóż konto na portalu www.wunderground.com - wcześniej wymyśl sobie nick oraz hasło oraz przygotuj swój adres mail - rejestracja poprzez ikonkę sylwetki "ludzika". Po rejestracji nick będzie używany tylko do kontaktów wewnętrznych mailingiem WUmail lub do wystąpień na blogach portalu WU. Logowanie do portalu www.wunderground.com swoim mailem i hasłem. Sugeruję jednokrotne zalogowanie się i późniejsze nie wylogowywanie  ;)

Drugi krok zarejestruj stację (PWS) poprzez www.wunderground.com/personal-weather-station/signup?new=1 - przygotuj sobie nazwę swojej stacji - koniecznie bez polskich liter - ł,ś,ź itp.  ;) - wcześniej musisz być zalogowany jak wyżej. Naprowadź czerwony wskaźnik na Twoja lokalizację. Ustal i wpisz wysokość od gruntu  na jakiej będzie podwieszony zewnętrzny panel czujników. Wcześniej przelicz sobie metry na ft. Wybierz typ stacji jaką posiadasz oraz wypełnij pozostałe okienka  ;) Wstawiając miejscowość korzystaj z podstawianej listy miejscowości - jeżeli Twoja miejscowość zawiera "polskie litery" a w podstawianej liście znajdują się dwie wersje z polskimi znakami i bez - to wybierz nazwę bez polskich znaków. Będziesz wtedy na mapach i w zestawieniach widział pełną nazwę swojej miejscowości bez "dziur" z pominiętymi "polskimi literami".  ;)

PS:
1. na bazie swojego konta możesz zarejestrować wiele stacji pogody (PWS) - jeśli takie posiadasz np w tej samej lub różnych lokalizacjach
2. ikona stacji pojawi się - do kilku godzin - na mapach www.wunderground.com/wundermap/ - czas ten potrzebny jest do odświeżenia serwerów WU i Googla rozlokowanych nie tylko w Kalifornii (USA) ale też w Europie
3. klikając w ikonę swojej PWS odczytasz ID swojej PWS
4. warunkiem koniecznym aby Twoja stacja widoczna była stale w sieci Weather Underground (WU) jest wysyłanie przez nią danych poprzez ruter do sieci Internet - dlatego po odczytaniu ID z wundermapprzejdź asap do kroku trzeciego ;)
5. po ok. 1,5-2 godzinach braku danych z Twojej PWS w sieci - ikona stacji zniknie z sieci WU i pojawi się ponownie po ok. 2 godz. od wznowienia wysyłania danych

Trzeci krok to konfiguracja konsoli stacji poprzez między innymi wpisanie identyfikatora (ID) otrzymanego z portalu w odpowiedniej formatce w Twojej stacji - patrz instrukcja HP 1001 poniżej. Stacja i ruter muszą "widzieć" ten sam czas. Inaczej - po zakończeniu konfiguracji konsoli w PC i w konsoli stacji  musi być widoczna identyczna godzina  - pochodząca z Internetowego Serwera Czasu. Załatwia to automatycznie proces konfiguracji sieci WiFi.
Wepnij konsolę do sieci szerokopasmowej poprzez połączenie konsoli i rutera siecią WiFi - dlatego wybierz w konsoli swój ruter - spośród innych widocznych ruterów np. sąsiadów.


Zapoznałeś się z Instrukcją HP 1001 w części dotyczącej konfiguracji połączenia konsoli stacji z siecią Internetową i z portalem  www.wunderground.com ?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 08 Październik, 2018, 22:07:35
 ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 21 Marzec, 2019, 22:13:16
Wątek pokrewny_kolejna migracja danych realizowana przez Amazon (http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2779.msg19812#msg19812)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: felix w 25 Październik, 2019, 17:27:41
Właśnie sprzedałem jedną ze swoich stacji HP1001. Aby zachować ciągłość przesyłania danych do WU zamieniłem w niej i GW1000 ID stacji i hasła. Dane sprawdzałem pięć razy. Niestety od tego momentu stacje są niby online ale nie ma danych. Czy ktoś wie jak długo trwa w WU ponowne parowanie stacji?
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLIWICE30
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLIWI4
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Sowa w 13 Marzec, 2020, 12:59:17
Dzisiaj o 9 CET padł  WU globalnie. Wygląda na to, ze będzie dłuższa przerwa.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 13 Marzec, 2020, 18:43:28
No to "pięknie"...
Ale jakimś cudem udało mi się dzisiaj przesłać dane na serwer z mojej stacji pogody:

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ILSKIEGL2/graph/2020-03-11/2020-03-11/daily

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ILSKIEGL2/graph/2020-03-12/2020-03-12/daily
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Mark w 13 Marzec, 2020, 23:04:42
A ja nie widzę dzisiaj luki w danych:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWIELKOP26 (https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWIELKOP26)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: borsuk w 14 Marzec, 2020, 05:51:48
Dzisiaj o 9 CET padł  WU globalnie. Wygląda na to, ze będzie dłuższa przerwa.
I tak podziwiam ten portal, że ogarnia te miliony stacji z całego świata wysyłających swoje dane.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 14 Marzec, 2020, 13:09:13
Dzisiaj o 9 CET padł  WU globalnie. Wygląda na to, ze będzie dłuższa przerwa.

I tak podziwiam ten portal, że ogarnia te miliony stacji z całego świata wysyłających swoje dane.

W połowie 2018 roku, stacji które miały możliwość przesyłania danych do WU było 23, pisałem o tym tu: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=2510.msg19222#msg19222 . Teraz takich stacji pogodowych jest co najmniej 54. W niecałe 2 lata doszło 31 produktów z taką możliwością, prawie 2.5 krotny wzrost. Na samym dole strony WU jest duże logo IBM, a to nie jest byle jaka marka. Pisząc to korzystam z komputera PC, który kiedyś stworzyła/wymyśliła firma IBM. Nie jest to ich główna działalność, ale poradzą sobie - tak myślę.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Sowa w 14 Marzec, 2020, 19:12:33
A ja nie widzę dzisiaj luki w danych:

Bo u Ciebie już była 23. Kryzys został opanowany wieczorem. Co dziwne  przesłane w czasie awarii dane zostały zachowane. Czyli odbiór i zapis danych działało. Nie działało wysyłanie danych na żądanie ze strony WWW
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: matichaser w 25 Kwiecień, 2020, 21:26:44
No kryzys, że szok. Moje dane od 13 lutego do 23 marca zostały stracone, bo mieli problem ze stacjami dodanymi w lutym. Dno, dziadostwo, żenada !!!
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 26 Kwiecień, 2020, 10:26:48
W mojej nowej stacji pogody też niestety występują "luki", przykładem jest to, że dzisiaj w godzinach 8:51 - 10:09 stacja była offline, pomimo tego, że cały czas mam ją podłączoną przez Wi-Fi  ???

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ILSKIEGL2/graph/2020-04-26/2020-04-26/daily
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Mark w 26 Kwiecień, 2020, 11:16:04
Patrzę na swoje dane i stacji z okolicy i nie ma luk dzisiaj:
https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWIELKOP26 (https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IWIELKOP26)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 12 Maj, 2020, 10:59:27
Dzisiaj znowu dane ze stacji DNT WeatherScreen PRO przestały się na moment przesyłać na serwer Wunderground. Zauważyłem, że średnio raz na dwa dni tak się dzieje. Pomogło odłączenie zasilania i ponowne jego podłączenie do głównej bazy (czyli wyświetlacza).

Od razu odrzucam tutaj możliwość awarii mojej stacji, gdyż dane na Ecowitt cały czas przesyłają się bez problemu. Dane w pamięci stacji również są wszystkie zapisane. Więc jaka może być tego przyczyna? Bo z mojej strony obstawiam trzy możliwości:

- źle skonfigurowałem połączenie z Wunderground;
- Wunderground miewa przerwy techniczne, ale tylko na wybranych stacjach;
- jest jakiś limit w przesyle danych (to by tłumaczyło dlaczego zawsze raz na dwa dni (najczęściej rano) połączenie z serwerem Wunderground jest nagle przerywane).
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Parasol w 13 Maj, 2020, 10:53:07
- źle skonfigurowałem połączenie z Wunderground;
- jest jakiś limit w przesyle danych (to by tłumaczyło dlaczego zawsze raz na dwa dni (najczęściej rano) połączenie z serwerem Wunderground jest nagle przerywane).

Może jest tak, że masz ustawiony interwał transmisji danych do WU na 1 minutę (to jest chyba ustawienie domyślne), a dane na WU są pokazywane z interwałem 5 minutowym. Czyli niepotrzebne jest przesyłanie danych częściej niż co 5 minut, bo i tak się nie wyświetlą. WU może mieć limit 1000 przesłań dziennie (gdzieś o tym czytałem) i po przekroczeniu tego np. blokują odbiór danych z danej stacji. A konsola stacji po iluś tam nieudanych próbach połączenia z WU np. może przestać wysyłać dane, stąd np. ta konieczność resetu. Generalnie, nie ma sensu przesyłać danych do serwisów pogodowych częściej, niż są wyświetlane (aktualizowane) w danym serwisie pogodowym.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 13 Maj, 2020, 18:34:23
Mam ustawione 5 minut w opcji "interval". Ale na wszelki wypadek wyłączyłem dane w opcji "customized", może coś to pomoże.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Sowa w 14 Maj, 2020, 14:22:52
Może jest tak, że masz ustawiony interwał transmisji danych do WU na 1 minutę (to jest chyba ustawienie domyślne), a dane na WU są pokazywane z interwałem 5 minutowym. Czyli niepotrzebne jest przesyłanie danych częściej niż co 5 minut, bo i tak się nie wyświetlą.
NIE. WU może odbierać sygnał nawet co kilkanaście sekund. Niektóre jednak przepadają. Dawno, dawno temu WU  nie dawało sobie radę z nawałem danych i rejestrowała niekiedy co 1 ,kilka minut lub były większe przerwy, Od 1.01.2019 gdy WU przeniesiono na serwery firmy zależnej od IBM, dane  są gromadzone w nowy sposób : wszystkie wyniki odebrane w przedziale 5 minut są uśredniane!. WU  obecnie w swoje bazie wyników zamieszcza wyniki temperatury ( wilgotność etc) jako 3 wartości (Max w czasie 5 minut, Min w 5min, średnia z 5 min). W 2019 były  okresowe kłopoty z tym systemem i zdarzały się wpadki, ale teraz w 2020 wszystko działa już poprawnie.
Dlatego błędem jest polecanie wysyłanie wyników co 5 wyników, bo wysyłając co 1 min mamy mniejszy błąd pomiaru w wyniku uśredniania.
Tak jest na WU a serwerze ecowitt nic nie uśredniają i tam wysyłanie co 1 mija się z celem bo 4 na 5 wyników wpada w czarna dziurę
WU może mieć limit 1000 przesłań dziennie (gdzieś o tym czytałem) i po przekroczeniu tego np. blokują odbiór danych z danej stacji. A konsola stacji po iluś tam nieudanych próbach połączenia z WU np. może przestać wysyłać dane, stąd np. ta konieczność resetu.
Nie ma żadnego limitu przesłań, jest limit pobrań z serwera api. Kiedyś podobno wynosił 1500, obecnie oficjalnie jest 500.
Problemem jest konfiguracja wysyłania na konsoli i/lub konfiguracja routera u Lukdirt’a.
PS lub zmiany IP konsoli na routerze po chwilowym zaniku napięcia.
 
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 25 Maj, 2020, 10:19:05
Mam ustawione 5 minut w opcji "interval". Ale na wszelki wypadek wyłączyłem dane w opcji "customized", może coś to pomoże.

No i niestety dzisiaj po raz kolejny przesyłanie danych zostało przerwane na serwer Wunderground...
Znalazłem jednak lepszy sposób na odnowienie przesyłania - zamiast odłączać i podłączać od nowa stacji do zasilania, wystarczy że kliknąłem przycisk "connect" w menu "hidden ssid".
Tylko co będzie w przypadku gdy będę kilka dni poza domem? Wątpię żeby wtedy przesyłanie samo się wznowiło.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Lukdirt w 02 Czerwiec, 2020, 12:48:24
Tym razem miałem dziwny przypadek ze stacją którą zamontowałem na działce, czyli Eurochron EFWS 2900.
O 4:44 rano nastąpił nagły pik wskaźnika UV, osiągając wartość nawet 11. Dziwna sprawa, bo przecież Słońce o tej porze znajduje się jeszcze nisko nad horyzontem. Nawet jakby znajdowała się woda na panelu słonecznym, to przecież nie nastąpiłby aż taki nagły wzrost, zwłaszcza że skalibrowałem wartość UV do 0,7. Dlatego myślę, że to wina portalu Wunderground oraz jego dawnego "kryzysu".

Zresztą, sami zobaczcie ten nietypowy przypadek na wykresie ->

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/ILSKIEKN2/graph/2020-06-2/2020-06-2/daily
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Mark w 05 Czerwiec, 2020, 23:40:45
I tu jest problem po zmianach na WU, bo takiego błędnego rekordu nie można samemu wykasować poprzez edycję bazy. Było to kiedyś możliwe.