Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - oprogramowanie => Inne oprogramowanie => Wątek zaczęty przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 18:41:55

Tytuł: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 18:41:55
WU przeżywa kolejny kryzys. Amazon i jego "chmury" danych nie zdają egzaminu. Wygląda na to, że część z danych utracili bezpowrotnie - co widac na grafach. Od sześciu dni próbują opanować  sytuację. Jedno naprawiają drugie im się sypie.

Awarię wywołał sam Amazon Web Services‎ (AWS) który jest serwisantem i eksploatatorem całej bazy danych w tzw "chmurze". Próbowali jak napisał przedstawiciel WU zlikwidować luki Intela...

W pierwszej kolejności próbują opanować problemy z API - ponieważ są to płatne usługi i w tym celu założyli dedykowane forum dla tej awarii:                                    t u t a j (https://apicommunity.wunderground.com/weatherapi/topics/api-not-working-8jsfugpjga7xv)
 
Czytając kolejne posty  userów oraz oficjalnego przedstawiciela WU - tak się nazwał na ww forum - wyjaśniają się również obecne pozostałe problemy WU.

Głównie sprawa zasadza się na awarii serwerów - czytaj komunikat:

Cytat: WU komunikuje
Wystąpił problem z serwerem sieciowym z naszymi danymi w chmurze dostawcy hostingu. Zamknęli wszystkie wystąpienia i nie powracają poprawnie. Mamy wszystkie ręce na pokładzie i pracujemy nad problemami tak szybko, jak to możliwe. Prosimy o kontakt z nami, gdy będziemy pracować nad rozwiązaniem tego problemu.

"Oficjalny przedstawiciel" - prosi zatem o powiadamianie na ww forum o swoich problemach. Ludzie zgłaszaja nie tylko problemy API ale pozostałe jak: brak wykresów, błedne wykresy, braki danych, niezgodność czasowa itp. niespójne komunikaty o braku raportowania czy umieszczanie w tabeli pomiarów co 1-2 min zamiast standardowego 5min.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 19:29:08
Jedna z poważnych wpadek AWC z lutego 2017 (https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/awaria-amazon-web-services-znamy-przyczyne/838et0b) 

Wtedy właśnie położono również na WU obsługę stacji 1400 IP i WH2600, siostrzaną stację 1400 IP - awaria i okres stabilizacji trwał kilka tygodni - pisałem o tym na tym forum  ;)
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 09 Styczeń, 2018, 20:03:37
Świat pomrukuje i grozi WU/Amazon (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.pl&sl=ro&sp=nmt4&tl=pl&u=https://apicommunity.wunderground.com/weatherapi/topics/please-post-server-repair-updates-for-wu-pws-users&usg=ALkJrhjDT_tpgvYH-aDba4sJoE45-L1ObA) ..... prosząc jednocześnie o wysyłanie komunikatów o statusie usuwania awarii systemowymi mailami  ;)

Kolejny zniecierpliwiony user stacji Davis z Kalifornii (https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=pl&rurl=translate.google.pl&sl=ro&sp=nmt4&tl=pl&u=https://apicommunity.wunderground.com/weatherapi/topics/pws-goes-missing-and-has-corrupted-data&usg=ALkJrhgZVTkS1fl0Ndo1M09CGLAvuJ8-LA)
==============
... całe WU położone - nawet linki do zasobów nie powiązanych bezpośrednio z portalem pogodowym - działają tylko okresowo...
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: bzyku w 10 Styczeń, 2018, 18:15:20
To co wyprawia się na WU ostatnio to jawna kpina, nie po to kupowałem stacje pogodową która może wysyłać dane do internetu żeby mi te dane ginęły. Jest jakaś alternatywa dla tego serwisu?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: Dador w 11 Styczeń, 2018, 22:37:07
Danych archiwalnych brak, kamery nie działają, ale dodali nowy ficzer - komentarze ::) Quo vadis WU?
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground_Komunikat WU !!!
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 13 Styczeń, 2018, 02:12:57
Quo vadis WU?

Komunikat od WU w sprawie sytuacji kryzysowej:

Cytat: Komunikat WU !!! z dnia 12. stycznia 2018r.
Drogi właścicielu PWS,

Chcemy zabrać Ci chwilkę czasu, aby poznać, wyjaśnić i przeprosić za problemy z siecią PWS, których doświadczyłeś w ciągu ostatniego tygodnia. Z radością stwierdzamy, że problemy zostały rozwiązane, a Twoja usługa jest w pełni przywrócona.

Przerwanie usługi było związane z poprawkami na naszych serwerach, aby poprawić luki w zabezpieczeniach sprzętu firmy Intel. Możemy powiedzieć ze 100-procentową pewnością, że dane, które nam udostępniacie, są całkowicie bezpieczne. Poprawki wymagały ponownego uruchomienia systemu, a ponieważ te systemy wróciły do trybu online, wiele z nich nie uruchomiło się poprawnie.

Weather Underground zostało założone 23 lata temu, a część kodu i infrastruktury wspierającej sieć PWS nadal sięga 1994 r. Zainwestowaliśmy znaczne zasoby, aby zmodernizować tę infrastrukturę w 2017 r., A aktualizacje są już prawie ukończone.

Dziękujemy za Twoją lojalność na przestrzeni lat, przyczyniając się do największej na świecie sieci PWS iliczymy na dalszą współpracę.


Zespół WU

Treść oryginalna:

Cytat: Komunikat WU !!! z dnia 12. stycznia 2018r.
Dear PWS Owner,

We want to take the time to acknowledge, explain and apologize for the PWS network issues that you may have experienced over the past week. We’re happy to say the issues are now resolved and your service is fully restored.

The interruption of service was related to the hot patches applied to our servers to correct the recent Intel hardware security flaws. We can say with 100% confidence that the data you share with us is completely safe. The patches required systems to be rebooted and, as these systems came back online, many of them did not boot up cleanly.

Weather Underground was founded 23 years ago and some of the code and infrastructure supporting the PWS Network still date back to 1994. We invested significant resources to modernize that infrastructure in 2017 and those updates are nearly complete.

We thank you for your loyalty over the years in contributing to the World’s Largest PWS Network and look forward to continue serving you.


The WU Team


Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground
Wiadomość wysłana przez: ShamY w 14 Styczeń, 2018, 13:22:55
To co wyprawia się na WU ostatnio to jawna kpina, nie po to kupowałem stacje pogodową która może wysyłać dane do internetu żeby mi te dane ginęły. Jest jakaś alternatywa dla tego serwisu?
Wystarczy stworzyć sobie formularz i zapisywać samemu dane tak jak ja to robie -> http://www.meteo24.com.pl/history.php dodatkowo można je wzbogacić o dane z raportów NOAA, który plik może generować Cumulus.
Tytuł: Kryzys w Weather Underground_WU uruchamia "spec grupę"
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 16 Styczeń, 2018, 17:48:18
Od wczoraj  (15. stycznia 2018) na tym forum (http://www.wxforum.net/index.php?topic=33651.msg341640#msg341640) można zgłaszać swoje uwagi do jakości funkcjonowania portalu WU.

Są tutaj przedstawiciele WU (rozpoznasz ich po avatarze/logo WU) - którzy zbierają wszelkie informacje i sugestie co należy zrobić aby WU wróciło do swojej dawnej "świetności".  ;)

Poniżej cytat :

Cytat: Przedstawiciel WU napisał:
Mamy nadzieję, że dzięki sprawnej komunikacji i dzieleniu się naszymi planami tak jasno, jak to tylko możliwe, będziemy mogli  wprowadzić zmiany wg waszej sugestii. Naszym początkowym celem jest wskazanie problemów z PWS, których wszyscy doświadczacie. Wiemy już o wielu problemach, które mają wpływ na dużą część bazy użytkowników PWS. Jeśli masz konkretne problemy z PWS, możesz przesłać prywatne wiadomości e-mailem i identyfikatorem PWS.

Wiemy, że wielu z Was jest sfrustrowanych swoim doświadczeniem. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby usuwac usterki i udzielać możliwie jak najbardziej przejrzyste informacje na temat naszych postępów.
Tytuł: Odp: Kryzys w Weather Underground_Aplikacja Trello dla Ciebie
Wiadomość wysłana przez: Rychu_Świbno w 16 Styczeń, 2018, 18:32:37
W udostępnionej przez WU aplikacji Trello (https://trello.com/b/hqC0tb0u/weather-underground) na potrzeby komunikacji user PWS <---> Zespół WU - można poczytać o statusach zgłaszanych i rozwiązywanych problemach. Można też zgłosić swoje problemy z podaniem ID stacji.  polecam ...

Ja zgłosiłem nieregularną archiwizację danych na WU - powinna być co 5 minut   ;)