Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Stacje Pogody - hardware => Davis Vantage Pro i Vantage Vue => Wątek zaczęty przez: chinczyk w 27 Sierpnia, 2021, 11:23:57

Tytuł: Pytanie o połączenie
Wiadomość wysłana przez: chinczyk w 27 Sierpnia, 2021, 11:23:57
Witam , Panowie a może i Panie mam pytanie bo trochę zgłupiałem

Szkoła mojego syna posiada Vintage Pro 2 i chcieliby aby na stronie szkoły znajdowały się aktualne odczyty stacji. Oczywiście dostali od UM tylko gołą stację. Mają Raspberry zainstalowanego Wewexa ale nie mają podłączenia między konsolą stacji a Rpi. Czy faktycznie jedynym rozwiązaniem jeśli kolektorem danych ma być komputer Rpi jest kupowanie jakiegoś PC Loggera , WeatherLink czy jakieś konsoli pośredniej ? Nie ma możliwości wykonać jakiegoś kabla który podpinamy a resztą już zajmuje się soft w Rpi ?

Dzięki z góry za oświecenie głupiego :)
Tytuł: Odp: Pytanie o połączenie
Wiadomość wysłana przez: Dador w 27 Sierpnia, 2021, 11:49:17
Konsola Davis bez loggera, to tylko ultra droga ramka z danymi i pamięcią. Nie można nic zrobić z danymi. Musisz mieć logger, aby pobierać dane i później wysyłać w świat. Z loggerów od Davis obecnie najlepszym rozwiązaniem będzie WeatherLink Live (WLL) (https://mera-sp.pl/akcesoria/4041-modul-davis-weatherlink-live.html). Jeśli chodzi o alternatywne loggery, ze swojej strony polecam http://wifilogger.net/ (http://wifilogger.net/). Polski produkt, niestety centra dystrybucji to USA lub Anglia.
Tytuł: Odp: Pytanie o połączenie
Wiadomość wysłana przez: chinczyk w 27 Sierpnia, 2021, 12:06:10
I nie ma niczego takiego jak sam kabel typu rs->usb, kurde masakra :(
Dzięki za odpowiedź