Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Pogoda / no i co z tym sniegiem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kazpogo dnia 13 Styczeń, 2018, 13:29:28 »
myślicie ze jeszcze do końca stycznia pojawi się w snieg w centrum
12
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground_Komunikat WU !!!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 13 Styczeń, 2018, 02:12:57 »
Quo vadis WU?

Komunikat od WU w sprawie sytuacji kryzysowej:

Cytat: Komunikat WU !!! z dnia 12. stycznia 2018r.
Drogi właścicielu PWS,

Chcemy zabrać Ci chwilkę czasu, aby poznać, wyjaśnić i przeprosić za problemy z siecią PWS, których doświadczyłeś w ciągu ostatniego tygodnia. Z radością stwierdzamy, że problemy zostały rozwiązane, a Twoja usługa jest w pełni przywrócona.

Przerwanie usługi było związane z poprawkami na naszych serwerach, aby poprawić luki w zabezpieczeniach sprzętu firmy Intel. Możemy powiedzieć ze 100-procentową pewnością, że dane, które nam udostępniacie, są całkowicie bezpieczne. Poprawki wymagały ponownego uruchomienia systemu, a ponieważ te systemy wróciły do trybu online, wiele z nich nie uruchomiło się poprawnie.

Weather Underground zostało założone 23 lata temu, a część kodu i infrastruktury wspierającej sieć PWS nadal sięga 1994 r. Zainwestowaliśmy znaczne zasoby, aby zmodernizować tę infrastrukturę w 2017 r., A aktualizacje są już prawie ukończone.

Dziękujemy za Twoją lojalność na przestrzeni lat, przyczyniając się do największej na świecie sieci PWS iliczymy na dalszą współpracę.


Zespół WU

Treść oryginalna:

Cytat: Komunikat WU !!! z dnia 12. stycznia 2018r.
Dear PWS Owner,

We want to take the time to acknowledge, explain and apologize for the PWS network issues that you may have experienced over the past week. We’re happy to say the issues are now resolved and your service is fully restored.

The interruption of service was related to the hot patches applied to our servers to correct the recent Intel hardware security flaws. We can say with 100% confidence that the data you share with us is completely safe. The patches required systems to be rebooted and, as these systems came back online, many of them did not boot up cleanly.

Weather Underground was founded 23 years ago and some of the code and infrastructure supporting the PWS Network still date back to 1994. We invested significant resources to modernize that infrastructure in 2017 and those updates are nearly complete.

We thank you for your loyalty over the years in contributing to the World’s Largest PWS Network and look forward to continue serving you.


The WU Team


13
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001_zerowanie opadu rocznego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 13 Styczeń, 2018, 00:22:00 »
(...) Odtworzyłem wartość w panelu Calibration  - zobaczymy, czy znowu wyzeruje...  ;) (...)

... no i dzisiaj - 13. stycznia 2018 o godz. 0.00  znowu stan opadu rocznego (Yearly Rain) wyzerował  się  - w konsoli HP1001 ;)
14
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001_zerowanie opadu rocznego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 12 Styczeń, 2018, 23:24:36 »
Teraz mam jednak inny problem. Moja stacja przestała zliczać OPAD ROCZNY deszczu. Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować.
Jak naprawić ten problem ?

W panelu kalibracji możesz odtworzyć wartość Roczną.
Zakładam że zegar w stacji - w tym data jest zgodna z kalendarzem. A co masz wybrane w ustawieniach dot. zerowania/zamykania roku ?

Chyba trochę pobłądziłem. Najpierw odpowiedziałem analizując problem od strony ustawień w konsoli a dopiero później sprawdziłem opad roczny  - to był przypadek    ;) - w mojej HP1001 i okazuje się, że moja stacja również wyzerowała opad roczny ale  9 stycznia o godz. 0.00.

Problem dotyczy dwóch różnych stacji z tą samą wersją softu 2.2.9... czyli to problem tej wersji softu... albo również innych - gdzie totalne zerowanie stacji następuje 1 stycznia o g. 0.00 i miesiąc zerowania oraz godzina zapłątały się dodatkowo w sofcie przy zerowaniu opadu rocznego  ? 

Odtworzyłem wartość w panelu Calibration  - zobaczymy, czy znowu wyzeruje...  ;)

Sprawdzałem analogiczny okres w 2015 - nie było problemu, w 2017 nie mogłem sprawdzić ponieważ opady rozpoczęły się pod koniec stycznia. Ciekawe jak jest u innych userów ?   ;)

16
Stacje Pogody / Odp: Jak przenieść stacje?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 12 Styczeń, 2018, 20:39:57 »
(...) Mam problem, otóż zarejestrowałem stacje w mieście A, ale okazało sie że nie może tam stać, więc fizycznie przeniosłem urządzenie do miasta B. Po uruchomieniu stacja raportuje caly czas jakby była nadal w mieście A..... Czy można zmienić na WU połozenie stacji>? mimo że zarejestrowalem nową stacje w mieście B to cały czas pokazuje że stoi ona w mieście A. Nie wiedzialem że nie można usunąć stacji która choć przez chwile raportowała.... Mam taki oto problem, Czy jest ktos w stanie mo pomóc co zrobić....?

Tak, można zmienić lokalizacje HP1001 - dowolną ilość razy dla tego samego Twojego konta na WU - z tym samym hasłem  ;)

Uzupełnię to co napisał @Dador:

1. Należy pozyskać nowe ID stacji od WU - hasło pozostaje jak do poprzedniej lokalizacji stacji

2. Nowe ID należy wpisać w konsoli HP1001 w panelu Setup --> Weather Server --> Station ID --> i ponowić hasło "stare"

3. Stacja asap pojawi się w nowej lokalizacji na mapie

4. Stara lokalizacja przestanie się pojawiać na mapie po zaprzestaniu nadawania stacji do tej lokalizacji czyli po wycięciu starego ID z konsoli - patrz pkt 2. Historia pomiarów dla starej lokalizacji pozostaje w bazach danych WU - patrz pkt 6 i 7.

5. W  konsoli HP1001 historia pomiarów dla nowej lokalizacji zostanie zachowana jak dla starej - ale na WU historia zacznie być budowana od początku dla nowej lokalizacji czyli dla nowego ID

6. Historia pomiarów dla starej lokalizacji stacji na WU jest dostępna pod "czerwoną" lokalizacją starej stacji - patrz pkt. 7

7. W kokpicie Twojej stacji  lub patrz  przykład mój kokpit - po zalogowaniu się do swojego konta na portal WU - w zakładce My profile --> My Weather Station zobaczysz --> Personal Weather Stations czyli swoje czynne (zielony kolor)  i nieczynne (czerwony kolor) lokalizacje/stacji

8. Nie próbuj usuwać czerwonych lokalizacji - ponieważ pomimo takiej możliwości sugerowanej przez WU - usunąć ich nie można z tej listy - pomimo wyłączania rutera - jak zalecają - i innych dostępnych sztuczek wykonywanych w tym miejscu. "Czerwone" lokalizacje przydadzą się jako brama   ;)  do  historii pomiarów swoich byłych lokalizacji.

9. Czerwone Personal Weather Stations  - patrz pkt 7 - czyli spis swoich byłych lokalizacji stacji potraktuj jako historię swoich lokalizacji lub "pamiątkę" po byłych ID - jak wolisz ;) nie mającą wpływu na wysyłanie danych stacji wg nowego ID dla nowej lokalizacji - czyli na dalszą pracę stacji

PS - jak wykonasz wszystkie powyższe punkty podaj nam może link do swojej nowej lokalizacji  - OK ?

 ;)
17
Stacje Pogody / Odp: Jak przenieść stacje?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dador dnia 12 Styczeń, 2018, 18:46:20 »
Skoro zarejestrowałeś nową stacje w nowym miejscu, to powinieneś dostać nowe ID od WU. W opcjach wysyłania również trzeba zmienić na nowe ID. Stara stacja powinna dość szybko przestać być aktywna na mapach WU. To wszystko teoria, praktyka pokazuje, że WU żyje nieraz swoim życiem i trzeba przeczekać.
18
Stacje Pogody / Jak przenieść stacje?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jaculo dnia 12 Styczeń, 2018, 17:49:26 »
Witam
Mam problem, otóż zarejestrowałem stacje w mieście A, ale okazało sie że nie może tam stać, więc fizycznie przeniosłem urządzenie do miasta B. Po uruchomieniu stacja raportuje caly czas jakby była nadal w mieście A..... Czy można zmienić na WU połozenie stacji>? mimo że zarejestrowalem nową stacje w mieście B to cały czas pokazuje że stoi ona w mieście A. Nie wiedzialem że nie można usunąć stacji która choć przez chwile raportowała.... Mam taki oto problem, Czy jest ktos w stanie mo pomóc co zrobić....?


z góry bardzo dziękuje....
19
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001_zerowanie opadu rocznego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 12 Styczeń, 2018, 16:36:44 »
(,,,) Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować.

W panelu kalibracji możesz odtworzyć wartość Roczną.
Zakładam że zegar w stacji - w tym data jest zgodna z kalendarzem. A co masz wybrane w ustawieniach dot. zerowania/zamykania roku ?

Możesz podać link do swojej stacji ?
20
Stacje Pogody / Odp: Stacja pogody Conrad HP 1001 wifi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez sted dnia 12 Styczeń, 2018, 16:18:48 »
Jakieś dwa miesiące temu moja stacja przestała mierzyć opad deszczu.
Może komuś się przyda krótki opis jak udało mi się usunąć tą usterkę.
Najpierw przemyłem czujnik zewnętrzny wodą z detergentem (płyn do mycia naczyń) i sprawdziłem drożność otworu w stożkowatym naczyniu zbierającym wodę. Było OK.
Kolejnym krokiem było rozkręcenie stacji i sprawdzenie działania mechanizmu zliczającego opad (mała miseczka - nr 1 na foto i magnes - nr 2). Wychylała się prawidłowo.
Wziąłem zatem zwykły magnes i zbliżyłem go do kontraktonu (nr 3), by sprawdzić czy nastąpi po zbliżeniu magnesu zwarcie jego styków. I tu była usterka - kontrakton był uszkodzony.
Kupiłem nowy kontrakton (koszt 1 zł) i wlutowałem w miejsce uszkodzonego. BINGO! Stacja zaczęła znów mierzyć opad deszczu.
Tu chciałem zamieścić zdjęcie, ale nie wiem jak to zrobić, więc zdjęcie jest w załączniku.

Teraz mam jednak inny problem. Moja stacja przestała zliczać OPAD ROCZNY deszczu. Zlicza opad DZIENY, TYGODNIOWY, MIESIĘCZNY , a ROCZNY się wyzerował 10 stycznia. Stacja zaczęła liczyć ponownie od zera, by dziś (12.01) znów się wyzerować.
Jak naprawić ten problem ?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10