Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: Stacja pogodowa za ok 300 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kosor dnia 09 Październik, 2018, 20:50:55 »
 Czy jest coś sensownego z pomiarem prędkości wiatru, ale tańszego niż SENCOR SWS 9700 ?
12
Stacje Pogody / Odp: Jak podpiąć stacje do : Weathercloud
« Ostatnia wiadomość wysłana przez julek188 dnia 09 Październik, 2018, 20:30:07 »
witam

ja mam pytanie odnoście WU.
Utworzyłem stacje, wysyłała dane ale po pewnym czasie pojawił się komunikat This PWS is not reporting i od tego czasu nie wiem co robic
13
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 08 Październik, 2018, 22:07:35 »
 ;)
14
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground
« Ostatnia wiadomość wysłana przez felix dnia 08 Październik, 2018, 21:58:02 »
Witam na forum.
Jaką masz stację i co dokładnie zrobiłeś, aby ją zarejestrować na WU.

Czytałeś może to:

Chcesz założyć konto w www.wunderground.com oraz zarejestrować stację pogodową (PWS) HP 1001 w sieci Weather Underground (WU)?

Zapoznaj się na wstępie z wątkiem www.wunderground.com - pomiń tematy dotyczące aplikacji Cumulus.

Ważna uwaga: rejestracji dokonaj poprzez przeglądarkę np. Mozilla FireFox ponieważ IE ma problemy z przechodzeniem na poszczególne kroki - nie reaguje po wciśnięciu właściwego klawisza  :( (przynajmniej tak było u mnie)

Pierwszy krok to załóż konto na portalu www.wunderground.com - wcześniej wymyśl sobie nick oraz hasło oraz przygotuj swój adres mail - rejestracja poprzez ikonkę sylwetki "ludzika". Po rejestracji nick będzie używany tylko do kontaktów wewnętrznych mailingiem WUmail lub do wystąpień na blogach portalu WU. Logowanie do portalu www.wunderground.com swoim mailem i hasłem. Sugeruję jednokrotne zalogowanie się i późniejsze nie wylogowywanie  ;)

Drugi krok zarejestruj stację (PWS) poprzez www.wunderground.com/personal-weather-station/signup?new=1 - przygotuj sobie nazwę swojej stacji - koniecznie bez polskich liter - ł,ś,ź itp.  ;) - wcześniej musisz być zalogowany jak wyżej. Naprowadź czerwony wskaźnik na Twoja lokalizację. Ustal i wpisz wysokość od gruntu  na jakiej będzie podwieszony zewnętrzny panel czujników. Wcześniej przelicz sobie metry na ft. Wybierz typ stacji jaką posiadasz oraz wypełnij pozostałe okienka  ;) Wstawiając miejscowość korzystaj z podstawianej listy miejscowości - jeżeli Twoja miejscowość zawiera "polskie litery" a w podstawianej liście znajdują się dwie wersje z polskimi znakami i bez - to wybierz nazwę bez polskich znaków. Będziesz wtedy na mapach i w zestawieniach widział pełną nazwę swojej miejscowości bez "dziur" z pominiętymi "polskimi literami".  ;)

PS:
1. na bazie swojego konta możesz zarejestrować wiele stacji pogody (PWS) - jeśli takie posiadasz np w tej samej lub różnych lokalizacjach
2. ikona stacji pojawi się - do kilku godzin - na mapach www.wunderground.com/wundermap/ - czas ten potrzebny jest do odświeżenia serwerów WU i Googla rozlokowanych nie tylko w Kalifornii (USA) ale też w Europie
3. klikając w ikonę swojej PWS odczytasz ID swojej PWS
4. warunkiem koniecznym aby Twoja stacja widoczna była stale w sieci Weather Underground (WU) jest wysyłanie przez nią danych poprzez ruter do sieci Internet - dlatego po odczytaniu ID z wundermapprzejdź asap do kroku trzeciego ;)
5. po ok. 1,5-2 godzinach braku danych z Twojej PWS w sieci - ikona stacji zniknie z sieci WU i pojawi się ponownie po ok. 2 godz. od wznowienia wysyłania danych

Trzeci krok to konfiguracja konsoli stacji poprzez między innymi wpisanie identyfikatora (ID) otrzymanego z portalu w odpowiedniej formatce w Twojej stacji - patrz instrukcja HP 1001 poniżej. Stacja i ruter muszą "widzieć" ten sam czas. Inaczej - po zakończeniu konfiguracji konsoli w PC i w konsoli stacji  musi być widoczna identyczna godzina  - pochodząca z Internetowego Serwera Czasu. Załatwia to automatycznie proces konfiguracji sieci WiFi.
Wepnij konsolę do sieci szerokopasmowej poprzez połączenie konsoli i rutera siecią WiFi - dlatego wybierz w konsoli swój ruter - spośród innych widocznych ruterów np. sąsiadów.


Zapoznałeś się z Instrukcją HP 1001 w części dotyczącej konfiguracji połączenia konsoli stacji z siecią Internetową i z portalem  www.wunderground.com ?
15
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground
« Ostatnia wiadomość wysłana przez julek188 dnia 08 Październik, 2018, 19:21:21 »
witam

jestem nowy i próbuje sparować stacje z wu ale ciągle mam brak odpowiedzi czy sa jakies problemy na serwerze
16
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: Stacja pogodowa za ok 300 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Parasol dnia 07 Październik, 2018, 22:31:00 »
SENCOR SWS 9700 to aktualnie najlepiej oceniana stacja, w ciągu ostatniego roku (przy minimum 2 opiniach): https://stacje-pogody.pl/najwyzej_oceniane_stacje_pogodowe.html

EUROCHRON EFWS S250 to też chyba dobry wybór, więcej o niej informacji znajdziesz tutaj: https://stacje-pogody.pl/artykul_eurochron_efws_s250_stacja_pogody_z_kolorowym_wyswietlaczem,56.html

W obu produktach jest duże prawdopodobieństwo, że zastosowano sensory SHT3x: https://stacje-pogody.pl/artykul_domowe_stacje_pogodowe_coraz_dokladniejsze_sensory_sht3x,88.html

Ciekawsze stacje opisano tutaj: https://stacje-pogody.pl/artykuly_i_porady.html

 
17
Jaką stacje pogody kupić? / Stacja pogodowa za ok 300 zł
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kosor dnia 07 Październik, 2018, 21:31:01 »
Witam serdecznie.
Posiadam stację, jakość z Biedronki.
Ale coraz poważniej myślę o zakupie stacji  lepszej:)
Chciałem zmieścić się w ok 300 zł ale nie wiem czy to wystarczy:)
Więc na pewno czujnik bezprzewodowy zewnętrzny jeśli się uda w tej cenie to z pomiarem prędkości wiatru, wilgotność, ciśnienie.
Patrzyłem i tu na forum  polecano:
https://www.ceneo.pl/53625233
Była by super gdyby nie cena.

Albo iść na razie w tańszą stację EUROCHRON EFWS S250

Dlatego proszę Was o pomoc w doborze.
Pozdrawiam

18
Kupię / Sprzedam / Zamienię / Anemometr Davis Vantage Pro
« Ostatnia wiadomość wysłana przez saradog dnia 07 Październik, 2018, 14:45:30 »
Sprzedam jak w temacie , czujnik wiatru jako uszkodzony , tarci prędkość wiatru zamontowano po naprawie  nieodpowiedni kontaktron tub nie w taki sposób jak należy , takie są moje przypuszczenia , nie mam czasu na naprawy , kupiłem nowy .
Cena 150zł .
tel. 601 654 000   
19
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Rychu_Świbno dnia 06 Październik, 2018, 22:29:27 »
... z 2500 spadło do 500 odwiedzin na dobę ;)
20
Stacje Pogody / Stacja Pogodowa Meteo SP76 WiFi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dzony85 dnia 06 Październik, 2018, 16:02:19 »
Mam takie pytanie, skoro stacja pobiera pogodę z internetu, takie dane jak prognoza na kolejne 4 dni, ciśnienie, wiatr i temperatura odczuwalna, chciałem sie dowiedzieć z jakiego źródła ona pobiera dane? strona dostawcy ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 10