Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Jaką stacje pogody kupić? / Stacja pogodowa z alarmem
« Ostatnia wiadomość wysłana przez neo_s dnia 16 Czerwiec, 2018, 13:22:51 »
Witam kolegów i koleżanki z forum.
W temacie stacji pogodowych jestem jeszcze zielony jednakże potrzebuję sprawdzonego modelu stacji w firmie. Warunki pogodowe są ważnym czynnikiem w mojej pracy i taka stacja byłaby niezmiernie pomocna. Aby spełniała swoje zadanie musiałaby:

1. Badać wilgotność, temperaturę, opady, nasłonecznienie, siłę oraz kierunek wiatru (z tego co zdążyłem zauważyć jest to standard  :) )
2. Mieć pamięć danych jakie zbiera, najlepiej na przynajmniej kilka dni wstecz oraz prezentować dane w formie wykresów np. liniowych
3. Posiadać zdalny dostęp do wszystkich danych
4. Mieć możliwość ustawienia alarmów (szczególnie temperatury, wilgotności oraz siły wiatru) oraz alarmować w formie SMS lub Email.

Mam nadzieję, że możecie polecić mi stację, która jest sprawdzona, nie ma z nią większych problemów i posiada wszystkie powyższe funkcje. Jeżeli chodzi o budżet to powiedzmy ok. 1000 zł, chyba, że jest to kwota za niska dla stacji z powyższymi funkcjami wtedy byłbym wdzięczny za informację za ile można kupić potrzebną mi stację. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
92
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground
« Ostatnia wiadomość wysłana przez charly dnia 16 Czerwiec, 2018, 06:03:06 »
U mnie jest to samo. Mniej więcej od końca maja nie przesyłają się dane archiwalne za pomocą funkcji CatchUp w Cumulus. Dane na żywo przesyłają się prawidłowo, innych problemów nie widzę.
@lukdirt
Da się przesłać je ponownie tylko zamykając Cumulusa, biorąc odpowiedni backup plików z katalogu Backup (są tam podzielone na dni godziny backupy z ostatnich bodaj 8 otwarć aplikacji), kopiujesz i nadpisujesz pliki z odpowiedniego katalogu backupu do Data i uruchamiasz ponownie Cumulusa. Uwaga  - tracisz w ten sposób wszystkie dane uzyskane na żywo od czasu użycia backupu - zostaną one pobrane ponownie z pamięci stacji. Póki co nie ma co tego używać, bo problem na Wunderground nadal występuje. 
93
Stacje Pogody / Odp: Baza WS3600 - czy ma wewnątrz jakąś bateryjkę lub kondensator zasilający?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez griszka77 dnia 15 Czerwiec, 2018, 22:20:08 »
nie maja takiego prawa i takiego napiecia podawac w sieć i tu żadne wywieszki karteczek na słupie droga elektroniczna czy pukaniem do drzwi z informacja ich nie obroni jesli faktycznie takie cos miało miejsce jade do najbizszego punktu serwisowego zajmujacego sie elektronika jesli ma mozliwość wystawia mi ekspertyze na piśmie co spowodowalo uszkodzenie + rachunek zakupu stacji o ile jest i ide do energetyki unas jeden elektryk pomylil sie i poszło 380v na gniazdka zwracali za wszystko bez zająkniecia
94
Stacje Pogody / Odp: Baza WS3600 - czy ma wewnątrz jakąś bateryjkę lub kondensator zasilający?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez kriu dnia 15 Czerwiec, 2018, 17:26:42 »
... chwilowo pojawiło się napięcie w sieci 290V na fazie a stacja nie została wyłączona z sieci (informacja była wywieszona, ale jej nie przeczytałem i nie wyłączyłem stacji z zasilania- mój błąd).
...
Zastanawiam się czy było to zgodne z prawem - podanie tak wysokiej wartości napięcia. Nawet pomimo informacji miałeś prawo tego nie przeczytać - wcale nie Twój błąd. A co z innymi urządzeniami? Przecież one także są do napięcia ok. 250V? Powinieneś obciążyć kosztami zakład energetyczny czy też inny organ odpowiedzialny za takie wydarzenie.
95
Stacje Pogody / Odp: Baza WS3600 - czy ma wewnątrz jakąś bateryjkę lub kondensator zasilający?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mati211p dnia 15 Czerwiec, 2018, 16:52:10 »
Witam,
Z racji braku odpowiedzi zakupiłem na ebay z Japonii nową bazę WS3600-11, bo mam wszystkie zewnętrzne czujniki sprawne. Całkowity koszt wyniósł 310zł. Zobaczymy jak będzie się sprawować. Dziś doszła, jak na razie wszystko działa. Ma nawet naklejkę gwarancyjną do maja 2018 roku (a myślałem, że stacje produkowane przed 2008 nie mają już takiej gwarancji - być może to jakiś egzemplarz wyprodukowany później).
Pozdrawiam.
96
Kupię / Sprzedam / Zamienię / Odp: kupię czujnik
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Urye dnia 15 Czerwiec, 2018, 13:11:54 »
sprzedam bardzo podobny, wyslalem PW z zdjeciami
97
Inne oprogramowanie / Odp: Kryzys w Weather Underground
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lukdirt dnia 14 Czerwiec, 2018, 12:32:52 »
A da się jakoś ustawić żeby dane ze stacji ponownie przesyłały się do Wunderground? Np. w Cumulusie lub na samym WU? Czy to jednak wina samego Wunderground i trzeba czekać na naprawę serwerów?
98
Jaką stacje pogody kupić? / Odp: szukam stacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Phaspus dnia 14 Czerwiec, 2018, 10:52:16 »
a jak z wadliwością takiej stacji? Ma ktoś doświadczenia dot. okresu gwarancji w przypadku użytku "komercyjnego" (tj. biorę to na fakturę i wtedy chyba jest rok zamiast dwóch ?)
tak, nie powinno byc żadnego problemu tzn. z 2 latami. Możesz wprost pisac do producenta/sprzedawcy, zazwyczaj nie mają problemow z okreslenem gwarancji na 2 lata wlasnie.
99
Dyskusja ogólna / Odp: Ratunku
« Ostatnia wiadomość wysłana przez pernaczy dnia 13 Czerwiec, 2018, 17:24:02 »
Aktualne. Poproszę o szczegóły na PRIV.
Piotr
100
Dyskusja ogólna / Odp: Fan Page Amatorskich Stacji Meteo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nonla dnia 13 Czerwiec, 2018, 16:42:54 »
Polajkowałem! dobra sprawa
Strony: 1 ... 8 9 [10]