Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystajc z forum wyraasz zgod na uywanie cookies. Wicej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT  (Przeczytany 13304 razy)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« dnia: 02 Stycznia, 2012, 11:41:21 »
Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT+

Jet to bardzo prosta stacja meteo wyprodukowana przez znaną markę Techno line. Urządzenie mierzy jedynie temperaturę wewnętrzną i zewnętrzną. Jest idealna dla tych którzy chcą  mieć tylko temp.
Posiada jeszcze zegar, ma cztery łatwe w użyciu przyciski, "set, + , min/max, channel. przyciskiem "set' ustawia się zegar 24/lub 12 godzinny, przyciskiem min/max sprawdza się zapamiętaną najniższą i najwyższą temp, a ostatnim przyciskiem "channel" jest możliwość odbioru danych z  3 czujników.

Funkcje.
 Temp. wew. , temp. zew. zegar, funkcja zapamiętania min/max. temp. zew, wew.  zegar 24/12 godz. możliwość przełączenia na stopnie Fahrenheit lub Celsjusza, dane max. od 3 czujników, 4-  sekundowe interwały odbioru sygnału z zew. ( technologia IT+ ) a wew. temperatura  co 15sec. wskaźnik niskiego poziomu baterii,  ( baza, czujnik ) częstotliwość 868 Mhz,

Wygląd
 Stacja bardzo ładnie wygląda, wcześniej jak kupowałem różne stacje nie zwracałem uwagi na estetykę wykonania, a stacja Techno line miło mnie zaskoczyła,  jest wykonana z błyszczącego plastyku, duże pochwały dla producentów za ekran LCD, jest naprawdę czytelny, nawet w pół zmroku widać czarne duże cyfry, naprawdę się postarali, urządzenie można powiesić lub postawić, z tyłu jest nóżka.   ;)
Wymiary
 Baza 80*29,4*150 mm. Stacja korzysta z czujnika TX 29IT wymiary 38.2 * 21,2 * 128.3 mm, jest pomalowany na biało, ma możliwość powieszenia na specjalnym uchwycie. Stacja jest zasilana dwoma bateriami AA, czujnik zasilany jest tak samo.  Zakres temp.zew. to -39.9 `C do 59.9`C, wew od -9,9`C - do 59.9 `C
Instalacja
Jest bardzo prosta, najpierw wkładamy baterie do czujnika, a następnie w ciągu 30 sec. do bazy. W moim egzemplarzu bez żadnego problemu to się obyło, Gdy włożyłem baterie do stacji po paru sekundach miałem już pomiar, to mi się podoba , bez żadnego czekania.

Stacja od 1,5 miesiąca ( odpukać ) spisuje się dobrze, jak na razie cały czas jest sygnał, raz mi się tylko zdarzyło że przez 30 min nie było odbioru.
Co do szybkości przesyłu danych, jest natychmiastowy, technologia IT+ bardzo mi się podoba,  ;D chodź w moim przypadku interwał jest trochę dłuższy, co drugie połączenie, ale to chyba za sprawą odległości czujnik od bazy, bo jak przynoszę bliżej czujnik, to faktycznie dane są co 4 sec.

Temperatura nawet po każdym pomiarze potrafi się zmienić nawet o 0,3 `C, czy to normalne w tej technologi ? , oczywiście nie cały czas to się zdarza, zwłaszcza rano, bądź wieczorem lub w czasie zmiennej pogody, a może po prostu czujnik jest bardzo czuły.
Wcześniej kiedyś zrobiłem mały test odnośnie co do prawidłowości wskazań temp, i wypadł bardzo dobrze, odchyłka wyniosła jedynie 0,3`C.
Cały temat: http://stacjepogody.waw.pl/index.php?topic=863.15
Zrobiłem kolejny test stacji WS 9162 IT (czujnika) TX29IT.
Po około 2,5 godz. czujnik znajduję się na dworze.
 Sądzę że jest dobrze. Temperaturę porównywałem ze stacją WH 1080 i termometrem rtęciowym.
Oto wyniki drugiego testu.
Czujniki oddalone są od siebie  4-5m, rtęciowy 10m
Termometr rtęciowy ok.+1,7`C
Stacja WH 1080  +1,5`C
Stacja WS 9162 IT +1,3`C

Różnica jest naprawdę nie wielka oscyluję w granicach 0,2 dziesiątych.

EDIT Stacja pracuję już ponad 4 godz. różnica ze stacją WH 1080 wynosi 0,3`C
WH 1080 +1,6`C
WS 9162 IT  +1,3`C


Tej zimy ::) miałem raz -7`C i prawidłowo pokazała moja stacja WS 9162 IT +
 
Ogólnie polecam stację za dobre wykonanie, i dość szybkie przesyłanie danych.

Załączam też fotki.  ;)
Może jeszcze filmik.



« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia, 2012, 11:50:53 wysłana przez wiatromen »

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« dnia: 02 Stycznia, 2012, 11:41:21 »

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Stycznia, 2012, 22:59:48 »

Temperatura nawet po każdym pomiarze potrafi się zmienić nawet o 0,3 `C, czy to normalne w tej technologi ? , oczywiście nie cały czas to się zdarza, zwłaszcza rano, bądź wieczorem lub w czasie zmiennej pogody, a może po prostu czujnik jest bardzo czuły.

Nikt mi nie odpowiedział na pytanie, a dziś znów temp. bardzo "skacze" nawet o 0,4 `C, nie wiem czy mam się martwić czy to normalny objaw, wybaczcie ale nigdy nie miałem stacji z IT.

Filmik.

http://www.youtube.com/watch?v=0UEplr359gw&feature=youtu.be

Offline Marcin D.

  • Nimbostratus
  • ****
  • Wiadomości: 259
  • Otrzymał podziękowań: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Drawsko Pomorskie
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Ws 3600 oraz wiele mniejszych :)
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia, 2012, 06:29:32 »
Wydaje mi się, że to nie jest normalne. Tzn Pierwszy filmik normalny drugi nie.

"Skakanie" pomiaru jest normalne, dla termistorów bez osłony. Po to jest osłona aby złagodzić amplitudę wskazań. U mnie podobna sytuacja występuje na czujkach NTC, które są bez osłony. Aczkolwiek nigdy skoki nie zachodzą w takie regularnej formię jak u Ciebie. Tzn -0,7C -->-1.1C i kilka razy tak samo. U mnie jest dynamika wskazań,ale nie tak regularna. Np. 1,1 , 1,3, 1,2 ,1,4, 1,3. Ale nie ciągle ten sam schemat zdarzenia.

Mam taki termometr na kablu (za 30zł kupiłem kiedyś) i zachowuje się podobnie. Potrafi skoczyć z 0C do -1,1C.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Listopada, 2012, 11:53:30 »
 Edit

Po letniej przerwie dziś znów włączyłem termometr WS 9162 IT.
 W recenzji nie napisałem że różnica między bazą a czujnikiem, który leży obok jest nie wielka i wynosi 0,3`C, innym razem było to 0,1`C, 0,4`C
 Dodam jeszcze że po włączeniu stacja szybko znajduje czujnik.

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Listopada, 2012, 12:12:01 »
Ta letnia przerwa to w ramach oszczędności baterii? :D Ta technologia IT rządzi ;)

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Listopada, 2012, 20:14:38 »
Ta letnia przerwa to w ramach oszczędności baterii? :D Ta technologia IT rządzi ;)

Nie po prostu mam dużo stacji w domu i na tej częstotliwości  ( 868 mHz ) nadaję  WH 1080  nie chce aby się zakłócały, WH 1080 schowałem na zimę .



Wydaje mi się, że to nie jest normalne. Tzn Pierwszy filmik normalny drugi nie.

"Skakanie" pomiaru jest normalne, dla termistorów bez osłony. Po to jest osłona aby złagodzić amplitudę wskazań. U mnie podobna sytuacja występuje na czujkach NTC, które są bez osłony. Aczkolwiek nigdy skoki nie zachodzą w takie regularnej formię jak u Ciebie. Tzn -0,7C -->-1.1C i kilka razy tak samo. U mnie jest dynamika wskazań,ale nie tak regularna. Np. 1,1 , 1,3, 1,2 ,1,4, 1,3. Ale nie ciągle ten sam schemat zdarzenia.

Mam taki termometr na kablu (za 30zł kupiłem kiedyś) i zachowuje się podobnie. Potrafi skoczyć z 0C do -1,1C.

I problem powrócił :( :( stacja a raczej czujnik zachowuje się znów tak samo, nagle skacze o 0,7 `C, na dworze było +4,5`C, Bioterm pokazywał prawie tak samo, a  WS 9162 IT po 4 sec. skacze do +5,4`C i tak na przemian +4,5`C -- +5,4`C -- +4,6 --+5,4`C +4,7 -- +5,4`C tak jak by się coś zacięło.
 Nie wytrzymałem i czujnik przyniosłem do domu. testuje, może ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?? nie zaglądam jeszcze  do środka, zapodziałem gdzieś paragon więc gwarancji mi chyba nie udzielą. 
« Ostatnia zmiana: 29 Listopada, 2012, 20:20:45 wysłana przez wiatromen »

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Listopada, 2012, 20:57:29 »
Skoro gwarancji już nie masz, rozkręć czujnik, nic nie stracisz, a może dojdziesz do jakichś wniosków.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Listopada, 2012, 20:45:20 »
Skoro gwarancji już nie masz, rozkręć czujnik, nic nie stracisz, a może dojdziesz do jakichś wniosków.

Wstrzymam się na razie do zaglądania do środka. ( i tak się na tym nie znam )

Po całonocnym leżeniu czujnika na parapecie za oknem, odległość wynosiła jakieś 1,5 m. czujnik chyba się nie "zaciął.  Dziś przeniosłem go trochę dalej o jakieś 8-9 metrów. Jak na razie jest ( nie zapeszajmy ) OK. Odnotowałem tylko skok o 0,2 `C. Poobserwuje jakiś czas i dam znać, niby ma 868 mHz i IT + a przesyła co drugi sygnał.
 Aha zmieniłem baterie z litowych na zwykłe alkaliczne.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Grudnia, 2012, 12:10:54 »
Minął tydzień odkąd wystawiłem czujnik na dwór. Jak na razie nie odnotował większych skoków (  0,2`C ).  Czujnik oddaliłem o kolejne 6 metrów. Zobaczę jak się spisze.

Offline wiatromen

  • Cumulonimbus
  • *****
  • Wiadomości: 800
  • Otrzymał podziękowań: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Aktualne warunki pogodowe ok. Gołdapi
  • Typ stacji: WH 1080 ( Viking ART 02041 ), WS9162 IT, "no name -- market" Bioterm 174320
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudnia, 2012, 20:32:39 »
 Po kolejnym tygodniu czujnik oddalony jest już o około 20 m. jak na razie jest OK, nie ma żadnych skoków :)

Offline Brecht

  • Cirrocumulus
  • **
  • Wiadomości: 73
  • Otrzymał podziękowań: 3
  • Typ stacji: Oregon Scientific BAR208HG; Conrad Ws-0101
Odp: Recenzja stacji pogody - termometru WS 9162 IT
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Grudnia, 2012, 21:02:57 »
Może jednak zasilanie mu wadziło. Jednym litowe pomagają, innym szkodzą :)