Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z forum wyrażasz zgodę na używanie cookies. Więcej informacji w regulaminie.
StacjePogody.waw.pl

Autor Wątek: Oregon BAR 208HG- warto kupić?  (Przeczytany 5034 razy)

Offline mariuszkrak

• Cirrus
  • *
  • Otrzymał podziękowań: 0
  • Typ stacji: nie mam jeszcze
Oregon BAR 208HG- warto kupić?
« dnia: 19 Październik, 2012, 16:30:27 »
Witajcie, zdecydowałem się już wstępnie na zakup stacji Oregon i mam na oku model BAR 208HG (http://www.taniutko.pl/stacje-pogody/6716-bar-208hg-stacja-pogody-4891475243315.html)

i teraz pytanie do doświadczonych użytkowników: czy warto kupić tą stację za 165 zł? czy lepiej dopłacić do czegoś innego?

Forum Użytkowników Stacji Pogodowych

Oregon BAR 208HG- warto kupić?
« dnia: 19 Październik, 2012, 16:30:27 »

Offline Dador

• Nimbostratus
  • Otrzymał podziękowań: 47
    • Rybnik - Smolna
  • Miejscowość: Rybnik
  • Typ stacji: Davis Vantage Pro 2 Plus, Oregon x3
Odp: Oregon BAR 208HG- warto kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Październik, 2012, 20:21:29 »
A co innego masz na oku jeszcze? Osobiście mogę polecić tę stację z czystym sumieniem. Od momentu zakupu do teraz nie ma z nią najmniejszych kłopotów. Zapoznaj się z opiniami na jej temat w zakładce forum -> Stacje Pogodowe - opinie.  Jak będziesz miał konkretne pytania, to pisz.

Offline marek_r_67

• Cirrus
  • *
  • Typ stacji: Oregon 208 HG
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik, 2012, 11:59:36 »
Hej Mariusz,

ja też mam Oregona 208HG i mogę polecić z czystym sumieniem!!! Jedynym mankamentem jest wyświetlacz, który czasem patrząc na niego z dołu jest trochę mniej wyraźny - tak jakby intensywność literek się zmniejsza.. ale to dość mała wada :)

W sumie to jak masz kasę, to możesz pomyśleć o jakimś wyższym modelu np. 908 Oregona - ale to już inna bajka - tutaj stacja bazowa musi być podłączona do zasilacza non stop. Z tańszych modeli to RMR203 - moim zdaniem tez dobry model:

http://www.taniutko.pl/stacje-pogody/6717-rmr-203hg-stacja-pogody-4891475154116.html

Jak widać w opisie ma moim zdaniem najważniejsze funkcje, czyli pomiar wilgotności zewn/wewn. Tak naprawdę fazy księżyca można sobie darować (ja na to wcale nie patrze), jedynie brak jej prognozy pogody - która faktycznie się przydaje, alertów pogodowych i trendów wskazań.

Którego modelu nie wybierzesz, moim zdaniem będziesz zadowolony!

Offline mariuszkrak

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Październik, 2012, 10:58:53 »
Dobra chłopaki, dzięki za rady :) Zdecydowałem się kupić tego Oregona 208, zamówiłem w weekend. Mam nadzieje, że szybciutko przyjdzie.
Myślałem trochę nad tym modelem RMR203 ale jednak skusiły nie te dodatkowe bajery.

Offline mariuszkrak

• Cirrus
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Październik, 2012, 15:07:41 »
Dostałem kod rabatowy na zakup następnej stacji więc chętnie komuś oddam bo mnie się już raczej nie przyda, jedna mi na razie wystarczy :)
Kod rabatowy: ORE-3687D-PL do zrealizowania w sklepie: http://www.taniutko.pl/1025-stacje-pogody
Mam nadzieję, że ktoś skorzysta. Pozdrawiam :)